Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan bírjam rá anyukámat az...

Hogyan bírjam rá anyukámat az emberekkel való kommunikációra?

Figyelt kérdés
Anyukám igen elszigetelődött egyéniség, mindig tart attól, hogy emberekkel kell beszélgetnie,vagy csak egyátalán szemkontaktust tartani velük. Amikor csak tudja, úgy alakítja az útját, hogy ne kelljen emberekkel beszélgetnie. Takarítóként dolgozik, de még az egyetlen munkatársával sem beszél, amikor tudja elkerüli.

2017. szept. 3. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kell tudni, hogy miért viselkedik így. Miért fél beszélgetni az emberekkel. Az nem mentség, hogy elszigetelődött egyéniség. Ezt valami kiváltotta. A fő okot kell megkeresni.

Célszerű kommunikációs könyveket, hanganyagokat keresned, hogy azokat nézze át, hogy azokból tudjon erőt meríteni, mert hátha csak egy kezdőlökés kell neki.


De ha meg nem akar beszélgetni másokkal, akkor fogadd el, nem kényszerítheted olyanra, amit nem akar.

2017. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy az ember egy ideig visszavonul és nincs kedve kapcsolatokat teremteni vagy ápolni. Ha viszont ez már jó ideje így van akkor annak meg van az oka amit valóban fel kéne tárni. Nekem az anyukám akkor nem akart senkivel sem beszélni amikor depressziós volt de nem is ment akkor dolgozni, sem ki a házból.
2017. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem kívánja a társaságot, nem kell eröltetni.


Én úgy ahogy el el megyek a rendezvények stb re, de engem kifejezetten untatnak az emberek a sablon mondandójukkal. Egy kezemen meg tudom számolni, kik azok akikkel elbeszélgetek/találkozok néha napján, ha olyanunk van.


Számomra irritáló, unalmas s nyűg a felesleges kapcsolatok fenttartása.

Üzletben pedig elég, ha rá írunk egymásra kinek mi kell s kölcsönösen támogafjuk egymást.

Vázlat rajz kell, küldöm. Később pl 3D nyomtatás kell, kapom.


Telefon is csak vezetékes van, amit kihúzok este 9-kor.

Van telóm, de csak kényelmes netezésre.


Aki pedig látni akar, az tudja hol vagyok. Szűkebb köröm pedig elér discord-on.


De vannak, akiknek ember undoruk van.

Annak pedig rengeteg oka lehet.


Az esélyt mindenkinek megadom a beszélgetésre, de amikor szembesülök a ténnyel, hogy untat és egy újabb sablon...véget vetek a beszélgetésnek.


Nem csak a sablon miatt, de a legtöbb embernek rendes hobbija sincs.

A kreativítás pedig haldoklik.


Én a helyedbe megismerném jobban az anyudat: múlt, személyiség, érzések...stb. Sok ember azt se tudja milyen színeket kedvelnek a szerettei. Pedig az is sokat elmond az emberről.

Neten rá is tudsz keresni: Színek és személyiség.

S a beszélgetés után felhoznám, miért olyan amilyen, de lehet választ kapsz előtte, ha feléd megnyílik kicsit.


Ahány ember annyi személyiség, ideál, elme...stb.

Ha mindenki egyforma lenne unalmas lenne a világ. :)


Valaki pl igényli a bulit 60éves fejjel is valakik pedig a nyugalmat s csendet.


Jó ismerkedést anyuddal!

2017. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiás?
2018. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
semmikép ne intézd az ügyeit. bevásárlást sem.
2018. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!