Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok ennyire önbizalom...

Miért vagyok ennyire önbizalomhiányos és miért "félek" az emberektől?

Figyelt kérdés
A januárt végigdolgoztam egy vidéki gyárban az egyik barátnőmmel ahol senki nem ismert minket emiatt jól is éreztem magam viszont ott is bennem volt az, hogy mit gondolhatnak rólam stb. Most visszajöttem a városomba hiszen itt is van egy gyár, de felmondtam mert sok régi ismerős dolgozik ott akiket nem szeretek ráadásul sok az ember és annyira nem szeretem. Néha még az utcára is "félek" kimenni mert mi van ha mondjuk az a fiú rólam beszél, vagy például miért néz engem az a lány, mit gondolhat/nak rólam. Szeretnék egy bevásárlóközpontban kasszásként dolgozni, de félek egyedül elmenni. Anyámat pedig már nem rángathatom magammal hisz idén leszek 21. (És amúgy lány vagyok.) Nem tudom miért vagyok ennyire nyomorék és félős pedig szeretek az emberekkel barátkozni, de mégis félek. Ennek a leküzdésére van valami?

2018. febr. 12. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb, hogy magadrol pozitivan beszelj, nem vagy nyomorek. Nem kell azzal foglalkozni, hogy mit gondolnak rolad masok, vagy milyen velemenyt osztanak meg rolad a hatad mogott.
2018. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy le kéne szarnom ismeretlen emberek véleményét, de egyszerűen nem megy.
2018. febr. 12. 14:28
 3/3 Evele123 ***** válasza:

Ismerős a helyzeted, én egy vidékről Budapestre költözött önbizalomhiányos srác voltam. A saját családtagjaim is lenéztek és cikiztek, nemhogy mások. A testtartásom szörnyű volt, látszódott az egész testemen, hogy nem vagyok okés.

Engem a barátok bíztatása hozott ki ebből a letargiából és az önszuggeszió. Hallgass sok Szabó Pétert és önbizalomnövelő hanganyagokat. Sokat segített Balogh Béla A tudatalatti tízparancsolata meditációja. Minden nap hallgattam, ha csak a háttérben, úgy is működik. A gondolataidban levő sok rosszat nem tudod kipucolni, csak felhígítani. A barátnőm ugyanolyan önbizalomhiányos volt, mint én (zsák a foltját :-D ), egymást is megerősítjük minden nap. Ha akarsz, küldhetsz privit is.

Az egyik legnehezebb dolog kiállni magadért és lesza... nem foglalkozni vele, mit gondolnak rólad mások.


Remélem segítettem.


32/F

2018. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!