Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ekkora felhajtás a...

Miért van ekkora felhajtás a Kék Bálna körül?

Figyelt kérdés
Úgy állítják be, mintha bárki is rákényszerítené az "áldozatokat" erre, pedig tudják az elején, hogy mi lesz ennek a vége és ennek tudatában mennek bele. Ergo csak olyanok, akik amúgy is öngyilkosok akarnak lenni, de ők így is úgy is azok lennének, nem a játék a hibás érte. Akkor mi ez a felhajtás? Csak szenzációhajhászat? Nektek mi a véleményetek?

2017. ápr. 8. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Oké, aludj vissza!
2017. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd a véleményedet is vagy csak trollkodsz?
2017. ápr. 8. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
1%

"ők így is úgy is azok lennének, nem a játék a hibás érte."


Akkor ezek szerint a játék telejesen normális oké...

2017. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Ezt a kérdést nem gondoltad át, igaz?
2017. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valamit rosszul gondolok?:D Mert én láttam erről egy videót és az elején mondják benne, hogy mielőtt belekezdenél a játékba, kiírja a rendszer vagy az, aki ott ír a "játékosoknak", hogy nem lehet kiszállni és a végén meg kell ölniük magukat és akkor kezdődnek a feladatok, ha ebbe beleegyezel. Mégis ki olyan bolond, hogy belekezd, hacsak nem akar tényleg öngyilkos lenni?
2017. ápr. 8. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekek halála miatt ekkora felhajtás a téma... értem? GYEREKEK MIATT!

Egy gyerek 15 évesen is gyerek, akinek megvannak hülyülve a hormonjai és vannak hülye gondolatai. Ennek kapcsán klikkel kettőt és viszi magával az ár. Gratulálok neked, ha szerinted ez normális.

Én állítom, hogy ha 100 tiniből 90-nek nem jut eszébe életében legalább egyszer, hogy "minek is élek?", akkor egynek sem... Csúnya világot élnénk, ha mindenki ebben a pillanatában kattintana a kék bálnára.

Egy fiatalnak ilyenkor arra van szüksége, hogy kirángassák az állapotából, sokat beszélgessenek vele és felejtse is el ezt a baromságot. Erre kéne csoportokat szervezni, nem arra, hogy meggyőzzék arról, hogy valóban jó döntés öngyilkosnak lenni!

2017. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

"Aki öngyilkos akar lenni, az a játék nélkül is megteszi."

A helyzet az, hogy a legtöbb idióta tininek nincsenek nyomós okai arra, hogy öngyilkosok legyenek.

Anno 5-6 éve én is egyike voltam ezeknek az emós, szuicid hajlamú fiataloknak, mert iskolai zaklatás áldozata lettem.

Abban az időben -nem tagadom- nekem is volt pár öngyilkossági kísérletem, de boldog vagyok, hogy végül az életet választottam.

Sokan azt gondolják, hogy ez is olyan jellegű hír, mint anno a Talking Angéla macskás játék. Valójában ez a játék nem egy egyszerű hack, vírus, hanem egy komplex zaklatássorozat, amiben végül nem te ölöd meg magad, hanem a játék kényszerít arra, hogy vess véget az életednek. Ez még annál is rosszabb, mint hogy lepuffantanak az utcán, mert pszichológiai terror töltete is van. Tehát hogy valójában mi történik:

Nem rég egyik tanórán pont erről beszélgettünk. Az osztályfőnököm is megrökönyödött a hallatán.

A játék egyébként a következőképp működik:

Miután valaki elhelyezte a bizonyos hashtaget a profilján, a játék névtelen mentorai küldenek neki egy linket. Ha arra rákattint az áldozat, onnantól kezdve tudni fogják az összes információt róla az IP címétől kezdve a jelszaváig, az e-mail címéig. Ez által a létező összes internetes felületen zaklathatnak, ha x időn belül nem teljesíted a feladatokat amiket képekkel illetve videókkal kell dokumentálnod.

A feladatok között olyanok is szerepelnek, hogy lopj, égesd ki a nyelved egy gyufával, karcold a kezedre, hogy kék bálna...stb. Közben folyamatosan kényszerítenek téged a feladatok teljesítésére olyan jellegű üzenetekkel, hogy megölik egy családtagodat.

A sok idétlen tinicsitri csak annyit lát ebből, hogy mindenki erről beszél és heccből neki is ki kell próbálni.

De ez NEM egy felkapott divatjáték, hanem egy terroroldal, amivel rengeteg fiatalt gyilkoltak meg.

2017. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!