Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha mikor NEM-et...

Mit tegyek, ha mikor NEM-et mondok valamire, és meg is indoklom, hogy például azért, mert nincs kedvem ahhoz az adott dologhoz, mindig felteszik azt a kérdést, hogy MIÉRT?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom, hogy miként tudnám ezeket a helyzeteket megoldani, hisz elmondtam, hogy például: "Nem megyek bulizni, mert nincs kedvem hozzá.", de ekkor a kérdező semmibevéve a válaszom megkérdezi: "Miért?", és addig idegesít, ír, hív telefonon, amíg ki nem kapcsolom a telefont.

2018. febr. 2. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Mivel megindokoltad, további teendőd nincs. Itt a kérdező a buta, nem tudsz vele mit kezdeni ha ennyire nem fogja fel. Több olyan ember van aki nem fogadja el ha mások tőlük eltérően élik a mindennapjaikat, bármiről is legyen szó.
2018. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Az osztálytársaim is folyton buliznak, aki pedig nem, azt cikizik. Amit tenni tudsz, az az lényegében, hogy kibírod amíg elvégzed a sulit. Utána mindenki máshol tanul tovább.
2018. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Csak mivel haverom, vagyis ketten is vannak, tehát haverjaim, néha még személyesen is megkeresnek, hogy mindenképp győzzenek meg, pedig tudják, hogy mikor akarok, akkor megyek. De jönnek,és addig mondnak,
2018. febr. 2. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen helyzetben a "miért?" már az indokodra vonatkozik
2018. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha nem akarok menni valahová, az miért kell folyton megindokolnom. Egyszerűen nem akarok és kész.
2018. febr. 2. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert felteszem még tinik vagytok.
2018. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi idegesítő nincs abban, ha valaki megkérdez valamit. Ha tépászna, hogy "gyere máár..", akkor megértem, hogy ez idegesít. De amit leírtál az nem hangzik valami borzasztónak, úúúúristen feltettek egy kérdést-.-


Válaszold azt, hogy nem szereted a bulizást, vagy nem szeretsz velük lógni, ilyen egyszerű.


Sok oka lehet annak, ha valakinek nincs kedve, tehát normális kérdés.... Nem mindegy, hogy azért fújok le egy bulit, mert épp rosszul érzem magam, beteg vagyok, vagy azért mert nem szeretek a barátaimmal lógni, vagy azért mert a szüleim nem nézik jó szemmel, vagy azért mert lerészegednek mellettem, stb. Ezernyi indok létezik. Szerintem neked lehetnek kommunikációs deffektjeid, amiért egyszerű kérdések ennyire kiakasztanak.

2018. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, de a "nincs kedvem" ezek közül egyiket sem jelenti. Azt jelenti, hogy... nincs kedve.
2018. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!