Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen most az élet Magyarorsz...

Milyen most az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Határontúli vagyok, jelenleg pedig külföldön (Németország) végzem az egyetemet. Már gondoltam rá, hogy ha egyszer úgy alakulna, haza kell mennem vmiért, akkor inkább mennék Magyarországra, mint vissza a szülővárosomba.

Többször jártam Budapesten turistaként, így az egész város nagyon tetszik, bár 1-1,5 hétnél többet még nem töltöttem el ott.

Milyen az élet most arrafelé?

Külföldi diplomával (fordító), 3 perfekt idegennyelvvel lenne esélyem valamilyen állásra?


Nyáron megyek haza a szüleimhez egy kis időre, de biztosan megállok Budapesten is néhány napra, nagyon szeretem a város hangulatát


2017. szept. 29. 13:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis magyar szemmel 4 idegennyelv (a származási országom hivatalos nyelvét valahogy nem számolom bele automatikusan, nekem az nem olyan "idegen" nyelv, mint pl az angol)
2017. szept. 29. 13:34
 2/11 anonim ***** válasza:

Lenne, csak sokszor nem fizetik meg, sajnos.


Párom mérnökinformatikus, otthon kiszúrták a szemét 250 ezerrel.

Svájcban megkapja a közel kétmilliót/hó (frankból számítva).


Én ápolónőként kerestem jó esetben 160-at, itt kinn kb. 900-at.

2017. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem is mérnök az egyik legnagyobb nevű vállalatnál, agyon hajszolják őket, folyamatosan túlóráznak, a bérek röhejesek. Olyan, mint a viccben: jönnek a külföldi kollégák, elmesélik, hogy az év végi prémiumból külföldön újéveztek meg lecserélték az autójukat, nálunk meg néznek, hogy mi az az év végi prémium :DD

A nagyobb jutalmakat a legtöbben a hiteleik törlesztésére fordítják, a kollégák megállás nélkül cserélődnek. A nagyfőnök örül, hogy az önrészt sikreült magától összekaparnia a hiteles házához.

Az emberek úgy általában irigyek, negatív kisugárzásúak, tisztelet a kivételnek. Mindenki próbál a másik alá vágni, "dögöljön meg a szomszéd tehene is" az általános mentalitás.

Lehet, hogy nyaralásra ideális város Budapest, de élni...

Mi is költözünk a világ másik felére két éven belül, valószínűleg vissza se jövünk :)

2017. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha fordítóként nem is biztos, hogy sokat keresnél, de több nyelvtudással más területen is el tudsz helyezkedni, ha talpraesett vagy. Pl. komolyabb cégekhez (akiknek külföldi partnereik vannak) logisztikusként vagy akármilyen pozícióba. Persze bele kell tanulni az adott területbe, de ha ez megvan, akkor a nyelvtudásaiddal eléggé nagy versenyelőnyben vagy, és jobb állásokat is meg lehet csippenteni.
2017. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jah, a kérdésre elfelejtettem válaszolni. Hogy milyen most az élet Magyarországon?


Szar.

2017. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljese elheto. Nyilvan sejted egyetemista leven hogy sokmindentol fugg ki milyen jol el itt. En kb hetente jarok Nemetorszagba de szerintem Budapest ezerszer jobb varos mint barmilyen nemet varos. De nyilvan elfogult vagyok ;) mindenesetre van ami itt jobb mint amott es forditva. Atlag magyar szeret nyafognk hogy itt minden olyan xar de ez nem igaz. Sőt. Dolgozni akkor fogsz tudni jol jo penzert ha olyan munkad van amit jol el “tudsz adni”.
2017. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Biztos, hogy nem keresnél annyit, mint nyugatabbra, ugyan akkor szerintem az is biztos, hogy lenne esélyed valamilyen állásra. :) Azzal gondolom tisztában vagy úgy is, hogy kb. mennyit keresnél, de pl. ennek ellenére én is inkább itthon maradnék.

De bizony az is idegen nyelv, mondhatni. :) Pesten többet keresnél, viszont a pesti ember mentalitása kevésbé szimpatikus, mint a falusi vagy kisvárosi vagy vidéki embereké. Persze kivétel mindenhol van. Az viszont szomorú, hogy a határon túliak sokszor magyarabbak az ittenieknél. Pl. sok ember lerománozna/ukránozna/szlovákozna/szerbezne annak ellenére, hogy magyar vagy és rohadtul nem tehetsz róla, hogy jelenleg az a terület nem tartozik az anyaországhoz. De az se biztos, hogy ilyennel találkoznál. :) Csak megemlítem, hogy sajnos vannak ilyenek és én is ismerek ilyet és szerintem nem esne túl jól.

Ha viszont tágabb értelemben közelítem meg és a jövőre is gondolok azt mondanám, hogy a szülőváros abból a szempontból jobb lenne, hogy már csak ezzel az egy fővel ( na meg a későbbi gyerekeid ) is csökkentenéd a "bevándorlást", illetve az ottani kivándorlást és ezzel a magyar területek elnéptelenedését. :) Annak ellenére, hogy nyilván ott nehezebb lenne gondolom minden.


Ezt lehet le se kellett volna írnom, mert lepontoznak:D Na mindegy. :P

2017. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Menekülj kérdező, menekülj! Ez egy ràkos ország..
2017. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
SSC-ben ennyi nyelvtudással tuti jól keresnél, csak bírni kell a monotonabb munkát. Most nagyon könnyű munkát találni, szóval ha csak ezen múlik akkor simán jó a helyzet. Diploma és nyelvtudás nélküli munkáknál vannak rossz fizetések, illetve az olyan közalkalmazotti állásoknál, ahol még nem kezdték el emelni a fizetéseket.
2017. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
9: jaja, vannak itt is azért olyan állások, amik jól fizetnek. Pl. programozók, 3D modellező lehetőséget is tudok akár 400-450-ért. De nyilván másban is lehet, csak ezekben vagyok képben, az ilyesmi itthon is jól fizet. ( Csak azért mondom, hogy tényleg nem minden rossz. )
2017. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!