Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kezd az ember egy pincér...

Mit kezd az ember egy pincér diplomával? Van belőle jövő? )

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok,idén kapom meg a diplomám. megéri nyelveket tanulni,és odatenni magam,vagy válasszak valami más megélhetést ?
2017. márc. 10. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, szeretnéd-e csinálni. a vendéglátásra főként igaz az, hogy nem lehet csak a pénzért csinálni. természetesen a nyelv itthon is fontos, ha egy nagyobb étterembe mennél, ahol gyakran fordulnak meg külföldi vendégek is, de ha keresni is akarsz, akkor meg eleve külföldben gondolkodnék.


csak ugye külföldön sem kell kevesebbet dolgozni, ott is vannak problémás vendégek, esetlegesen rossz munkaközösség, rossz főnök stb. ami gyengíthet mentálisan, ilyenkor nagyon fontos, hogy legalább szeresd csinálni, mert aki csak a pénzért dolgozik, annak lehetnek akármilyen jó munkatársai meg korrekt munkahelye, ha nyűgnek érzi ledolgozni a 12-14 órákat, plusz akár szombat-vasárnap is.


én más területen dolgozom, de teljesen átlagos a fizetésem, a kollégáim se túl szimpatikusak, viszont magát a munkát imádom, ezért csak minimális érdeklődéssel fejlesztgetem a karrierszintemet.

2017. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az egészet azért kezdtem el,mert tetszett nagyon a szakma.Már dolgoztam egy szállodában,nagyon tetszett. alegjobbak voltak a munkatársaim,a főnökeim,minden fantasztikus volt. napi 18 órát dolgoztam. nagyon jól haladtam,könnyen tanultam,már biztak rám dolgokat. ezigy nagyon tetszett. de dolgoztam egy másik helyen is. ott ment a csicskáztatás,mert én voltam a fiatal. ott nagyon nem szerettem a munkát. szóval ez emberektől,és helytől függ. kérdés,hogy megéri e? mert iszonyatosan nehéz fizikai munka napi 40,50 km :)
2017. márc. 10. 17:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom határon túli magyar vagy. Annyit javasolnek neked barátilag, hogy a vegzettseged magyarországi magyarok között ne nevezd diplomanak mert furcsán fognak rád nézni.
2017. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk ez nem diploma hanem egy sima okj, vagy szakma. Magyarul semmi extra. Bárki által(fizikai szükségletek), teljesíthető. Ami a nehézsége, hogy bírni kell a munkát, a pörgést, a rengeteg túlórát, szivatást, stb.

Nyelv tanulás mindig jó ötlet, bármi is legyen a cél.


Meglehet pincérként is élni, azonban hogy ez jó vagy nem? Neked kell eldöntened. Ha szereted, akkor hajrá.

2017. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól gondolod,hogy a nyeltanulás egy

jobb állást fog hozni.A tanuló évek

sajnos mindig ilyenek.Hierarhikus minden szakma.Az "öregebbek"úgy gondolják inkább az ifjú erő dolgozzon többet,de az idő múlásával

te is leszel "öreg róka"amikor jön a fiatalabb generáció.Ha tetszik a szakma tarts ki! Ehez kívánok neked

jó egészséget.Tibor

2017. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezekszerint "büfészak" tényleg létezik, nem csak allegória.
2017. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pincér diploma?


Ilyenről nem is hallottam.


De ez egyetem vagy mi?

2017. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk erre külön iskola van :) a végzettségünket itt diplomának hivják,nálatok biztos nincs olyan nagy jelentősége. nem kifejezetten az érdekelt,ki mit gondol arról,hogyan nevezem ezt a végzettséget :) köszönöm,akik értelmes válaszokat irtak :)
2017. márc. 10. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Diploma 18 évesen? És pincér?

Te 15 évesen érettségiztél :)

Nincs pincér diploma. Vendéglátóipari főiskola van, de az ott végzettek nem pincérkedni szoktak.

2017. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
17 evesen erettsegiztem,majd elmentem tanulni egy szakiskolaba. pincer szakra.
2017. márc. 10. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!