Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki megpróbálna nekem...

Valaki megpróbálna nekem légyszi segíteni? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Na szóval nem a legnyitottabb személy vagyok. Sőt ami azt illeti elég antiszociálisnak nevezhetünk engem. A hobbim(amit meglehetősen utálok és csak apám miatt csinálom bogy ne csalódjon bennem) egyre rosszabb mert sok emberrel vagyok olyankor összezárva 1-2 órára(zenélgetünk) és nekem olyan rohadtul borzalmasan sz*r érzés ott lenni hogy azt nem tudom megfogalmazni....gyűlölök mindent ami azzal a hellyel vagy azokkal az emberekkel kapcsolatos mert utálom csinálni amit csinálok...ez az egyik dolog ami miatt úgy érzem magam mint egy lelki csődtömeg. Hogy ők nem fogadnak el én pedig nem merek sem kibontakozni, sőt újabban megszólalni sem.

A másik az hogy az iskolában nem tudtam beilleszkedni...van 3 ember akivel beszélgetni szoktam és "barátok" vagyunk de a többieknek csak használati tárgy vagyok vagy sima levegő....meg kell hogy mondjam utálom az iskolát ahová járok és a hobbimat is...

Nem vagyok egy rossz tanuló, majdnem mindenből 5-ös vagyok, csak már kifáradtam....folyamatosan teperek és elfáradtam...nem tudok úgy tanulni ahogy eddig...

Sportolni most kezdtem el a napokban mert az egész nyomorult életemet utálom gondoltam legalább nézzek ki jól...szóval belekezdtem egy előre alaposan megtervezett diétába és a sportba is mert eléggé elhízottnak érzem magam....úgyérzem ez sikerülni fog de attól még semmi nem lesz jobb....eléggé érzéketlenné is váltam az elmúlt időszakban és teljesen megváltozott a zenei és öltözködési stílusom...most mondhatnánk hogy ez ilyen tipikus kamasz dolog de mondjuk az hogy magamban beszélek, mikor egyedül vagyok itthon akkor néha kicsit megvágom a csuklómat és nézem ahogy vérzik majd eláll, vagy éppen szintén egyedül félrészegre iszom magam és órákon keresztül olyan fájdalmasan zokogok hogy ha valaki látna azthinné most közölték velem hogy 3 napom van hátra az szerintem nem kifejezetten a kamaszkor része.

Tehát összegezve: nincsen semmilyen normális társas kapcsolatom; nem vagyok képes kialakítani barátságokat ezáltal egyedül vagyok. A hobbimat és az iskolát tiszta szívemből gyűlölöm és ha tehetném azonnal itthagynám az egész kuplerájt és lennék hajléktalan inkább mert még az is jobb lenne. Tényleg olyan vagyok mint valami láthatatlan cucc mert mindenki ott rúg belém ahol a legjobban fáj az élettől kezdve a családtagjaimon át az összes idegenig mindenki....mintha nem vennék észre hogy vannak érzéseim...persze én is hibás vagyok, hiszen olyan vastag falak vannak körülöttem amiket már kész csoda lenne ledönteni...csak sajnos mire ezt valaki ledöntené addigra én már valószínűleg menthetetlen lelki ronccsá válok...múltkor például kisebb pánikrohamot kaptam azon hogy nemtudtam megcsinálni a házimat. Én tudom hogy valami nincs rendben velem de mindenki azt mondja hogy ahh majd kinövöd, ahj ez elmúlik egy nap alatt, ahj neked nem lehetnek problémáid....szerettem volna elmenni pszichológushoz hogy egy kicsit beszélgessünk hátha ő segít nekem átlendülni ezen az állapoton de a szüleim szerintem egyrészt nem is engedhetik meg maguknak másrészt meg hülyeségnek tartják mert szerintük énvelem minden 100%-osan rendben van...de persze ők nem foglalkoznak velem túl sokat így nem tudnak a gyenge pillanataimról, vagy mikor bekattanok és az idegösszeroppanás szélén állva üldögélek az ágyamon és könnyek nélkül ráz engem a zokogás....az elmúlt pár hónapban egyébként jó sok kudarc ért és annyira szomorú vagyok kb minden másnap hogy azon gondolkozom hogy milyen jó lenne busz elé ugrani/felvágni az ereimet/gyógyszert túladagolni....nem tudom hogy kihez forduljak mert senki nincs akiben megbízzam annyira hogy ezt így elmondjam neki...egyedül pedig már nem tudom megoldani mert túlnőtt rajtam...félek hogy valami olyant teszek majd amit később megbánok de most perpillanat teljesen elvesztem...tudtok nekem segíteni? Menthető a helyzetem? Vagy azt a maradék reményt is adjam fel? Köszönöm ha valaki elolvassa ezt a borzalom hosszú szöveget és megpróbál segíteni<3 16/L



2017. márc. 9. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális nő akarsz lenni, akkor mindig is lesz helyed a világban. Ez csak a te döntésed. Persze mindig lesznek olyanok, akik nem értékelik, de a normális emberek igen.
2017. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az egészet, de úgyis tudtam hová fogunk kilyukadni.

Ismerős szavak, depresszió és idegösszeroppanás. Évekig engem is megtörtek, de végül rájöttem hogy a sorsomat mégiscsak én irányítom. Minden attól függ mennyire hiszünk a változásban. Az öngyilkosság és a gyógyszerezés

pedig szánalmas megoldás...a gyengéknek való.

A depressziódat is te magad okozod, nem a környezeted.

Ha elfogadod, ha nem, az egyedüli aki miatt szenvedsz az te magad vagy.

De még mindig ott a lehetőség hogy erősödj, hogy igazán értékes valaki legyél, nem pedig egy a sok közül. Én is túl nagy ügyet csaptam a saját gondjaimból, pedig a szüleimnek volt igaza: tipikus kamasz dolog.

Mindent te irányítasz, még azt is te döntöd el hogy a világ összezuhanjon körülötted vagy sem:) ha van kedved privátban folytathatjuk és megpróbálok segíteni.

2017. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alaska Stardust válasza:
Ezt jól jelezted , hosszú , nagyon hosszú elmondani és még hosszabbnak érzed mikor át kell élned ezt. Mondanám hogy én is túlestem ezen de sajna nem, még mindig nyakig benne ülök mert úgy érzem senki nem tud/akar segíteni a problémáimon. Néha ez csak sima puberta és a saját hibánkból történik , máskor van mögötte valami ami már túlmegy a tűrőképességen. Én azért regisztráltam ide hogy kicsit segítsek az embereken még ha magamon nem is mindig tudok és erőtgyüjteni mások történeteiből. A depresszió gyakorta el tudja lepni az embert, kell valaki aki ilyenkor felráz vagy legalabb vigyaz rad. Akivel beszélhetsz. És valami ami leköt. Nagy ívben ilyesmi. De ha a probléma forrása megszunik akkor te is felszabadulsz. Még lehetsz a legboldogabb a világon :) Ha akarsz valakivel beszélgetni erről vagy akár másról is akkor szivesen meghallgatlak és válaszolok akár privát uzenetben is :) 18/L
2017. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Fúú mintha magamat hallanám..... Detto ugyan ez van nálam, utálom a hobbim, egy kész csődtömeg vagyok, apukám is gyötör hogy jobb jegyeket szerezzek(5-ös/4-es vagyok, ennél rosszabb jegyem nem nagyon van.) és folyamatosan ver a testvérem...1 különbség: Engem nem levegőnek néznek, hanem kihasználnak majd széttaposnak rajtam és az "út szélén hagynak " :( Nálam anyukám az aki közelebb áll hozzám de én meg nem merem neki elmondani ezeket...nálunk a fiúk is cikiznek (pl.rosszul csináltam meg a házit, vagy nem tudom ki olvasni az írásom[amikor annyira kikészülök attol a nyomorult hf-től]Akkor is: Hehehe nem tudja kiolvasni. Egyszer eltörte a billentyűzetet az egyik osztálytársam[lány] és szegény ahelyett hogy megkereshette volna a javítót kint sírt a folyosón, mert félt hogy a fiúk ki fogják röhögni). Bocsi hogyha hülyeséget írtam. de olyan elmebajos vagyok és néha én sem tudom követni hogy merre kezdtem és merre fejeztem be:( HA szeretnél akkor beszélhetünk rivátban is


UI.: Még 1 különbség: Sokkal fiatalabb vagyok nálad ezért ez jobban is kihat rám (szerintem)

2017. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4# válaszoló


Te öngylkos akarsz lenni ha nem megy tovább? (ezt írtad:Keress kérdéseket hasonló témákban: szomorúság, halál, öngyilkosság) most olvastam el jobban. Ne add fel, mindig lesz remény! Ahogy mondják: HA egy ajtó bezárul és nem nyílik ki egy másik (na meg van nálad egy kötél meg egy szék) akkor mássz ki az ablakon...de bármi is van, ne add fel!

2017. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Firedoom ***** válasza:

Korrekten ki tudtad irni magadbol es ha ezt igy elmeselned valakinek biztosan megertene, de ha ez nem opcionalis akkor leirom az en velemenyem hatha segit valamit:

Nem lenne jogom papolni, de azert mondom: az onpusztitas nem vezet semmire, ha tovabb nem jutsz akkor legalabb a vagdosast hagyd abba annak maradando nyomai is lehetnek amit majd kesobb megbannal.

A tobbin nagy kb mar en is atestem igy nem csak a levegobe beszelek. En onkent es dalolva kezdtem bele egy olyan szakba amit mara mar teljesen megutaltam, de ha eddig eljutottam akkor megszerzem azt a cseszett papirt. A papir mindent elbir, de az ember lelke nem igy ha te nem szakra jarsz hanem gimnaziumba akkor egy kornyezet valtozas segithet. Az uj helyre mindenkeppen nebezebb lesz beilleszkedni mint ahogy a regibe sikerult. Merlegelni kell a dolgokat, hogy megeri e. A zeneles szerintem jo dolog. En semmin nem jatszom, de szeretnek, viszont ha te utalod akkor hagyjad abba! Ne mas miatt kezd bele valamibe, csakis magadert.

A sportert mindenkeppen nagy respect. En evekkel korabban felvettem egy stilust, mara megszerettem es kulsore is meglatszik rajtam. Az altalanos iskolas osztalytarsaim fel sem ismernek azota, de nem a kulsom miatt hanem egyszeruen tobbet mosolygok. Erezd jol magad a borodben megha ez sokaknak nem is fog tetszeni.

En rendkivul objektiv vagyok es konnyen le tudok higgadni. Nekem pont eleg, hogy szarabb pillanataimban veszek egy ket mely levegot es hamar meggyugszom. Egyetlen egyszer volt panikrohamom, de az evek soran sok baratomrol kiredult, hogy elt at ilyesmit. Szerintem az optimizmus gyogymod mindenfele bajra. Ha szeretnel beszelgetni akkor irj nyugodtan.

2017. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!