Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleménytek a kék bálna...

Mi a véleménytek a kék bálna nevezetű "játékról"?

Figyelt kérdés
Mennyire kell elmebetegnek lenni ahhoz vki ilyet kitaláljon? Élvezi h ennyien meghalnak? Kipróbálná vki közületek úgy h nem teljesíti? Vagy is hát hogy egyáltalán öngyilkosság méghozzá ilyen?

2017. márc. 20. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően nem ítélkezek azok felett, akik ártanak maguknak, vagy öngyilkosok lesznek, nem tudom, mi játszódhat le a fejükben, amúgy is minden embernek más az ingerküszöbe, szóval szimplán nem.

De ez a "kihívás" úgy ökörség, ahogy van. Nem tudom, miért talál ki ilyet valaki, mi benne neki a jó, ahogy azt se tudom felfogni, miért csatlakoznak emberek hozzá, amikor az önpusztítás alapvetően egy titokban maradó, befelé forduló tevékenység.

Amúgy ha érdekel a téma, ajánlom az Öngyilkosok szobája c. filmet, erről szól.

2017. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy elmebeteg volt az, aki kitalálta..
2017. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Leírná valaki, hogy mi ez? Mert még nem hallottam róla.
2017. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy egészséges ember úgysem megy bele.

Azoknál már alapból van valami bajuk, akik játszanak vele, és valószínű, hogy már több ezerszer próbálták jelezni a környezetüknek, hogy valami nem okés, és segítségre van szükségük, de sosem vették őket komolyan.

Vagyis nem tudom, milyen szülei, barátai vannak annak a tininek, akin még azt sem veszik észre, hogy egy hatalmas, vérző bálna-körvonal virít a karján.

Engem se vettem soha komolyan, pedig lehet, hogy ha időben elkezdtek volna foglalkozni velem, akkor most nem itt tartanék...Mindenesetre én nem a bálnás játék keretein belül nyírom ki magam, annyi szent.


21/L

2017. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

#3 válaszolónak:

Ez egy elmebeteg játék, ami az orosz közösségi felületen, a VK-n van. Jelentkezhetsz úgy, hogy valamit behastagelsz, és kérdéseket tesznek fel. Ha úgy gondolják, elég depis vagy, bevesznek. Minden nap küldeni fognak feladatokat, amit le kell videóznod/fényképezned, hogy tényleg megcsináltad-e. Először még könnyebbeket adnak, de egyre őrültebbek lesznek a feladatok. Pl: lopj el valamit a boltból, kelj fel 4:20-kor és törj be ablakokat, csonkítsd magad, véss a kezedbe egy kék bálnát. Ha látják, hogy aktív tag vagy, bevesznek egy zárt csoportba,ahol még több feladat van. Az 50 feladat pedig az, hogy meg kell ölnöd magad. Ha úgy döntesz, hogy kilépsz, akkor üzeneteket küldözgetnek, hivogatnak, megfenyegetnek, hogy megölik a családodat/barátaidat. Még a lakcímedet is elküldik és az olyan személyes adataidat, amiket meg se adtál sehol, senkinek. Már 4 mentort lecsuktak, de még rengeteg "épeszű" admin maradt, akik irányítják a játékot. Már több, mint 130 áldozat van, Romániában, Oroszországban, Ukrajnában, Lengyelországban is. És tudjátok melyik ország határos Romániával és Ukrajnával? Igen, mi. Félek, hogy Magyarországra isbejön ez a beteges játék. Ne probáljátok ki!

2017. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
21%
Már egy debreceni lány életét vesztette ezzel a játékkal. Azt nem értem, valaki, hogy veheti rá magát arra, hogy öngyilkos legyen, ennyire nem értékes a saját életed, megcsonkítod magad, miért nem kérnek a fiatalok segítséget, ha a szülő nem figyel rájuk, akkor pszichológus segítségét? A szülőket se értem megszül egy tüneményt és nem érdekli mit csinál? A gyerekeddel mindig kell foglalkozni, ha már felnőtt akkor is. Szerintem ha a szülő elfoglalt akkor is kell, hogy legyen ideje a gyerekére ő legyen az első! Én annak adnék ilyen feladatot aki kitalálja azokat, ő csonkítsa meg magát. Na meg az, milyen adatvédelem ahol tudják, hol laknak a családtagjaim és velük fenyegetnek? Miért nem tiltják be a játékot, ha ennyire veszélyes vagy a gyereknek ne vegyenek mobilt addig míg nem érik meg vagy ne engedlyék a net elé, ebben viszont a szülő a hibás és csodálkozik, ha hülyeséget csinál a gyereke. 23L
2017. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem bizonyították hogy több tíz, 100-150, akárhány ember emiatt halt volna meg. Most hogy felkapta a média az esetet, már direkt erre húznak rá minden öngyilkosságot, áldozatban beállítva az embereket. Eddig is voltak öngyilkosságok, ezután is lesznek, ettől még nem kell tényként kezelni mindent amit leírnak a neten a pár félinformáción alapuló és kis fantáziával feldúsított cikkekben a firkászok.


Most a kék bálna a hype, és addig fújják ezt a lufit amíg ki nem pukkan és el nem veszti a hírértékét. Maga az eset 1 egység, de még hozzáadnak 9 kattintásvadász, misztikus, ijesztő, akármilyen dolgot és eladják 10-ként. 90%-a attól még kamu.

Egy orosz oldalról van szó amit az oroszokon kívül pár posztszovjet országban használnak és szinte sehol máshol. Ne mondják már hogy bárki csak azért regisztrál hogy feladatokat csináljon és persze hűen követi is azokat. Eleve oroszokról van szó akik alig beszélnek más nyelvet, majd nyilván mindenféle lengyel, román, magyar gyerekekkel fog bárki ilyet csinálni... nem hihető.


[link]

2017. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

7-es


Azt sem bizonyitották hogy egyáltalán valós, a sok retard meg vakon elhiszi. Ja meg egyetlen nagy külföldi hiroldal nem hozta le ezt a hülyeség csak Magyarországon van ennyire felfújva. Az orosz titkosszolgálat a 4. legjobb az egész világon de több éven keresztül működhet egy ilyen csoport egy orosz oldalon és nem tudják lekapcsolni mi? :DD Aggasztó, hogy mennyien bedőlnek a kamu hireknek.

2017. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nyomjuk a gamét
2017. ápr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az hogy miért nem tesznek ellene komolyabb fellépést? Mikor olvastam miről szól komolyan ledöbbentem.
2017. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!