Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy 18 évesen nem...

Normális, hogy 18 évesen nem tudok együtt élni a saját korosztályommal?

Figyelt kérdés

Alig van olyan ismerősöm, akivel össze tudunk járni dumálni, hülyülni, stb. Vagy tudjátok mit? Nem szépítem. Nincs is ilyen.


Alapvetően kétféle ember van, vagy legalábbis ezzel a kettővel találkoztam eddigi életem során.

Vannak a gamerek/netfüggők, meg vannak a bulibárók, akik állandóan a nők után loholnak, illetve természetesen minden hétvégén mobiltelefon kihangosítóval felfegyverkezve dorbézolnak részegen a körúti villamoson.


Bárkinek írok, hogy jó lenne kimenni valahova, soha senki nem ér rá. Mindenkinek barátnője van(gondolom mondanom sem kell, hogy minden héten más:P), meg "Jaj, nincs kedvem, de face-en azért elérsz."


Vagy mindig nőzni, meg dorbézolni hívnának, meg b*sztatnak, hogy "Úristen, hogy lehet, hogy még nincs nőd?", meg "Te kajakra nem voltál még részeg, meg nem cigizel?".

Engem valahogy annyira hidegen hagy az egész. Az utcán szembe jöhet velem a világ legszebb nője is, gyönyörű ívben sz*rok rája, mintha egy galamb sétálna el mellettem. Az alkeszoktól meg ilyesmiktől pedig forog a gyomrom.


Van, aki pl. azon van kibukva, hogy el akarom kérni a telefonszámát, vagy az e-mail címét, hogy "Nem lehet igaz, hogy nincs Messenger-ed, meg SnapChat-ed a 21.-ik században." Ilyenkor jön részemről a "Tudod mit? Vegyük úgy, hogy nem szóltam semmit."(én úgy gondolom, hogy egy e-mail, vagy telefonszám nem olyan, mintha a morse hívójeléről érdeklődnék.)


Ezekről az új sz*rokról hallottam, meg minden, de egyszerűen nem érdekel. Nem fogok millió-egy programot telepíteni a telefonomra, meg mobilnetet venni, hogy tudjak az emberekkel kommunikálni.

Ha úton vagyok, ott a rendes telefon, meg az SMS. Otthon, ahol van net, meg van E-mail, Skype, meg Facebook. Megjegyezném, hogy így is elgondolkodtat néha, hogy kit melyiken lehet elérni.


Aztán van az a ritka(értsd: évente 1-2) eset, amikor sikerül valamilyen úton eljuttatni az üzenetet a kiszemelt áldozathoz, és rá is ér összejönni valahol. Olyankor van az, hogy egy délután alatt befogásra kerül az összes virtuális Pokemon, meg minimum 10Gb-nyi fényképanyag keletkezik(én meg tátott szájjal nézem, hogy a Li-Ion akkumulátorok milyen sokáig bírják az állandó használatot egy töltéssel :P), mert a csajnak/csávónak minden fával és fűszállal fotózkodnia kell, hogy feltegye ide, meg oda.


Meg amikor beülünk valahova kajálni, mindig fotózni kell a kaját. Ezt már meg sem kérdeztem, hogy mire jó. Gondolom ezt is felteszik a netre, vagy kinyomtatják, majd megeszik, esetleg erre matyiznak este:P, vagy bánom is én mit művelnek vele.


Előző sulimban(általános) ugyan ez volt. A portás, meg a gondnok volt a két legjobb fej az egész suliban.


Mi ez a jelenség?


2017. jún. 9. 04:12
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ismerkedj rockerekkel. Azok között vannak normálisak is.
2017. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallom, hogy ez a jelenség általános a mai fiatalok közt.

Valamilyen nagyobb könyvtárakban hátha nyílna lehetőséged ismerkedni (és valószínűleg azt a korosztályt találnád ott, akinek értékrendje közelebb áll az általad elfogadott értékrendhez).

Gondolom, hogy nem igaz az, hogy "senki nem jár könyvtárba".

Látogass olyan múzeumokat, kiállításokat és hasonló helyeket, amelyek érdekelnek és próbálj ott is ismerkedni.

2017. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
en se tudok egyutt elni veluk, bar en nem is vagyok emberek koze valo, am tenyleg gaz hogy nincs messengered, ha van okostelefonod miert nem toltod mar le a messengert vagy a vibert az is jo.
2017. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Merre laksz kedves kérdező?
2017. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szanalmas az emberek tobbsege. Nem vesztesz semmit ha nem baratkozol veluk.
2017. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szembetűnőek a nézeteid. Megfogtak, mondhatni elvarázsoltak. :D

Csodálom, hogy akad még velem egykorú, aki így gondolkodik. Egyet viszont jegyezz meg: ha nem is állsz be a sorba(ami abszolút nem baj), még véletlenül se hangoztasd ezt! Sajnos a környezeted észreveszi a "másságodat". Elítélhetnek érte, bánthatnak, kifigurázhatnak. Tudom, milyen érzés, mikor mindenki őrültnek, furcsának, lemaradottnak, nem éppen eviláginak tart. De hidd el; egyszer nekik is fel kell nőni! Nem maradhatnak örökké felelőtlenek, sem pedig elemében gyerekek. Viszont kategorizálni nem kell, hiszen a világ cseppet sem fekete vagy fehér. Mindenhol akadnak hozzánk hasonlóan sérült, magányos vagy éppen csak útkereső, gondolkodó emberek. Mert valljuk be, valahol mélyen már régen sérültek vagyunk, akárhogy is nézzük. Hiszen nem boldogítanak minket a gyerekes dolgok. Nem vagyunk tömeg, nem asszimilálódunk, hanem az egyén egyéniségéért lázadunk.

Egyébként az alkohol nem feltétlenül rossz. ;) (Én például szeretek kicsit spicces lenni. Úgy szemlélni a világot. Nyugodtan. Kacifántos gondolatok és messzemenő következtetések levonása nélkül. Néha jó érzés nem gondolkodni. Csak lenni.)

17/L Bp.

2017. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!