Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan beszéltek angolul?

Hogyan beszéltek angolul?

Figyelt kérdés

Teljesen reménytelennek látom megtanulni a nyelvet. A fejemben teljes káosz van, és úgy érzem ezt már nem tudom kigubancolni...

Hol tanultatok meg angolul?

Mennyi idő kellett?

Valakinek nem lenne nyáron ideje segíteni felidézni a szabályokat, vagy pár kifejezést, esetleg igeidőket átvenni? Mit mikor használunk? Nekem elég lenne nagyvonalakban is... a szorgalmam meglenne hozzá, de most úgy érzem nem megy... elkeseredtem, inkább feladnám, de mêg fiatal az idő. Bízom benne hogy egyszer sikerül. Valaki tudna pár motiváló mondatot írni hogy neki hogy sikerült?


15/L


2017. júl. 10. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet nem tudsz úgy megtanulni, mint a matematikát. Az iskolai oktatási rendszer nulla, felejtsd el. Próbálj inkább úgy tanulni, mint egy kisgyerek, aki tanul beszélni. Neki se magyarázza senki a nyelvtant, egyszerűen annyit hallja, hogy ráragad.


Nézz filmeket, olvass könyveket, kommunikálj az adott nyelven minél többet (pl. netes fórumokon) stb. Ne zavarjon, ha nem értesz minden egyes szót, és ne próbáld fejben szinkrontolmácsolni. Az adott nyelven érteni, gondolkodni, ez a titok nyitja.

2017. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Memorizálj mondatokat, amivel el lehet kezdeni egy beszélgetést, és amely sémákra mást is ráhúzhatsz.

Pl.. Tudna nekem segíteni abban, hogy.... ?

Hol találom a ....?


És utazz külföldre, ott meg merj megszólalni, ne félj, nem fognak kinevetni, én is így kezdtem.

2017. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok idő kell hozzá, hogy összeálljon a fejedben és ne egy káosz legyen.

Sok tapasztalat kell. Mindenféle. Idegennyelvi környezetben lenni - ez a legjobb. Ma már nagyon sok lehetőség van az Internetnek hála, filmek, oldalak a nyelvtani szabályokkal, oldalak gyakorló feladatokkal.

Én pl. spanyolul úgy kezdtem el tanulni, hogy szeretem a spanyol zenét, kinyomtattam a kedvenc számaim dalszövegét és elkezdtem lefordítani. Persze ez nem elég. De ez is egy gyakorlási lehetőség.

Én szinte belenőttem az angolba. Általánosban és középiskolában is végig tanultam. Munkában is használom. De még mindig nem érzem elég jónak magam :)

2017. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nekem is az a módszer jött be (bár nem túl gyors), hogy angolul olvastam olyan témát, ami érdekelt meg játékokat játszottam és szótáraztam amit nem értettem. Jó kis szókincs rádragad és nagyjából egy ösztön is, hogy milyen helyzetben milyen szókapcsolatokat használnak. Utána már a nyelvtant is könnyebb értelmezni.
2017. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt hallgatom: Effortless English.

Felrakod a telefonodra, fülhallgató be, és megy a fejedbe az anyag.

Olyan nyelvtanuló módszer, amivel hallgatni kell a szöveget, többször is, és nagyon egyszerű kérdésekre válaszolni közben.

Nagyon motiváló, nagyon vidám, vicces.


Alapvetően fizetős, de torrentről ingyen tölthető.


Az iskolai nyelvtanítás egy kalap trágya sajnos, elveszi az ember életkedvét, hülyeségekre fókuszál (hibátlan nyelvtanra például a rugalmas kommunikáció helyett), demotivál, hülyék a módszerei (nyelvtan bemagoltatása - láttál már olyan gyereket, aki a saját anyanyelvét úgy tanulta meg, hogy bemagolta a nyelvtani táblázatokat?).

2017. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ment a zöld pacsi! :) igen, az oktatás semmit nem ér... szojtam sorozatozni, és fordítok videókat is.
2017. júl. 10. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Itt írták a memorizálást, meg ilyesmit. Ez a legrosszabb amit tehetsz, hogy bemagolod a mondatokat, meg a szavakat magukban magolod.

Én úgy tanultam meg nagyon jól beszélni, hogy kb. semmit nem csináltam, csak sokat neteztem angolul. Soha nem tanultam egyik órára sem, mindig improvizáltam amikor tételt kellett mondani, mások meg bemagolták és utána szólni nem tudtak.

A szavakat is úgy tanultam meg hogy láttam egy mondatban, mondatba helyezem, és úgy, nem az hogy 100 szót egyszerre bemagolok és hátha megjegyzem..

Így úgy fejlődtem angolból hogy észre sem vettem.

Nem tudom hogy beszélhetsz feladásról, meg ilyesmiről. Ezt csak csinálnod kell, élvezetből, felnézel a netre, filmet megnézel angolul, angolokkal chatelsz, közben néha google fordítót nyomsz egy szóra ha nem értesz valamit.. Soha nem volt bennem ilyen érzet, hogy ú ez nem megy ezért feladom, csak csináltam.. Valamit nagyon szörnyen csinálsz, rossz a tanulási módszered.

2017. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az angollal. Egyszerűen hülye voltam hozzá. 5 éven át tanultam alapiskolában angolt, de alap mondatokon kívül semmit sem tanultam meg (nem csak én). Ennyit ér az iskolai angol... aztán elhatároztam, hogy sz.rok a tanárokra és önerőből megtanulok angolul. Interneten millió ingyenes, nagyon jó nyelvkurzus van, filmeket csak angolul néztem. Eleinte semmit sem értettem belőlük, de nem adtam fel. Online kerestem embereket, akikkel angolul beszélhettem. Angol könyveket vettem, olyanokat persze, amiket már ismertem így könnyebb volt megérteni. Nekem nagyon rossz a nyelvérzékem, de 3-4 év után feltornáztam magam A2-es szintről C2-re.
2017. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Én ezt hallgatom: Effortless English. "

Én is hallgattam sokat.


Most innen tanulok. Ajánlom mindenkinek. Szerintem EE mellett a legjobb ingyenes netes cucc: [link]

2017. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Huhh hát sulis szinten 1 éve tanulok.

Elég jól megy, azt kell, hogy mondjam, az értés része. A beszéd az már kevésbé, hiszen ha nézel egy filmet/videót/zenét hallgatsz, (èn ezeket szoktam minden nap) akkor a nyelv értés részét tanulod, a beszédet nem.

Szóval a beszédem elég elmaradott, értésből viszont egész jó vagyok, ahhoz képest, hogy csak 1 éve tanulom.

2017. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!