Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha az 1FT-os pénzérme nem...

Ha az 1FT-os pénzérme nem létezik, akkor meddig fogunk még beszélni róla, mintha létezne?

Figyelt kérdés
Vettem egy szatyrot a boltba, rá van írva, hogy 1FT-ot oda adnak a szatyor árából Y szervezetnek adományként.

2018. márc. 27. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Úgyis utalják, úgy meg lehet fizetni egy forintot is.

De amúgy is több ezer szatyor után fizetnek egy forintokat.

2018. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem pénzérmét utalnak, hanem x-szer 1-et.

A szám attól még létezik.

2018. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy egy milliót fognak utalni, vagy még többet, egyértelmű, de ilyen mint EGY forint nincs, nem létezik.


Ha nekem most kijönne, hogy van EGY forint adótartozásom, akkor azt hogyan hajtanák be, hogyan kellene befizetnem a NAV-nak, hogyan, honnan adnék EGY forintot ?

2018. márc. 27. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak címletben nem létezik, de számolnak vele, még a fillérrel is (könyvelés, bank), pedig azokat még régebben vonták ki (én még fizettem fillérrel gyerekkoromban).
2018. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy FT-ot tartozást nem hajtanak be valszeg, mert ugye lefele kell ekrekiteni, vagy kb feladod a postán a csekket, és fizetsz egy 5 ft ossal, és vissza is adnak 5 ft ot, mert lefele kell ekrekiteni.
2018. márc. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Csak készpénzben nem létezik 1 forint. Ha kártyával fizet az ember, akkor ott nincs kerekítés. Tehát ha bemennél a boltba és vennél valamit egy forint értékben akkor ha kártyával fizetsz, levonja az egy forintot az egyenlegről.
2018. márc. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Boltban ha csak 1 ft-ért vásárolsz (pl. kimérős dolog) felfelé kerekítenek, azaz a legkisebb forgalomban lévő pénzérmével kell fizetni érte.
2018. márc. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!