Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy érthetném el, hogy a...

Hogy érthetném el, hogy a konditermi recepciós köszönjön?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok egy konditerembe, ahol felváltva dolgoznak a recepciósok. Négyen vannak, közülük, három minden belépéskor és kilépéskor köszön, de a negyedik valamiért sosem, és egyszerűen idegesít a dolog. Nem néma, mert hallottam már mással beszélni.


Szerintetek mit tehetnék, hogy köszönjön? Minden belépéskor és kilépéskor ránézek, és megfelelően hangosan mondok egy "Szia!"-t. Sajnos hiába nézek rá, mert vagy telefonozik, vagy netezik, vagy épp a youtube-on keres zenét.


Gondoltam arra, hogy mivel idén április elseje úgyis egyszerre lesz Húsvét és Bolondok Napja, bemegyek egy szódásüveggel a kezemben, és úgy pofán locsolom vízzel, hogy csak néz majd. De félek ezért kitiltanának a konditeremből.


Gondoltam arra is, hogy belépő vásárláskor adok neki borravalót, és halkan odasúgom, hogy ezt azért, hogy tanulj meg köszönni, de ezt lehet sértőnek tartaná.


Panaszt nem akarok szegény ellen tenni, mert még a végén elküldik, és hát nem vagyok benne biztos, hogy találna új helyet, hamár ezzel a munkával se nagyon tud megbirkózni.


Vagy egyszerűen csak fogadjam el?


2018. márc. 14. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Fogadd el vagy próbálkozz tovább. Én a buszsofőrökkel vagyok így, van aki nem volt képes köszönni, de én kitartóan köszöntem mindig és úgy örültem mikor egyszer kétszer visszamormogott valamit. :D
2018. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, egyetlen egyszer rámköszönt, de félek, akkor összekevert valakivel.
2018. márc. 14. 21:04
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

A következőképpen szoktam megoldani, ha valaki notorikusan nem fogadja a köszönésem (ugyanis egyszer-egyszer előfordulhat, hogy az illető valami miatt nem figyelt, ezért nem köszönt.) Szóval:

1. köszönök, mire semmi válasz.

2. Közelebb lépek, és kedvesen, de határozottan felszólítom: Köszönünk!!!

3. Erre rám néz, hogy mi van/ vagy egyből köszön.

4. Erre én kedvesen elnézést kérek, és arra hivatkozom, hogy egész nap értelmi sérültekkel foglalkozom, hasonló szituációkban pedig-mint például ez, köszönök, és nem fogadják- előtör belőlem a gyógypedagógus.

5. Ezután mindenki köszön, még bunkócska is.

2018. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
A buszosnak minek kell köszönni? Bkv?
2018. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem mit kell ezen görcsölni. Ha nekem mondjuk 2x nem köszön vissza valaki akkor én se köszöngetek többet neki,levegőnek nézem. Franc se fogja megnevelni,felnőtt ember ,ha addig nem tanult illemet akkor már nem is fog.
2018. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A városomban végigjártam az összes kondit ami elérhető közelségben van, hidd el találkoztam mindenféle szerzettel a 40kg-os nagy világias látszatot keltő iphone-os lotyóktól egészen a beképzelt emberkig mintha övék lenne az épület.


Akivel meg volt a kölcsönös szimpátia azokkal mindig megvolt a köszönés mosollyal, aki meg csak azért volt ott hogy kiszolgáljon, és meg sem szólalt azzal én is olyan voltam, nekem nem esett nehezemre hogy oda adjam a kártyát és lehúzza.. Már megtanultam hogy olyannak sose kell köszönni aki magától sem tenné.


Sajnos az ilyen helyekre felvesznek minden k*****át csak jól nézzen ki, vendégcsalogató legyen a hely, az nem számít hogy milyen személyiség.


Egyébként miért volna annyira fontos hogy köszönjön? Tetszik vagy valami?

25F

2018. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért fontos, mert szerintem ennek benne kéne lennie a munkakörében.

Nem akarok lenéző lenni, de azért egy külvárosi konditeremben egy recepciósi munka nem olyan nagyon bonyolult. Mit is kellene csinálnia?

- Köszönnie a vendégeknek (ez nem megy!)

- Válaszolnia a kérdésekre

- Belépőt adni, pénzt visszaadni

- Zenét betenni


Na most ez a 4 dolog szerintem nem egy agysebészet, szóval én elvárnám, hogy képes legyen mind a 4 dolgot megcsinálni.

2018. márc. 14. 23:08
 8/14 anonim ***** válasza:

De nem te vagy a főnöke aki megszabja mi a feladata. Annyit tehetsz hogy szólsz a főnöknek ,hogy ez a recepciós milyen bunkó veled, és ezért te inkább átmész más helyre edzeni,ha nem lesz változás..


Csak az a baj hogy ezek a lányok nagy százalékban a főnök sz opós qrvái szóval nem sok esély van hogy nem téged röhögnek ki főleg ha egyedül te panaszkodsz.

2018. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igazság szerint nekem is vacak érzés, ha köszönök, és nem köszönnek vissza, de egy vállrándítással el szoktam intézni.

Ha van kedved hozzá, szerintem brachiból köszönj neki minden alkalommal jó látványosan, hátha egyszer reagál rá!

2018. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarsz olyan embernek feltétlen köszönni,aki neked nem akar? Itt arról van szó,hogy értelmetlen.Adja ki a kulcsot,vegye el a pénzt,és ennyi.

Velem is volt már ilyen,a 4.köszönés után nem köszöntem többet az illetőnek.

2018. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!