Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lehet az, hogy valakit...

Miért lehet az, hogy valakit szinte minden baratja és hasonló korú ismerőse a vezetéknevén hív?

Figyelt kérdés

Most ismertem meg egy ilyen sracot, eddig úgy tudtam, hogy nem illik másokat a vezetéknevükön szólítani, pláne ha az illető a barátunk.

Mondjuk lehet köze van a dologhoz, hogy ritka csaladneve van, de a keresztneve nagyon gyakori.


2017. júl. 30. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy Japánban épp az a tisztelet jele, ha vezetéknevén szólítják a másikat, még azok is, akik közel állnak az illetőhöz.

Egyébként nem lehet hogy ez a beceneve? Pont mert ritka? Pl ahova jártam középsuliba, egyik osztálytársnőm párját mindenki rókának hívta, az volt a vezetékneve, ráadásul vörös hajú volt.

Egyébként nem egyszerűbb megkérdezni azt a személyt?

2017. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert rossz a névmemóriájuk. Én például egyáltalán nem használok megszólítást, mert el akarom kerülni azt a szégyenteljes konfliktust, hogy elfelejtettem a nevét az illetőnek. Nem hívom se a vezetéknevén, se a keresztnevén, se becenevén, megszólítás helyett azt mondom amit mondani akarok neki
2017. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En azokat szolitok a vezetekneven akiket nem birok. De van akit "igy kaptam meg" tehat igy mutattak be meg mindenki igy hivta. /vezetekneven/
2017. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz de mifelénk ez teljesen általános dolog. Nagyon sok fiú ismerősöm van akik a vezetéknevükön szólítják egymást
2017. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Clay Morrow ***** válasza:
Környezetemben is előfordul hogy sokukat vezetéknevükön szólítják, így ragadt rájuk.
2017. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak azoknál hallottam ilyet, akiknél a vezetéknevük jobb, mint a keresztnevük. Hangzásra, meg mindenhogyan.
2017. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez vicces.. Nálunk mindenkit a vezetéknevén szólítanak. Néha még a lányokat is. Például a Szabó nagyon gyakori név, minden másodiknak az a vezetékneve de akkor is a vezetéknevet mondjuk :))
2017. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!