Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Titeket nem idegesít ez az...

Titeket nem idegesít ez az egész sportfogadás körüli felhajtás, meg maga az intézménye, hogy egy külön szeglete a sportnak?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan zavar, nem is tudom, hol kezdjem. Már az, hogy egy külön szegletet tölt be nagyon zavaró, a sportfogadás maga a sport elüzletesedése, kiüresedése, a sport nélküli sportkövetés, ahol nem az számít, hogy megnézel egy meccset, élvezed, vagy elemzed, hanem hogy xy rúgott-e gólt, meg volt a megfelelő számú sárgalap stb. Kb. így a Barátok köztre is lehetne fogadni, hogy ebben a naptári évben hány főszereplő fog meghalni, már látom is magam előtt a kategóriákat, hogy 2,5-nél több és hasonlók, meg az idióta embereket, akik ott szurkolnak, h magdi néni essen le a lépcsőről. Egyszerűen ez nem kéne, hogy része legyen a sportnak, idegesít, hogy felmegyek mondjuk a hatharom-ra és 90%-a a cikkeknek, az idióta esélylatolgatásaik, aminek a 70%-a be se jön, és ezekből csinálnak cikkeket, ahelyett, hogy lenne egy értelmes elemzés, statisztikázás, vagy bármi ami kommunikációt indít. Idegesít, hogy felmegyek facebookra és a sok h**lye "tippmixtippek mindennapra" c. oldalak jönnek szembe velem, de még jobban idegesít a sok gyökér, aki feltölti a nyertes szelvényeit, a nagyképú, művi, sablon dumáival, hogy "egy laza szeló" vagy mit tom én mit szoktak kiírni, meg se jegyzem. Persze, irigy vagyok, hogy nyertek, el lehet mondani, nem tagadom, hogy idegesít, hogy szinte puszta szerencsével nyernek valamennyit és akkor ott kéretik magukat, meg ünnepeltetik, hogy ők mekkora királyok, mintha valami teljesítmény lenne... én nekem meg azt kell éreznem, hogy most vagy gratulálok, vagy elhúzok a vérbe, mert amúgy egy irigyf***sz vagyok, ha mást mondok. Mindenki kétpofára gratulál, mintha el is ért volna valamit az illető. Meg utálom alapból ezt a jelenséget, hogy ferdítenek, mert ez nem a valós kép, érdekelne, ha egy blogger megosztaná a tippelési szokásait, és látnám, hogy rak 100db 500ftos szelvényt, mire végre egy bejön és meg is nyeri belőle azt a 100 ezer forintot. És akkor látom, hogy mennyi energia, pénzbeli befektetés kell ahhoz, hogy azért hetek-hónapok alatt lehet nyerj 50-100 ezer forintot. Látnám, hogy összességében mennyire nyereséges, hosszú távon, mert oké, hogy valaki nyer egyszer egy nagyot, mert elsőre mázlis volt, vagy egy idő után végre nyer egy nagyot, de a lényeg, hogy éves viszonylatokba pluszba, vagy mínuszba van-e. Tényleg a sportnak az elaljasítása megy, oké, hogy az embereket megetetik a lottóval, megetetik mindenféle kuponokkal, nyereményjátékokkal, de a sportot legalább ne züllesszük ide! Rosszul vagyok ezektől a plakátoktól, hogy nyerj ennyit meg ennyit, ilyen hamar! Persze, mert jól tudják, hogy pénzre kb. mindenkinek szüksége van, így szinte mindenki, legalább csak kíváncsiságból rákattint, hogy megnézze, hogy ha ilyen könnyű pénzt keresni, akkor ő miért dolgozik heti 40 vagy több órát a 100ezer forintért. Tényleg annyira örülnék, ha nem ezek a tartalmak nyernének tért, és foglalnának el egy vastag szegletet a sportban. A sportfogadással én úgy vagyok, hogy nem tartom rossz embernek aki játszik, de a helyén kell kezelni. Ahogy felvázoltam azt a blogot, így képzelem el egy normális létezését a világban, legyenek erre szakosodott blogok, ahol emberek konkrétan leírják, hogy ők milyen taktikákkal, hogy keresnek, mennyi idő alatt, mennyit, ne tippoldalak, meg lájkvadászó fb oldalak, hanem egy olyan, ahol konkrétan valaki, aki ezzel foglalkozik engedjen betekintést a működésébe. A facebook üzenőfalat, és a sportoldalakat is örülnék ha nem hánynák tele, mint ha valami külön szakma, külön területe lenne a sportnak. Én ezt nem gondolom tovább annál, ami, egy játék. El lehet néha menni, játszani egy kicsit, ahogyan az ember lehet életében egyszer-kétszer megvesz egy lottót is, vagy betér egy kaszinóba a félkarú rablóhoz vagy a roulettehez, szerencsekerékhez. Mondom, még azzal sincs bajom, ha valaki túllő és rendszeresen csinálja, már akár megélni akar belőle, csak ne ez legyen már a középpontban, ne úgy beszéljünk róla, mint ha valami lényeges lenne, nevetséges, hogy egy remek elemzést kevesebben olvasnak el, mint egy ilyen szelvényről szóló posztot, utóbbira érkezik többszáz lájk, meg temérdek komment... ez borzasztó.
2017. márc. 3. 09:33
 1/1 anonim válasza:
Engem nem különösebben zavar, soha nem fogadtam még, igazából elkerüli a figyelmemet is szerencsére, viszont egy kicsit tartok tőle (és kicsit összeesküvéselmeletes lettem) hogy az egész sportvilág bundázva lesz a nagytételű fogadások miatt, mint anno 60-70-es évek ökölvívásában. Az ember arra kíváncsi ki a jobb, gyorsabb, erősebb stbstb... A sportfogadásból eredő bundák ezeket megmérgezik. És persze kinek ne lenne üzlet egy meccsen kikapni. Egy ember rá fogad, és talán még a vesztes fél is részesül. De kívánom hogy ne jöjjön be a véleményem...Legalábbis ne derüljön ki és maradjon meg az illúzió :)
2017. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!