Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki letörli magát...

Ha valaki letörli magát közösségi oldalakról, annak lesz élete? Az internet teszi tönkre az életét?

Figyelt kérdés
Kicsit értelmetlennek találom, ha valaki ezt állítja. Van erre példa? Pl. Volt már ismerősöm, aki ezzel jött, de nem változott meg semmi az életében ennyitől. Ahhozképest sok ismerősöm chat-el és közösségi oldalakon lóg, a lehető legnagyob rendben van a szociális életük.
2017. nov. 26. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de mindenesetre megváltozik az eddigi.
2017. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem töröltem le magam sehonnan, viszont pár éve végigmentem a többszáz ismerősömön, és minden olyat, akivel legalább egy éve nem beszéltem, vagy akire nem voltam kíváncsi, töröltem.


Maradt 70 ismerősöm kb. Sokkal tisztább az üzenőfalam/idővonalam, hamarabb átpörgetem, csak olyan emberek képeit és bejegyzéseit látom, akik érdekelnek is. Nem mondom, hogy sokban befolyásolta az életem, mert előtte is a férjem volt a legfontosabb, ugyanannyi programot csináltunk és ugyanannyit találkoztam a barátaimmal is. De több minőségi idő maradt magamra és a férjemre, és sosem kattogok azóta más életén, akár azon, hogy neki miért jött össze a baba, amikor nekem nem, akár azon, hogy szegény ilyen, meg olyan helyzetben van és segítségre szorul.

2017. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 Értem én:) Oké.


Én eléggé hozzászoktam, hogy interneten tartom a kapcsolatot telefon helyett, sok ismerősömnek nincs is meg a száma, ehelyett neten találom meg őket. Volt olyan ismerősöm, aki posztolt ilyesmit, hogy 'hát de ő letörli a facebook-ot, hogy változzon az élete', régebb sokat dumáltunk, aztán abbamaradt, most meg nincs meg a száma sem:))



"minden olyat, akivel legalább egy éve nem beszéltem"


Nekem vannak olyan ismerőseim, akikkel legalább egy éve nem beszéltem, aztán mégis elkezdtünk beszélni újra. Bár megértem, ha valaki törölget, aztán ha újra "rátalál" arra az ismerősére, akkor újra jelöli.

2017. nov. 26. 23:57
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
2-es, szóval engemet is töröltél az ismerőseid közül:(
2017. nov. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Látod, változott az élete, te rögtön nem vagy benne :D

Mindenkinek más jön be. Én pl. irtózom a netes kommunikációtól, idegenek között oké, ismerősöknél nem. Nyilván az teljesen rendben van, ha ott beszéljük meg, hogy holnap hol futunk össze, de sajnos a legtöbb embernél kezdi a chatelgetés teljesen kiváltani a személyes kapcsolattartást.

Nekem épp emiatt szakadt meg egy hosszú és jó barátságom: a csajt annyira benyelte a facebook, hogy nemes egyszerűséggel inkább ült otthon a gép előtt, minthogy kimozdult volna bárhova, chatelt még a fürdőkádból is egyszerre húsz emberrel, de ha elhívtad moziba, húzta a száját. Ha véletlenül el is jött, abban sem volt köszönet, mert kb. a homlokának beszélhettél, nonstop a telefonján lógott.

Na az ilyeneket én nem tolerálom. Tíz éves barátságot rúgtam fel, mert csak ment részéről az ígérgetés de változni egy évig nem változott a helyzet. Előtte társasági ember volt. Ennyi erővel kommunikálhatok chatrobottal is, az legalább mindenben egyetért :D


Másik: én is letöröltem magam, mert kezdtem unni, hogy minden pillanatban fényképezkedni kell, mert ha nem teszed fel facebookra, jóformán már el se hiszik neked. Befejeztem, először csak kiürítettem a profilomat, aztán le is töröltem teljesen. Pozitív irányba tolódott el az életem, mert így csak olyan embereket ismerek meg közelebbről, akik nem a századik chatpartnerüknek tartanak számon, plusz hajlandóak face to face csevegni. Akikkel nem volt elég szoros a barátság, lemorzsolódott természetesen, de azért nem kár. Nem is hiányzik. Ráadásul sokkal könnyebb úgy elmélyedni a hobbijaimban, hogy nem rezeg nonstop a ku rv a telefon :)

2017. nov. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Te jól félreértetted. Vagy csak szándékosan belemagyaráztál abba, amit nem írtam le. Olyan ismerősömről beszéltem amúgy, aki távol lakik (tehát ezért találkozunk ritkábban). Attól, hogy facebook-ot használok telefon helyett (sms, hívás funkció) azt sehol sem állítottam, hogy benyelt volna. Csak annyit írtam, hogy nem használom, illetve nagyon ritkán a klasszikus hívás, levelezés lehetőségeket, chat-en érem el azt, aki távolabb van.
2017. nov. 27. 10:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy nem szereted az oldalt, de attól még nem kell belemgyarázni, és fb b*ziként tekinteni mindenkire, aki használja. Amiket leírtál, azok rám nem jellemzőek, de sajnálom, hogy ilyen ismerőseid vannak.
2017. nov. 27. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Bal lábbal keltél fel? Vagy csak valahol mélyen mégis úgy érzed, hogy betalált? :)


"Ha valaki letörli magát közösségi oldalakról, annak lesz élete? Az internet teszi tönkre az életét?

Kicsit értelmetlennek találom, ha valaki ezt állítja. Van erre példa?"


A saját kérdésed, én erre válaszoltam, leírtam a saját példámat és hogy miért tettem, amit tettem. Nem emlékszem, hogy bárhol személyeskedtem volna feléd :D

2017. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én töröltem magam és van életem. Csak mostmár ál barátaim nincsenek
2017. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezen múlik. Én is fenn vagyok közösségi oldalakon, de sokszor hetekig "feléjük se nézek".
2017. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!