Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mégis, hogy kéne viselkedni a...

Mégis, hogy kéne viselkedni a vendégekkel?

Figyelt kérdés

A párom sok gyerekkori barátja, ismerőse, ismerősének az ismerőse megfordul nálunk a nyári időszakban. Van, hogy csak 1-2 napra, van, hogy akár egy hétre is.

Semmi bajom senkivel, sőt, inkább az a bajom, hogy alig ismerem őket, volt, akit akkor láttam először.

Régóta együtt vagyunk a párommal, szó szerint a világ minden sarkából láttunk már vendégül ismerőst (külföldi nagyvárosban élünk, sokan a város miatt jönnek, és inkább nálunk szállnak meg ingyen, nem hotelben).

De ilyenkor nem tudom, hogy viselkedjek. Van, hogy itt vagyunk 4-5-en, kész átjáróház a lakás. Ilyenkor a szobámból lesz a vendégszoba.

Ott a szekrényem, ezért néha be kell mennem ruhákért. Nem szívesen teszem, mert olyankor az a szoba már másé, olyan, mintha befurakodék.

A hajmosás, zuhanyzás megint gond, mert ha soká vagyok bent (a saját lakásomban, a saját fürdőszobámban!) azzal feltartok másokat (két mosdónk van, de csak egy zuhanyzónk). Ugyanígy nem jöhetek ki egy szál törülközőben, dugdosni kell a szennyes ruhát, tampont, borotvát, hogy ne lássa más. Helyet csinálni a polcon más dolgainak...Elfogadni, hogy a samponom/tusfürdőm a vendégé is...

A kaja megint gond, mert bár bele szoktak fizetni, ha ételt veszünk (aki 3 napnál többre jön, csak az, persze), de készíteni kell, mindig ragyogó rend kell legyen...Ne keljek túl korán, mert a zaj zavarhatja a vendéget, de később se, mint ők, mert ugye reggelit kell csinálni, kérdésük lehet hozzám...

Néha már feleslegesnek érzem magam a saját otthonomban


2017. aug. 1. 17:15
 1/3 A kérdező kommentje:

Kimaradt:

Többnyire fiatal párok ők is, de amikor az én párom nincs otthon, én vagyok velük, ami a klasszikus felesleges harmadik esete

2017. aug. 1. 17:16
 2/3 anonim ***** válasza:

mondjuk.. de csak tipp.. beszélj erről a pároddal.

Én biztos nem engedném ezt, max egy éjszaka, ha tovább maradna menjen hotelbe. Persze, csak ha nem éltek egy hodályba, ahol mindenki elfér, de ha jól értelmezem, akkor nem ez a helyzet.

2017. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem túl nagy ház, 75nm plusz erkély.

Jó, ritka ha valaki hét napon át 24 órában a négy fal közt unja magát nálunk, de nehezen oldódok társaságban, pláne, ha itt van a lakásomban egy tucat ´idegen´, akik még ismerik is egymást.

A párom tudja, hogy érzek, de ő szereti, ha sokan vannak körülötte, meg ő ugye ismer mindenkit, neki ez nem ugyanolyan, mintha idegenek lennének. Arra szoktam kérni, ne hagyjon sokat egyedül másokkal, erre többnyire hajlandó, hacsak nem hívják be dolgozni.

2017. aug. 1. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!