Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudod szépen "megmondani...

Hogy tudod szépen "megmondani a magadét"?

Figyelt kérdés
8 éve, h van a legjobb haverom, de az utóbbi időben már "megy az agyamra. 28 éves és sajnos évek óta nincs barátnője, de nagyon szeretne. A srác egy átlagos külsejű, egyszerű gyerek, nem egy "alfahím" vagy valami menő szép fiú kategória, aki után a nők csorgatják a nyálukat. Próbálok már én is segíteni neki valami csajót szerezni, de ő olyan magasra teszi a mércét a nők terén (a topmodell alkatú csajokra gondolok, akiknek az arcán ül, h egy pénzes pasit akarnak), h az elutasítástól az önbecsülése is már a béka feneke alatt van... Tanácsoltuk már neki a párommal, h regisztrálja fel magát valami társkereső oldalra, de nem használja, mert h "mit írjon?". Ha talál is egy csajt, a szájába kell rágni, h mit mondjon neki mert annyira leblokkol. Eleve nem is jár társaságba, ami hatalmas hátrány, hiszen elszokott az idegen emberek "impulzusaitól. Ha "partyzunk" az annyiban merül ki, h a 4 fal között iszogatunk ahelyett, h kimennénk valami szórakozóhelyre, ahol tudna ismerkedni. Gondoltam ez biztosan nem kényelmes neki, ezért kössük össze valami mással. Elhívtam egy csoportos erőnléti tornára. Ráfér amúgy is a mozgás, plusz a csoportunkban egy csomó csaj van, akikkel tudna ismerkedni. A múlthéten az volt a kifogás, h előbb próbáljam ki én, majd jön ő is a következő alkalomkor. Ez az alkalom ma van, de már tegnap vissza is mondta, h "mert későn van" (este 7 órakor). Otthon semmit sem kell csinálnia, szüleivel él, akik nem ugráltatják. Annyit válaszoltam rá: "Későn van, aha. Ha inni kell 7 órakor akkor az nincs későn? Csak ha menni kell valahova?". Nem mondott rá semmit, de szerintem értette, h mire utaltam. Már sokszor annyira megmondanám nyersen és őszintén, h mi a gond vele, h hol a gond, de nem akarom megsérteni, vagy mégjobban elkeseríteni, pedig nagyon ráférne.. Hogyan lehet helyre rázni egy ilyen embert?
2018. máj. 15. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ahhoz képest, hogy 28 éves, eléggé éretlen. Viszont úgy gondolom, hogy változhat még....ülj le vele és mond meg neki, hogy ez így nem jó és hacsak nem változtat ezen, sose lesz barátnője és normális élete.
2018. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én szívesen segítek neki, de amikor mindenre kifogás és kifogás, sehova sem akar menni ha csak nincs "bátorító pia", ott szerintem is gondok vannak már. Sajnos kis ezerszer leülünk erről beszélni, tegnap is kimentünk kávéra és ezt beszéltük. "Igazad van" - Ennyit mondd. Pedig nem ezt akarom hallani, hanem rajta látni valami változást, h ő is elhiggye, h ez tényleg nem normális viselkedés.

Ha pedig talál valami csajszit, aki szépen elutasítja, akkor is a nyakán csüng. Egyszerűen akit kinéz, arról nem tud letenni, még akkor is ha esélytelen.

2018. máj. 15. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Nem ugyanaz a haverunk? :-D

Vicceltem, nem ugyanaz, mert az én fiú barátom 26 éves, de dettó ugyanez. Nem egy macho, De igen magas elvárásai vannak a nők terén. A társkereső oldalon is balf&szkodik, konkrétan az exbarátnője segít neki ebben is, hogy mit írjon, és mit töltsön fel. Zavarja, hogy a szülei is hülyének nézik, de gyakorlatilag semmit nem tesz magáért, és és mindenben segítségre szorul. Van a lakásához kb. 3 m2 udvara, de a szülei járnak oda 60 kilométerről lenyírni a sövényt. Nem! Nem tudod szépen megmondani a magadét. Ezzel már én is próbálkoztam nála, de nem tudod annyira finoman leírni, hogy ne legyen belőle sértődés. Én egyébként nő vagyok, tehát ez egy férfi-nő barátság. Ő kicsit ezt is túlértelmezte, és sajnos az ő számára többet jelentek mostanra. Egyszer megkérdezte, hogy miért nem nézik őt férfinak, miért csak barátként kezeli minden nő?

Most hogyan mondjam el neki bántás nélkül az igazságot? Mert egyébként valóban jó társaság a beszélgetésben, de hogy lehet szépen megmondani, hogy nem vonzó, mert egy anyámasszony katonája, egy lúzer? 26 éves korára semmi terve, semmi ambíciója, de neki kikötései vannak nő terén, és fontos a büszkesége, az önbecsülése még akkor is, ha lenne alkalma dugni egyet.

Ráadásul ő még követelőző is, épp a minap vesztünk össze. Nem volt időm írni pár napig, és rögtön jött a számonkéréssel. Megírtam neki ,hogy szerintem a csajaid is ezért hagynak el sorban. Elvárná az őszinteséget mint baráttól, aztán ha leírom a lehető legkíméletesebben, akkor is sértődés és vita lesz belőle.

2018. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
magasak az elvárásai , miközben ő egy balfék és még jól se néz ki. Na az ilyenekre mondják, hogy vesztes szerintem.
2018. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem fog megváltozni.

Ne kínlódj vele. Ha felhozza a csaj témát, akkor őszintén mondd meg, hogy amíg ő nem erőlteti meg magát, nem lesz nője. Menthetetlen. Neked meg erre se energiád se időd.

Így a végén annyit érsz el, hogy te leszel a hibás, mert nem segítesz. Sose fogja belátni, hogy mi a gond.

2018. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3.

90%-ban tényleg hasonlóak a haverjaink. A szülei már a párommal is szoktak beszélgetni, neki "sírják el" a bánatukat, h nem tudják, h hol rontották el, h a fiuk ennyire nem tud nőt találni. Pedig tényleg, rendben van a srác külsőleg. Nem egy adonisz, de férfihez képest nem rosszképű, h képtelen lenne csajt találni. Egyszerűen nincs benne az a védelmező, férfiasság. Ennyi a hibája szerintem. Nem határozott, vagy ha igen akkor túlságosan és teljesen rátelepedik az emberre. Volt, h már ránk is a párommal annyira a fejünkre nőtt, h már mi éreztük magunkat kellemetlenül, h mint egy kiskutyát, visszük magunkkal ha valahová megyünk. De már húztunk egy vonalat.

MI LEHET ERRE A MEGOLDÁS? Totál mérges vagyok rá, h próbálunk neki segíteni, elvárja, h segítsünk neki, de ha pici megoldás lenne valami, akkor rögtön meghátrál. UNOM. Inkább így fogalmaznék. Csak azt unom, h panaszkodik, de ha hívom valahová, mint pl. ez az edzés, ami nem ártana neki sem, mert a sok ivástól, evéstől elég "szép" hasat is növesztett, arra sem akar jönni...

2018. máj. 15. 10:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ!


Igen, kezdem én is realizálni, h tényleg menthetetlen, ha csak önmagán nem fog segíteni...

2018. máj. 15. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves tőled, hogy így foglalkozol a haveroddal, viszont változtatni csak a saját akarata által sikerülhet.
2018. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a srác csak csúszik le, a saját gátlásai miatt.

A nőkkel támasztott hatalmas mérce is inkább egy kifogás, hogy ne kelljen ismerkedni. Kizártnak tartom, hogy a nála megütött mércéjű nővel is tudna ismerkedni, vagy menne a dolog.

2018. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9. Nem tud velük ismerkedni mert azonnal lepattintják.

Az a legszomorúbb az egészben, h annyira kivonta magát már a társadalmi életből, h új környezetbe nem mer eljönni úgy, h ha nincs benne alkohol... Ez még egy plusz dolog. Ugye, hívtam ma tornázni és elutasította. De a hétvégi piálgatást már emlegette... Ez egy figyelmeztető jel számomra.

2018. máj. 15. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!