Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akiknek van facebook profiljuk...

Akiknek van facebook profiljuk nem félnek ezektől?

Figyelt kérdés
Látszik az arcotok ezért nem féltek attól hogy egy idegen rosszindulatú ember rátok talál és elmenti a profilotokat és aztán kiteszi a netre a képet és aláír olyat hogy ez az ember ezt meg ezt csinált (megrágalmaz titeket pl: ez az ember lopott az előző sulijából vagy munkahelyéről)?
2017. ápr. 25. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyennel találkoznék, akkor egyszerūen jelenteném a profilt.

De nem kötelezõ képet feltölteni.

2017. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Most hogy mondod, nem tudom mit csinálnék egy elkomolyodó rágalmazásnál. A rendőrség cseszik foglalkozni az ilyesmikkel, ügyvéd meg drágább mint amekkora sérelem érne.

De ennek ellenére nem félek ilyesmitől.

Ilyenről például még nem hallottam hogy valaki csak úgy random embert venne elő, és ilyesmikkel vádaskodna egyéb közösségi platformon.

Olyanról viszont már igen hogy bejelölte az illetőt ismerősnek, az felelőtlenül visszajelölt egy vadidegent, és az ismerősi státusz miatt olyan képeket, posztokat is láthatott, amiket idegenként nem. Innen lementett egy kettőt és azzal már tudott zsarolni.

vagy amit mindenki jól ismer, privátban megoszt képeket valaki , és azzal zsarolja a másik fél (ez leggyakrabban fiatal lányoknál fordul elő)


Én mint 20-as srác ettől nem félek, amúgy se szokásom villantós képeket küldözgetni :D

2017. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy értettem a kérdést hogy teljesen más platformon kezd engem rágalmazni.


De ha úgy értem mint ahogy első írta, akkor igen ,simán csak jelentem a rágalmazó fb profilját.

2017. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Clay Morrow ***** válasza:
89%
Nem félek, ennek nagyon kicsi az esélye szerintem.
2017. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek, minimális az esély hogy ilyen történne és értelme se nagyon van, ha mégis akkor letagadnám a rágalmakat és feljelenteném az elkövetőt.
2017. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi erővel lefotózhat az utcán is és megteheti ugyanezt...
2017. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem túl hiteles... amelyik munkáltató ez alapján ítélne meg, annak örülnék, mert gyorsan kiderülne, hogy nem egymást keressük 😃
2017. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszek fel olyan képet, ami necces lenne vagy később kellemetlen helyzetbe tudna hozni. Nem jelölgetek vissza idegeneket, nem küldözgetek minden második embernek képet. De tegyük fel mégis akad egy haragosom az interneten, mi a legrosszabb amit tudna csinálni? Fogja az egyik képemet és aláír egy rágalmazó szöveget? Akik ismernek úgyis tudják, hogy nem igaz, akik nem, azok meg nem is nagyon érdekelnek mit gondolnak. Jelenteném az adott oldal moderátorának, ha pedig nem állna le, akkor a rendőrséghez fordulnék, mert ez már bűncselekmény.
2017. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eleve alig látszik az arcom a profilképemen, az alapján nem fognak az utcán rámismerni.

Egyébként nem csak a Facebook esetében van meg ez a veszély. A legtöbb középiskola weboldalán fent vannak a tablóképek, mindenkiről jól kivehető arckép....

És a rágalmazáshoz pedig nem kell, hogy rendelkezzen a képeddel.

Egyébként az meg nem igaz, hogy a rendőrség ne foglalkozna vele. Nagyon is foglalkozik, és tudok is olyan esetről, ahol a rágalmazó keményen megütötte a bokáját.

2017. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!