Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amerikai álom? Kanadai álom?...

Amerikai álom? Kanadai álom? Egy hosszabb témát szeretnék feszegetni. Ki hogyan áll ehhez a dologhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első sorban tapasztalattal bíró személyek véleményét várnám a megszokott, óriási döntés meghozása előtt. Menni, vagy nem menni?


Hihetetlen számomra az, hogy egy keresett végzettséggel rendelkező személy vagyok, elfogadható, 250.000 Ft-os nettó fizetéssel. Mire elég ez az összeg? Fenntarthatóság megtartására? Lehet ebben az országban élni, és nem csak megélni? Hiába mondja bárki, hogy nem a pénz a legfontosabb, pénz nélkül a boldogság egy lehetetlenség bárhol a világon és ez így is van rendjén. Tehetünk azért, hogy boldogabbak legyünk? Milyen esélyeink vannak Amerikában, Kanadában? Ahol akárki akármit mond, az élet fenékig tejfel. Minden csak viszonyítás kérdése. Az ott élő ember nem biztos, hogy boldog, mivel neki az az átlag, viszont egy ottani átlag alatt élő személynek maga a paradicsom. Tényleg így van? Kint élő emberek véleményét kérdezném, boldogak vagyok, milyenek kint a mutatók? A tényleges mutatók, mennyi félretett pénz marad, nehéz-e kint az elindulás?


2017. ápr. 9. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

mit sír a szád? magyar átlagfizetés nettó 150 e körül van.. te egy 100assal többet keresel és elégedetlenkedsz?


Az ország többsége 150e alatti fizetésből él.. na az mire elég?!


250ből simán lehet élhető életet élni, egyedül, külön lakásban, úgy, hogy nem éhezel, szórakozásra is jut, sőt autót is bele lehet préselni és még marad is pénz amit félre tudsz tenni.

2017. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem is olyan régen volt a kérdés.
2017. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk 250 tenyleg nem sok. Ambar en nem gondolkodnek vegletekben. 1 ev ott, jo referencia a szakmadon belul es visszajohetsz dupla annyit keresni. Nyitottan gondolkozz. Csak mert kimesz valahova nem jelenti azt hogy ott kell legyokerezned. En jovok megyek a vilagban, sosem gondoltam azt hogy ott is kene maradnom. Itthon elek es mindenhol. Viszont tapasztalatom szerint a kinn elo magyarok sok esetben ugyanolyan korulmenyek kozott elnek mintha itthon maradtak volna. Csak az ottani merce szerint ami itthon lehet jol hangzik de a gondok ugyanazok. Butasag. Szerintem a legtobb ertelme kint dolgotni SPOROLNI es hazahozni amivel itthon mar jo esellyel jo eletet tudsz elni. Persze csak szerintem.
2017. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsonek meg uzenem, hogy persze. Lehet havi 10000 forintbol is megelni (az utcan), de vannak emberek akik tobbre vagynak. Fogadd el (ha mar te is ezt akarod hogy mindenki a te velemenyed fujja). 250.000 semmire nem eleg ha nem egy egyszobas lakasban akarsz ucsorogni hanem jonni menni utazni, ettermekben enni azaz ELNI. (Ahogy kulfoldon is teszik az emberek). Folyton azon picsog mindenki milyen csomorlott egy nep vagyunk... de van osszehasonlitasi alapod? Egy kiegyensulyozott ember aki megteheti hogy "kvazi" barmit megtehessen az boldogabb. Es pont.
2017. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó 2 hozzászólónak! Ilyen válaszokat vártam...
2017. ápr. 9. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi 2 éve költöztünk Kanadába és nem bántuk meg. Magyarországon sem kerestünk rosszul, tehát nem a pénz miatt jöttünk ki. Olyan helyen szerettünk volna élni, ahol az emberek pozitívan gondolkodnak, van jövőképük, és a dolgok működnek. Könnyen találtunk barátokat, rengeteg segítséget kaptunk az elején.
2017. ápr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha álmokat kergetsz ne Amerikába menj, az biztos. Nincs rendes TB, a munkáltatód megtagadhatja, hogy mire fizeti a TBd és mire nem, nincs rendes szülési szabadság, a legális fegyverek meg szerintem inkább csak erőszakot szülnek. Itthon nem kell azért aggódnod, hogy a suliban lelövik a gyereked vagy pisztolyt fognak a fejedhez a sarkon, stb.


Amerika egy cukormáz, egy felfújt lufi egy hasonlóan elcseszett rendszerrel, mint itthon. Pedig New York és San Fransisco két olyan város, ahol elméletben szívesen eléldegélnék, de ha rendesen megnézed az országot az sem élhető. Ha külföld, akkor ezerszer inkább Kanada.


Ismerősi körből azt látom, hogy aki mosogatásból, konyhai kisegítésből és gyári munkákból él veri a legnagyobbra, hogy mennyire felvitte az Isten a dolgát kint, de 5 év múlva hazajön, mert kiszipolyozzák, vagy örökre ebbe ragad bele, mert azért ment el itthonról, mert semmi kilátása.


Az értelmiségi réteg azért általában ha megtalálja a helyét elég jól be tud rendezkedni.

2017. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6.25.


Down kóros vagy vagy hazudós; nem tudom eldönteni. Esetleg még rosszabb?

2017. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

13.45.


Attól függ, hogy hogyan definiáljuk az értemiségi réteget, ugye.

2017. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ragad a l-m
2017. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!