Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell csinálni, hogy ne...

Hogy kell csinálni, hogy ne másoknak akarjak mindig megfelelni?

Figyelt kérdés

Elegem van,hogy állandóan másokat figyelek,mit fog szólni..? Mit gondol most rólam...? Jujj csak Nehogy megbántsam..! Kőzben velem meg néha ugy bánnak mint a kapcával. Mit tegyek,hogy csak azzal foglalkozzak ami nekem jó,és ne mások elvárásai irányítsák az életem?Azaz hogy kell használni azt a bizonyos "leszarom tablettát", hogy ne furdaljon utána napokig a lelkiismeret?

Köszi a segitséget.


2016. júl. 10. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én is ilyen voltam, szinte betegesen meg akartam felelni, most ráléptem a "gyógyulás" útjára. Ehhez az kellett, hogy rájöjjek, hogy "most én vagyok a hülye, vagy rajtam kívül mindenki" kérdésre végül azt a választ adtam, hogy az utóbbi teljesül. Anno én is bármilyen kedvesen bántam az emberekkel, sokszor belém rúgtak, még abba is belekötöttek a hátam mögött, hogy hogyan görbül a hajam. Persze emésztettem magam, mert úgy véltem, hogy én vagyok a hibás.


Elkezdtem olyan emberekkel körülvenni magam akik okosak, elemzők, bölcsek és könnyen átlátnak a dolgokon. Valójában ők nyitották fel a szemem, hogy velem semmi baj sincsen, csak egyszerűen sok a hülye és rosszindulatú ember. Én akarnék megfelelni ilyen lelki szegényeknek? Kicsit furcsa a ezt leírni, de amióta lenézem az érzelmi és értelmi "fogyatékos" embertársaim és nemhogy nem tepertek utánuk, hanem levegőnek nézem őket, sokkal boldogabb életem van. Csak olyanokkal veszem magam körül, akik fejlesztenek, jobbá válok tőlük. Ők hamar megtanítottak, hogy ki értékes és ki nem.

2016. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ez a baj. A másnak való megfelelés valamikor jól jön (különben egy antiszociális szociopatának fognak tekinteni), de NAGYON sokszor rossz, és előnytelen.


DE! Aki másnak meg akar felelni, az nem mindig viselkedik jól! Pont a másoknak való megfelelés miatt lesznek gonoszak az emberek, és ugrálják közbe azt a személyt, aki mérhetetlenül gonosz, de az erőszakos személyisége miatt meg akarnak neki felelni (akár félelemből) neki. ÉS egy ember, aki senkinek sem akar megfelelni, sem biztos, hogy rosszindulatú. Én pl. soha senkinek nem akartam megfelelni. De tényleg. Az ember meg akar felelni a barátjainak, én NEM! Nincsenek is barátaim, mert így könnyebb. Persze ettől függetlenül mindenkivel kedves vagyok, de nem azért, mert meg akarok nekik felelni, hanem számomra elv, hogy nem leszek szemét azzal, akiről tudom, hogy NEM szemét. És egy szemét gonoszkodó ember hiába is jön hozzám haverkodni, könnyedén elküldöm a p*ba, pont azért, mert nem érzek kényszert a megfelelésre. Tehát. Ne felelj meg senkinek, de ettől függetlenül neked NEM KELL rossznak lenned. Te ettől függetlenül hihetetlenül jólelkű lehetsz. A lényeg a következő:


1.) A vallásod az legyen, hogy a jóindulatú rendes emberekkel, kedves emberekkel a végletekig kedves vagy, a rosszindulatú gonosz személyeknek meg csak nem is köszönsz. Maximálisan hárítasz, vagy ellenségesen viselkedsz vele.


2.) Ezt mindig legyen a szemed előtt, és akkor te sem akarsz megfelelni senkinek sem (a magad hitén kívül), illetve másokkal is rendes vagy (aki megérdemli).

2016. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. júl. 10. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Másnak megfelelni csak rossz dolog lehet!Senki véleménye nem számít,én teszek mások érzéseire!Ki kell használni azokat,akik még akarnak felelni,mert ők belül senkik,nincsenek érzelmeik!
2016. júl. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az! Pont azok az érzéketlen senkik, akik meg akarnak felelni másoknak!


De ne feledd, a másoknak nem meg felelés nem azt jelenti, hogy mindenkivel gonoszkodsz. Mert a gonosz ember is legtöbbször meg akar felelni a többi gonosz embernek, ezért is bandáznak együtt. A nem megfelelés pont az ellenkezőjét jelenti, mégpedig, hogy nem fogsz úhgy viselkedni, ahogy azt a haver elvárja, nem fogsz röhögni a viccén, ha szerinted nem vicces,ehelyett megmondod neki, hogy "szimpi vagy, de a vicceid szarok". És ettől függetlenül kérdező, te mindig legyél jó! A jó emberek általában nem akarnak megfelelni másoknak, és saját maguk miatt jók, nem pedig mert elvárják tőlük.


Aki csak azért jó, mert ezt várjk el tőle, az adott esetben ugyanúgy elkezd majd gonoszkodni.

2016. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 Te kis szar,nem másnak kell megfelelni. Én kihasználom és kizsigerelem azokat akik meg akarnak másnak felelni. Akinek nem tetszik sz****n ki!
2018. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!