Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szótlanságomon hogyan...

A szótlanságomon hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Azzal a problémával fordulok felétek, hogy sajnos nagyon szótlan vagyok. Sokszor előfordul,hogy egész nap nem szólok egy szót sem. Olyan is elő szokott fordulni, hogy a saját rokonaimmal sem igazán tudok miről beszélgetni. Sajnos nagyon visszahúzódó és sajnos a szavak embere sem vagyok és ez sajnos az ismerkedésre is hatással van mert nem tudok miről beszélgetni a lányokkal. Ha egész nap nem szólok egy szót sem igazság szerint nekem fel sem tűnik és emiatt sokszor levegőnek néznek :).


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.


2017. júl. 2. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell a sok sajnos. Így vagy jó, ilyen vagy. Ne akarj nagyon változtatni, persze nem ártana beújítani 1-2 jobb barátot. :)
2017. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen vagy, nem kell mindenkinek a társaság középpontjának lennie. A probléma akkor van, ha zavar téged, hogy ilyen vagy. Ez esetben sok-sok önfejlesztéssel és gyakorlással lehet változtatni.
2017. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Roflkopter ***** válasza:

ne hallgass az elsőre. Ezek mind szociális képességek amik valakinek adottnak, valakinek viszont el kell sajátítani. Én is az utóbbiakhoz tartozom.


Én személy szerint azért vagyok természetemből adódóan szótlan, mert nem különösebben érdekelnek mások dolgai, de mivel tudom hogy az információ csere minden beszélgetés alapja ezért próbálok érdeklődő lenni, bedobni különböző témákat.


Találd ki előre miket fogsz kérdezni aztán egy idő után már megy reflexből.

2017. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet nem is találsz igazán közös témát azokkal az emberekkel akikkel együtt vagy és nem találtál még hozzád hasonló érdeklődési körű embereket,akikkel szivesen megosztanád azt ami benned van.

2017. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést kvázi naponta felteszik, más szavakkal. Mielőtt feltetted volna ezt a kérdést, átnézhettél volna egy pár választ a régebbi, ilyen jellegű kérdésekre.


Én sose kérdeztem ilyet, de egyébként velem is ez van. Hogy akarok-e változtatni? A válasz az, hogy nem. Én már megszoktam így az életemet. Talán nem helyes ez a viselkedés, de az én személyiségem így alakult ki. Ahogy a tiéd is. Azt tudom neked tanácsolni, hogy fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Ezen múlik a boldogság, nem pedig azon, hogy hány barátod van.

2017. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elfogadod ezt a részed, megbékélsz vele.

Ha ez sikerül, nem él majd benned tudatosan/tudatalatt a "valamit kéne mondanom" kényszere.

Persze most is kényszerítheted magad, de abból nem beszéd lesz, hanem tartalmatlan fecsegés. (Csak nézz meg környezetedet: panaszkodnak,valakit szidnak/kibeszélnek) Ez nem beszéd, beszélgetés, hanem egy fosáradat.

2017. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!