Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mik azok a jellemzők amik...

Mik azok a jellemzők amik miatt kiközösítenek egy embert egy adott közösségből?

Figyelt kérdés
Akár iskolában,vagy munkahelyen,így hogy kezdek felnőni látok némi különbséget a kettő között,például azt,hogy míg az iskolában muszáj egymást közelről elviselni mert egész nap együtt van mindenki egy teremben,addig a munkahelyen mindenki jön-megy, végzi a dolgát,és olyanok is rosszindulatúak a munkatársukkal,akik végső soron alig találkoznak egy nap,mert más munkakörben dolgoznak,míg az iskolában érthetőbb ha kiélezettebbek az ellentétek,de a lényegen nem változtat:miért van ez?Ami még lerágott csont, az az,hogy gyakori eset,amikor egy nagyon idegesítő nagyhangú már-már bunkó személy az,aki köré rendeződik a többi, és nem hogy nem közösítik ki hanem épp ellenkezőleg,odavannak érte a többiek.Amire még nem volt rálátásom,hogy vajon mindenkit kibeszélnek és el kell fogadni,hogy ez "természetes" ilyen volt és lesz is,vagy akkor válik a helyzet komolyan bántóvá,hogyha az akiről szó van van valamilyen kirívó tulajdonsága?Engem például azzal találnak csak meg,hogy csendes vagyok,holott munkakörömből kifolyólag egyedül dolgozom és ha véletlen munkaidőben az öltöző előtt váltok pár szót valakivel a főnököm odajön kocogtatni a körmét az ajtófélfán,jelezve:menjek már dolgozni ne beszélgessek,közben megkaptam a munkatársaimtól,hogy szó szerint:irritálja őket,hogy keveset beszélgetek.Amikor szünetem van,akkor általában másnak nincs szünete.Tudom,hogy nem lehet mindenkinek megfelelni,és hogy nem olyan fontosak ezek a felszínes munkahelyi kapcsolatok,illetve nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani ennek,de hallottam már durva dolgokat a jelenlegi munkahelyemen másokról,és nem akarok hinni első hallásra,és ítélkezni,de picit összezavarodtam,hogy is vannak ezek a dolgok szeretném helyén kezelni.

2017. szept. 26. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beszélgetsz a munkahelyen, amiatt kiközösíthetnek, igen.

Manapság nem az az elvárás a melóban, hogy dolgozz, hanem hogy minél többet pletykálj, locsogj, pofázz.

Ez számít, meg a sggnyalás.

Aki nem áll be a sorba, nem beszéli ki a többieket a hátuk mögött, nem ugat a semmiről egész nap, nem panaszkodik, nem tárgyalja ki a családját, a magánéletét, mit főzött előző nap stb. azt kiközösítik. Ez van, az aljadék, birka embereké a világ.

2017. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Társaság függő hogy kit közösítenek ki. Azt közösítik ki aki nem olyan mint a társaság többi tagja. Pl nem beszél sokat, más hobbijai vannak, más érdekli.


#1Szerintem jobb ha van arany középút. Tehát az se jó ha ez a pletyizés megy, de az se hogy ha mindenki komorván ül és síri csendben végezi a dolgát.

2017. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az önálló független gondolkodás.
2017. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Bármi, ami az adott közösség normájától eltér. Ebből a szempontból a gyerekek a legrosszabbak, mert ők a legirreálisabb hülyeségért is képesek kiközösíteni valakit.
2017. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Kinézet. Ha nincs jó tested, nem értesz az öltözködéshez, akkor nem leszel népszerű. :/
2017. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!