Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagdosod, bántod magad?...

Miért vagdosod, bántod magad? 15/L

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam ebben a témában itt, viszont konkrét okot nem igazán találtam.


15 éves vagyok, most kerültem új iskolába és nem tudok beilleszkedni.

Van egy fiú, aki tetszik..talán. Nem akarok vele kapcsolatot meg semmi, úgysem lehetne, tipikus menő fiú-nyomi lány felállás, érett sem vagyok, nem kell a kapcsolat, viszont szeretnék a társaságukba tartozni, néha beszélgetni vele, de ugye nem merek.

Észrevettem magamon, hogy sokszor nézem és ez eléggé ijesztő lehet számára, vagy furcsa, ciki számomra. (Persze nem bámulom, csak oda-oda pillantgatok.)


Megkarcoltam a kezemet a tollammal, mikor ránéztem. Ezt én nem is észleltem, nem tulajdonítottam neki jelentőséget csak ma, mikor már harmadjára csináltam. Nem véresre, csak úgy, hogy fájjon.

Lényegében ezzel akartam magam büntetni, mert ránéztem. És ez nem is volt teljesen tudatos.


Ez elgondolkodtatott, hogy vajon aki komolyabban bántja magát is ezért teszi?

Persze az én esetem a saját hülyeségemből adódik, másoknál pedig akár(legtöbbször) komoly depresszióból, családi problémákból.


Tehát a kérdésem lényege, hogy ti miért csináljátok?

Mi a konkrét oka? Teljesen tudatos volt már az elejétől vagy csak jött?



2017. okt. 24. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még régebben csináltam. Igazán nagy hülyeség volt, családi problémák miatt csináltam, de én ellenben veled meg is vágtam magam. 5 vágást csináltam, kb 2-3 naponta csináltam újat, amikor "betelt" az alkarom, akkor mondtam, hogy soha többé. Jól tettem, hogy leálltam vele, a hegek sajnos a mai napig ott vannak, pedig már 3 év telt el azóta:/

17F

2017. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem mindig is tudatos volt, "véletlen" sosem csináltam. olyan volt, hogy hirtelen felindulásból ártottam magamnak, de akkor is tudtam, hogy mit, és miért teszek. viszont általában nálam megtervezett dolog. kb 14 éves korom óta vágytam rá, először még csak "kicsiben" csináltam a dolgot, tehát pl ököllel vertem a fejemet. lehet, hogy van, aki számára ez is brutál dolognak hangzik, de ebből semmi maradandó sérülésem nem lett, annyira nem is fájt.. viszont 18 évesen elkezdtem vagdosni magam, konkrét okot nem tudok neked mondani, hogy miért, illetve volt egy nagy dolog, amikor "robbant a bomba", és utána vettem rá magam, hogy csináljam, addig csak gyűltek a sz r dolgok folyamatosan, mégse nyúltam késhez.. azóta viszont így vezetem le a dühöt, a stresszt, a szomorúságot, stb. nem mindig, próbálok ellene tenni, küzdeni, de hiába, mindig visszaköszön a dolog, kisebb-nagyobb időkihagyások után. :/ konkrét betegségről nem tudok, tehát bármi mentális bajról, vagy zavarról, ami ezt jobban kiválthatja, de annyi biztos, hogy érzelmileg egy k va labilis személyiség vagyok, és szinte mindig borús, életunt, depressziós kedvem van.. úgy kell ezt elképzelni, mint a cigit, a drogot, vagy az alkoholt. amikor hozzá nyúl az ember, tudja, hogy "rosszat" csinál, mégis szüksége van rá, és nem tud vele leállni.

19/L

2017. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

13 évesen voltam először depressziós ( orvosi megállapítás volt!), , akkor öngyilkos akartam lenni , de nem tettem. Azután 16 évesen voltam mélyen , akkor fogtam fel , hogy kisebb koromban molesztáltak , akkor vagdostam először a csuklómat . Megbántam ,mert sokan észrevették. Aztán 18 évesen vagdostam magam újra , amikor megint depressziós lettem, már a combomon , de nem pengével, hanen ollóval , nagy felületen karcol ,és nem hagy maradandót , mégis fáj.

Szóval röviden ennyi .

2017. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!