Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezen még lehet változtatni?

Ezen még lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon hogy vajon miért nincsenek nekem barátaim már középiskola óta, miért nem tudok az emberekkel (még a családtagjaimmal is) úgy beszélgetni mint mindenki más, megbeszélni a dolgokat esetleg a problémákat. Teljesen kívülállónak érzem magam, és még ha érezném is hogy valaki megpróbál velem úgy mond törődni inkább elutasító vagyok. Belül teljesen mást szeretnék, de valamiért már ösztönösen inkább kerülök a helyzeteket mikor valakivel beszélgetni kéne. Barátai is addig voltak amíg az általános suliba jártam meg még 1-2 évig azok akikkel egy városba kerültünk középsuliba, de velük is úgy egyik hónapról a másikra elhidegült a barátság. A középsulira sem éreztem még készen magam, próbáltam 1-1 emberrel barátságot kialakítani ami kezdetben ment is és nagyon örültem neki hogy annak ellenére amilyen vagyok még is van akivel kitudok jönni, de volt olyan aki rögtön meglátta hogy csendesebb vagyok annak ellenére is hogy lett 1-2 barátom kb 3 évig belém kötöttek majdnem mindennap amit kezdetben agresszívebben reagáltam le aztán eljutottam oda hogy inkább nem csinálok semmit, nem szólok senkihez elleszek az én kis világomban, aztán túlélem valahogy, közben a "barátaim" is hozzá csapódtak a menő bandákhoz. Azóta meg ebben a kis világomban úgy meg rekedtem, hogy még belegondolni is fura hogy annak idején én milyen vidám voltam, meg még barátaim is voltak, és nem kellett azon gondolkodnom hogy miről is kellene beszélgetni. Most megyek egyetemre, nem látok sok esélyt rá, hogy ez változhatna, így meg semmi értelme az életnek.

Köszönöm szépen annak aki ezt végig olvasta, nagyon türelmes vagy. :D


2017. aug. 4. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Beállítottság kérdése az egész. Mai napig úgy érzem, hogy nem passzolok bele ebbe az egész rendszerbe. Van egy barátom aki tényleg még sosem hagyott szarban és nem menekül a társaságom elől, de ő sem egy közönségkedvenc típus. Barátnőjelölt összesen 2 volt életemben, mindkettő elhúzott inkább mással, bár azóta szét is mentek :DD

Amúgy meg alakul ez. Családdal én is nehezen jövök ki. Egyetemen viszont ha van valami csoportos dolog ami érdekel, ott tuti lesz valaki, akivel lehet lógni.

23F

2017. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!