Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan beszéltek magyarokkal...

Hogyan beszéltek magyarokkal angolul?

Figyelt kérdés

Magyar interjúztat magyart angolul.

Elég érdekes szituáció, amikor egyiküknek sem ez az anyanyelve és angolul interjúztatnak.

1-2 kérdést angolul tesznek fel, hogy teszteljenek.

Sajnos el kell mondanom,hogy alig értem meg őket. PEdig én az angolokat/amerikaiakat simán megértem.

De csak végig hadarnak egy mondatot és eltűnödök azon, hogy vajon a jelenlegi angol főnököm megértené-e, de biztos vagyok benne, hogy még annyira sem értene,

mint én.

Szóval, mivel nem értem meg elsőre az angolját, így azt hiszi, hogy nem is tudok angolul. Így muszáj vagyok visszakérdezni, és szólni neki, hogy beszélne egy kicsit lassabban, mert rendben, hogy monotonon végig hadar egy mondatot, sehol egy stressz, artikuláció, semmi, ugyanazzal a hangsúllyal.

Hiába próbálom a beszéddel kompenzálni, én tudok angolul, akkor már úgy összezavarodok, hogy a kérdést is elfelejtem.


Valami tanács?



2015. febr. 27. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tagadd le az angol nyelvtudásod. Persze ez rontja az esélyeidet, de ha beszélsz egy ritkább nyelvet, azt beleírhatod.
2015. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért tagadná le a nyelvtudását? Főleg, ha nyelvhez kötött az állás.


Ha nem érted amit mond, akkor mond meg angolul neki, hogy ismételje el. Ha tudsz angolul, akkor nem lehet gond.

2015. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Interjúkon nem azt nézik, hogy a kérdésre mit válaszolsz, hanem hogy folyamatosan tudsz-e beszélni. Ha nem érted a kérdést, akkor 2-3 mondatban visszakérdezel, simán elég, látni fogja, hogy nem nem érted a kérdést, hanem neki kell változtatnia. Jó esetben. Egyébként egyetértek veled, nekem is zavaróbb magyarral beszélni, mint akár egy anyanyelvűvel, akár más külföldivel.
2015. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, én is azt tapasztaltam, hogy teljesen mindegy mit mondasz, a lényeg, hogy beszélj. Megkockáztatom, hogy aki engem interjúztatott nem is tudott angolul, csak betanult két kérdést.
2015. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Tanulj meg rendesen angolul. Ha tudnál, akkor nem jelentene gondot. Aki beszél angolul, az érti a frissen bevándorolt vietnámit is.
2015. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

lassan 2 éve élek angliában, jártam nyelviskolába jól megy.

megkockáztatom, h a saját angol főnököm nem értette volna, meg, nem értem a magyar akcentust.

2015. febr. 28. 23:28
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Azért az elég baj ha magyarként pont a magyar akcentus nem megy. Ciki. Tanulj még. Lehet fikázni a magyar vagy akármilyen akcentust, de a helyzet az, hogy amíg ők így is gördülékenyen el tudják látni a munkájukat addig neked kell alkalmazkodni. Mert a lényeg az, hogy megértik egymást vagy sem. A többi munka szempontjából érdektelen.

Én amúgy a kínai akcentust értem nehezen de örülök ha a lényeget értem belőle ami fontos és nem azon agyalok, hogy miért nem BBC kiejtése van az adott kínai embernek.

2015. márc. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Teljes mértékben elhiszem, hogy jól megy, Angliában egy erősebb középfokkal már simán eldöcög az ember, ennek ellenére csak a felsőfok megszerzése utáni 2-3 év kemény tanulás eredménye az, amit már nyelvtudásnak neveznék, előtte tényleg csak a megértéssel és a produkcióval való küzdelem folyik.
2015. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!