Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudjam elfogadni a...

Hogyan tudjam elfogadni a múltamban elkövetett bűneimet és gonoszságaimat? Hogyan éljek együtt a saját poklommal?

Figyelt kérdés

Régebben egy önző ember voltam. Egy érdekember. Kihasználtam másokat. Volt arra is példa, hogy pénzt loptam. Sok anyagi és dologi kárt okoztam. Sok embert vertem át. Hazudtam. Eleinte csak szórakozásból, de amint ráéreztem, hogy ezzel manipulálni is lehet, lelkiismeret-furdalás nélkül úton-útfélen mindenkinek hazudoztam. Amint kiderültek a dolgok, lelepleződtek, mindenki elpártolt tőlem. Később nagyon megbántam a bűneimet. De valahogy képtelen vagyok a felejtésre. Ragaszkodok a múlthoz. Nem tudnak bizonyos dolgok elmúlni. Ma már nem hazudok senkinek. De a lelkiismeretem az mind a mai napig a gyengém. Hogyan tudnék olyan dolgokat elfogadni, amely teljesen ésszerűtlen volt, károkat okoztam vele másoknak, tönkretettem vele embereket? Hogyan tudnék a poklomból kimenekülni/megszabadulni?

22/F



2016. okt. 10. 09:04
 1/7 Mono55 ***** válasza:
Tedd túl magad rajta. Az a múlt.biztos megvolt az okod amiért akkor úgy érezted az belefér még.most már mindegy. amúgy meg nyugi. Csak itt gyakorikerdéseken van ennyi tökéletes jó ember aki még sosem vétett a törvény ellen. Örülj neki megusztad büntetlenül és most már legyél okosabb.mit tudsz mást csinálni.a múlton nem tudsz változtatni csak a jövön.de ez csak az én véleményem.
2016. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idővel. Nem két perc, amíg az ember meg tud bocsátani saját magának.

Ne hasonlítsd magad másokhoz. Ők azt az utat járják, te ezt. Valamiért szükséged volt ezekre a tapasztalatokra.

Jó, hogy még nagyon fiatal vagy, rengeteg időd lesz máshogy élni.

Esetleg még annyit, hogy igyekezz jót tenni másokkal. Persze csak ha ingert érzel rá, akkor ne tartsd vissza. Terézanyának nem kell feltétlenül lenni, az csak kompenzáció lenne.

2016. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol a probléma? Megtanultad a leckét és átmentél a vizsgán; ez a te életed.

Hogy ezzel egy időben mások megszívták miattad, az az ő életük, ők fognak belőle tanulni. A te történetedben minden szereplő fontos, ahogy az ő történetükben is te. A negatív szerep is szerep. A rossz barát is barát.

2016. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leírtad a legfontosabb dolgot: őszintén megbántad ezeket a tetteidet. Ez segít az elfogadásban + még jobb emberré válsz, ha elkezdesz embereken segíteni.
2016. okt. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Segíts másoknak. Milliónyi lehetőséget találsz rá. Előbb-utóbb át fog billenni a mérleg.
2016. okt. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy kérdező, ahogy mindenki más is elfogadja a múltját. Ne gondold, hogy egyedül vagy. Kamaszkorban mindenki gonosz. Van aki felismeri ezt és van aki nem. Van aki emlékszik rá és van aki nem. De MINDENKI átesik ilyen korszakon. Evolúció bácsi így segíti elő a szülőkről való leválást, amióta világ a világ.
2016. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen nem csinálhattál annyi rosszat.


Én szépen egyesével elkezdeném helyrehozni. Megírnám a listát, akikra emlékszem, hogy mit vettem el tőlük, kire kinek mit hazudtam. Azaz mivel rágalmaztam meg.

Aztán végigjártám mégegyszer ugyanazt az utat, és mindenkinek elmondanám, hogy nem volt igaz, amit mondtam.


Szerintem "elfogadni" nem kell. Rendbetenni kell, szépen, lassan, fokozatosan, úgy, ahogy a rosszat is csináltad, jóvá tenni.

2016. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!