Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha az ismerösöd gyereke...

Ha az ismerösöd gyereke rossz, akkor te mit tennél ha téged is érint a dolog?

Figyelt kérdés
Van egy ismerös család, akikkel össze szoktunk járni. A minap is itt volt az apa a 8 éves fiával,de ez a gyerek rossz. Össze vissza rohangált a lakásban a sáros cipöjével,mert nem vetette le belépés utan rögtön. Kinyitogatja a szekrényeket,fiokokat. A wc.t szörnyű állapotban hagyja maga után, sikítozik... Az apja nem szól rá. Talán ezek aprósagok,de engem nagyon idegesít. Nem nevelhetjük meg,de már gondolkodtunk azon,hogy ha legközelebb jönnek,akkor rászólunk,hogy pl.cipöt le vagy vlmi. Te mit tennél?olyan kellemetlen..
2018. febr. 18. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólok, hogy a cipőt le kell venni...stb.
2018. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem apróság, ne bagatellizáld! Természetesen szólni kell neki mindenről, udvariasan megkérve. A lakásba nem engeded be addig, amíg le nem veszi a cipőjét, a szekrénynyitogatásról letiltod. De leginkább nem kell meghívni. Aligha hiszem, hogy ez nektek kellemes társaság!

Nem fogyatékos véletlenül? Egy 8 évesnek nem kéne szörnyű állapotban hagyni a WC-t és sikítoznia!

2018. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudunk rola,hogy barmifele fogyatekossaga lenne. De nem tudom, hogy milyen hangnemben kene ezt a gyerekkel kozolni a szulei fule hallatara. Meg a vegen a szulok sertodnek meg.
2018. febr. 18. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sértődjön meg a szülő. Én biztos szólnék. A cipőhöz ragaszkodnék, a többire meg kitalálnék vmi szöveget. "Nem szabad nyitogatni az ajtót, törékeny van benne, eltörik... SSSSH, a szomszédban kisbaba alszik, nem szabad felébreszteni sikítozással..." A wc dolognál meg megemlíteném a szülőnek, hogy "Vmi gondja van a gyereknek a pisiléssel? Mert nálam vmi baj történt, rémes állapotban hagyta a mosdót, legközelebb elkíséred/felügyeled?" Aztán takarítson ő utána.
2018. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyél már ennyire puhapöts. Igenis rá kell szólni a gyerekre, de elsősorban az apával kéne elbeszélgetne és jól beolvasni neki, ha nem mutat hajlandóságot.
2018. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Udvariasan megkérve, de határozottan kell vele közölni. És ha megsértődnek a szülők, akkor mi van? Akkor legközelebb majd nem jönnek. Annyira hiányoznak?
2018. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kifüggesztesz egy házirendet vendégeknek jól látható helyre s nekik fel is hívod figyelmét ezekre.


Amúgy, nem értem azt, miért kell primadonnázni ilyen dologgal a saját "váradban".

Egy buta ember is leveszi a sáros cipőjét vendégségben...szóval, a szülő se 100-as e téren, ezért el kell magyarázni neki s kész.Ha megérti normális, ha nem, nem lesz vele több problémád s boldogít mást.

2018. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oh, látom mások is erre jutottak:)))
2018. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%
Én alapból nem lelkesednék hogy más a gyerekét odahozza. Ha mégis, akkor az én otthonomban az én szabályaim érvényesek, nincs cipővel rohangálás, alapból rohangálás sem, nincs nyitogatás, budit kulturáltan használni, nem állat módjára viselkedni. Ha a szülő nem szól rá, rászólok én. Ha a rászólás nem használ, akkor gyerek kitiltva. Ha a szülő megsértődik, ő is kitiltva. Nem kötelező mások gyerekét eltűrnöm, főleg ha úgy viselkedik, mint egy majom az őserdőben.
2018. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szóltam. Először normális hangnemben, aztán a sokadik alkalommal bunkóbban. Nálunk nincs sáros cipőben mászkálás a lakásban, nem pisáljuk körbe a wc-t, nem csapkodjuk a szekrényajtókat, nem focizunk a házban, nem tépjük a macska farkát stb. Akinek ez nem tetszik, annak nem kötelező hozzám jönnie. Nem is jöttek többet, de nem is hiányoznak.
2018. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!