Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatal, hasonló korú orvosokat...

Fiatal, hasonló korú orvosokat lehet tegezni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2017. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem illik, hogy bemész és: "heló doki, megint jöttem, tudsz valamit adni a torkomra?"

Legfeljebb, ha már ismeritek egymást sok-sok éve és nem csak orvos-beteg viszonyról van szó -amit mellesleg az etikai kódex nem néz jó szemmel-, de mondjuk barátokként beleférhet, ha úgy van.

2017. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, még akkor sem ha fiatalabb, vagy ismeritek is.
2017. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2017. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezt lehagytam, de egyetértek, hogy ha ismered is -és ismerős alatt nagyon közelit értek-, akkor is beszéld meg vele, és lehetőség szerint szorítkozzon a rendelőre. #2
2017. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A buszon/utcán/kocsmában tegezheted. Ha kivizsgálásra mész hozzá, akkor nem.
2017. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp sem.
2017. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy szerencsés dolog volna.


Azt az egy esetet kivéve talán, ha Ő Maga adott rá engedélyt a TESTBESZÉDÉVEL (pl. bíztató mosoly.)


De látatlanban sajnos nem tudok érdemi választ adni. Csak tippelgetek. :( Ez van...

2017. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nem. És nem azért, mert orvos. Hanem mert te vagy a páciens/kliens/kuncsaft/ügyfél, ő pedig az orvos/szakember, ergo "munkakapcsolat" van köztetek. Ahogy a hasonló korú ácsot, kőművest, ügyvédet, ápolónőt, tanárt stb sem illik tegezni, úgy az orvost sem, mert nem civilben ismered, hanem orvosként, szakemberként.

Ha gyerekkori haverod, az más téma.

Voltam párszor kórházban és megdöbbenve nézem, ahogy a fiatal ápolónőket csípőből letegezik a 14-80 éves betegek, holott a nővér magázza őket. Egyszerűen nem illik, mert nem haverok vagytok.

2017. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
51%

"Azt az egy esetet kivéve talán, ha Ő Maga adott rá engedélyt a TESTBESZÉDÉVEL (pl. bíztató mosoly.) "

Ez baromság, úgy, ahogy van. Az, hogy egy orvos mosolyog, csak kedves akar lenni. Miért jelentene tegező viszonyt?! :D Mióta jelent a mosoly tegezést?

Testbeszéddel (pl mosollyal) NEM ad "engedélyt" senki a tegezésre: se a tanárod, se az orvosod, se a szomszéd idős néni. Ha kinyitja a száját, és azt mondja, hogy tegeződjünk, akkor illik tegezni. Testbeszéd.... pfff :D

2017. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!