Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék? 14/L

Hogyan változtathatnék? 14/L

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, nem szeretem önmagam. Gusztustalan, kétszínű, arrogáns ember vagyok, aki senkivel nem jön ki jól, és nem egy konfliktust provokál nap mint nap. Néha csak vicces akarok lenni, de már így is félreértelmeznek, és rögtön kötözködésként értelmezik a szavaimat. Talán nem fejezem ki elég jól magam, vagy egyszerűen csak nem tudom tartani a számat...

Nem akarom sajnáltatni magam, mert tényleg megérdemlem, de ezeket általában vissza is kapom. Bár próbálom leplezni, hogy mennyire rosszul esik, képes vagyok hónapokig ugyanazokon a szavakon rágódni. Teljesen meg akarok változni, gyűlölöm azt az embert, aki vagyok.

Mit csinálhatnék...? Ha kedves akarok lenni, azt hiszik, iróniából beszélek, ha normálisan fejtem ki a véleményem, figyelembe se vesznek/félreértenek. Valaki segítsen, ezt már egyszerűen nem tudom elviselni... :(


2017. febr. 23. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó a beismerés! Ezt elolvasva nekem SZIMPATIKUS LETTÉL :) így én azt javaslom, hogy ha kell, mindenkinek, aki kételkedik ugyanígy mond el ezt. Nem szégyen a beismerés, sőt EZ BÁTOR DOLOG VOLT! Azt mondom ÍGY TOVÁBB, maradj kitartó, legyél meghallgató, és kérj bocsánatot a megbántottaktól, mond meg nekik, hogy tényleg bánod, hogy olyan voltál, amilyen! Megmondanám a helywdben azt is, hogy szóljanak adott pillanatban, ha kezdenél ismét eltávolodni tőlük. Mutass több türelmet is. Ha így cselekszel, akkor feltűnő, pozitív változásokon mész át, és akkor azt értékelni is fogják. Nyilván lesz, aki bevágja kitartóan a durcit, de mivel itt Te szeretnél megváltozni gyökeresen, neked kell a legduzzogóbbak előtt is kicsit megalkudni, de amot itt leírtál, ezt ha elmondod nekik így őszintén, biztosan pozitív hatással lesz rád nézve. Ez a beismerés bátor, jó jellemre utal! Ne add fel, sok sikert, kitartást! <3 Éretten gondolkozol a korodhoz képest! <3 √√√√√√ :)
2017. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek az elsővel abban, hogy király vagy! Az elismerés az első lépcső és ezt Te meglépted! Le a kalappal, simán adnék neked egy esélyt, hogy megismerjem az erős jellemed (mert ez arra vall), csak így látatlanba tök fura, szóval csak hangosan gondolkodtam! :D


A lényeg, hogy én először a kifejezőtáramon faragnék, hogy a véletleneket elkerülhessem. Ne sértsek meg senkit azzal, amit (és ahogy) akarok mondani. Ha ez stabilan megy (a szavakkal való játszadozás az egyik legkirályabb hobbim lett pont emiatt)), akkor jöhet a célok tisztázása. Mit akarsz elérni, mitől akarsz eltávolodni. Ha ez a két dolog megvan, akkor ugye ebből kialakul egy irányultság, ami felé törekszel. Ennek súlyt ad majd a szavad, a kifejezőtárad (nonverbális, öltözködésbeli és mindennemű egyben), amivel már HITELES lehetsz a már meglévő (de elrontott, megsértett, stb) kapcsolatok javítása terén.


Addig míg nem tuti a siker, szerintem veszélyes a sértetteket felkeresni, magyarázkodni, próbálkozni...

2017. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem szimpinek tűnsz. Ha gondolod beszélhetünk vmikor, és segithetek pár szituációbsn a mondandodat úgy javítani h ne lehessen félre érteni. Csak ehhez mesélned kellene a személyiségedrol, bővebben. Nem kényszer. Egy ötlet.
2017. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!