Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Közösségi oldal jó vagy nem...

Közösségi oldal jó vagy nem jó? Függőséget okoz? Romlanak miatta az emberi kapcsolatok? 18/F

Figyelt kérdés

Írjatok több szempontot, hogy szerintetek miért jó és miért nem jó.

Irjatok le mindent ami ezzel kapcsolatos és a korotokat a válasz mellé.


2018. márc. 10. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

minden új dolog hasznos tud lenni, ha azt a célt szolgálja amire használja az ember!


A facebookot pl én már csak nagyon ritkán használom és semmit nem osztok meg magamrol rajta...nagyon károsnak látom.

2018. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nem kell más. 31L

2018. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen elég szomorú. Szerintem nem magával az oldalakkal van a baj hanem, a rossz használattal. Én személy szerint színészek, sportolók oldalait kedveltem, és egész nap azt néztem hogy éppen mit csinálnak pedig nem is ismerem őket. De mondjuk azzal nem lenne baj ha feltoltesz néha magadról pár képet és csak olyanokat követsz akit ismersz.
2018. márc. 10. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Kinek hogy.


Van egy internetes csoport, amiben van vagy 20 ember. Egyszer elhatározták, hogy találkoznak. Azóta is összejárnak és szoros barátságot alakítottak ki egymás között. Szerinted ez rossz? Szerintem nem.


Ha valaki nem tud elszakadni a közösségi oldaltól, az nem mindig a saját hibája. Lásd a kép, amit az egyik válaszoló belinkelt. Nem tisztelheted túlságosan a családodat, ha nem vagy képes velük internet nélkül időt tölteni. De az akkor azt is jelenti, hogy a körülötted lévők ezt valamivel kiérdemelték. Egy jól működő családban ilyen nincs. De ugyebár könnyebb mindent a közösségi oldalakra fogni, mint megkeresni a probléma okát, ami nem, nem maga a közösségi oldal.

Az egész családom látogat valamilyen közösségi oldalat, de ha együtt vagyunk.. éttermeben, vagy csak otthon az asztalnál, akkor mobil senkinek a kezébe sem kerül.

2018. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A használóik miatt romlik, ha romlik.

Minden az elmében keresendő ami használ valamit, nem a használati dologban.

2018. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindent lehet szabályozni, ha van hozzá elég akaraterőd. Aki már teljesen a net birodalmában él, természetes, hogy a közösségi oldalakon éli az életét is. De aki csak a hasznos dolgokra használja (kapcsolattartás, iskolai dolgok stb), az szerintem nem rossz.


Jövő héten leszek 20 éves (lány vagyok), és nemsokára fogok facebookot csinálni, eddig nem volt és más közösségi oldalon sem vagyok fent. Nem hiányzott, akikkel beszélgetni szeretnék, megoldom máshol/máshogy. De be kellett látnom, hogy egyetemen már nehezebb dolgom lesz, ha továbbra is ragaszkodom ahhoz, hogy jobb az életem enélkül. Nem fogom másra használni, csak információgyűjtésre és beszélgetésre.

2018. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem alapvetően a közösségi oldalakkal nincs baj, ha az ember nem válik függővé tőlük, és ha nem korlátozódik a kommunikáció, érintkezés a másik emberrel kizárólag ezekre az oldalakra.


Ez pont olyan, mint hogy szeretem a csokit, eszem is, de pl. egy cukorbeteg ember számára ez "méreg". Ha ő eszi, neki több baja származhat belőle, mint nekem. Vagy pl. egy pohár vörösbor ritkán árt, de ha mértéktelenül issza az ember, az már nem tesz jót.Embere válogatja ezeket a dolgokat, mint minden függőséget. Mindent tudni kell a helyén kezelni, mértéket tartva, és akkor nincs baj. Csak ugye a függőségekre való hajlamban ember és ember között jócskán lehetnek különbségek. És nem tudhatja előre senki, hogy mi az, ami függőséget okozhat nála, kivéve, ha már valami másfajta függőséget okozható dologban már van tapasztalata, akkor jó esetben óvatos lesz, rossz esetben meg függő.

2018. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Leginkább úgy lehet mondani, hogy múló hóbort.


Az ismerőseim többsége anno függött IWIW-en, MyVIP-en, Facebookon. Mára az első kettőről a fiatalok azt se tudják micsoda és a Facebook is lecsengőben van. Az összes ismerősöm megházasodott, gyereket vállalt, dolgozik, éli az életét. Mindenki ugyanolyan felnőtt lett, mint bárki az elmúlt 100+ évben.

2018. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam valamilyen szinten függőséget okozott, de már próbálom egyre kevesebbet használni és csak akkor reagálok bizonyos embereknek, ha tényleg nincs fontosabb sürgősebb dolgom. Egyébként én tényleg csak beszélgetésre használom például a Facebookot, soha nem osztok meg magamról semmit. Úgy gondolom, hogy számomra kifejezetten hasznos ez a közösségi oldal, mert élőben nem igazán vagyok kommunikatív. A zárkózottságomból adódóan nehezemre esik másokat megszólítani, barátságokat kialakítani. Az ezen az oldalon megismert levelezőtársaimmal is egy idő után Messengeren folytattuk a chatelést. 17/L
2018. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!