Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkát javasolnátok?...

Melyik munkát javasolnátok? Repülőtéri munka vagy recepciós munka?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, 2018 szeptemberében megyek majd egyetemre. A kimaradt egy évben pedig szeretnék dolgozni. A repülőtéri és a hoteles (recepciós) munkák is érdekelnek (de pl irodaházban is szívesen lennék recepciós). Úgy tudom ezeket érettségivel is lehet csinálni - persze a repülőtéren nem minden munkát. Angolul is beszélek. Szerintetek melyik munka jobb? Nem csak fizetés szempontjából hanem munkakörülmények, mennyire nehéz stb. Akinek van tapasztalata bármelyikről is kérem írjon.

2017. jún. 1. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Irodaházban 8 osztállyal is lehetsz recepciós, én legalábbis láttam már ilyen embert.

Ebben van csak tapasztalatom, így erről írok neked. Az angol nyelvtudás mindenhova kell, de valójában kb. 3 olyan mondat lesz, amit ismételgetni fogsz. Antiszociális emberek ne menjenek ilyen helyre dolgozni, mert bediliznek. A közvetlen munkatársaid biztonsági őrök lesznek. Ha kicsit is jól nézel ki, az egész épület és az összes kolléga nyomulni fog rád. A fizetés nem olyan rossz. (Én többet kerestem recepciósként, mint amikor a diplomámmal a szakmámban dolgoztam. Nevetséges, de ez van.)

Ha kicsit szerencsés vagy, akkor sok lesz a látogató az irodaházban, ha nem, akkor szét fogod unni az agyad. A munkába egy recepción még senki sem szakadt bele, az biztos :) Arra ne számíts, hogy pl. tanulni fogsz, amikor kisebb a forgalom. A munkatársaid nem fogják hagyni. Rengeteg helyen dolgoztam és soha sehol nem hagyták.

2017. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Mennyi fizetésre kell kb gondolni? Persze tudom hogy attól függ, az ember hol recepciós, de úgy átlagban mennyi?
2017. jún. 1. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A reptéri munkát elég nehéz megkapni, mert népszerű. Plusz ott gyakran több műszak van, illetve hétvégén, ünnepekkor is kell dolgozni. Irodaházban általában csak hétköznap.
2017. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!