Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mik a "tabu" témák?

Mik a "tabu" témák?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 09:11
 1/7 anonim válasza:
27%
Amikor fiatal voltam a szes /87 éves vagyok/
2018. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Témák amik nem képezik közbeszéd tárgyát. Ennek oka lehet hogy egy témáról beszélni sokaknak kellemetlen vagy maga a téma pl vulgáris stb.

Ma már nem nagyon vannak tabu témák. Amik régen tabuk voltak ma már nem azok.

2018. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ami köztudott hogy van/létezik de nem beszélünk róla. Mindenki mást érez tabunak. Nekem pl a magán életem az. Nyilván van de senkinek nem beszélek róla. Míg más kiteregeti a világnak.
2018. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek más. Én nem beszélek politikáról, vallásról, fizetésről, magánélet intimebb dolgairól.
2018. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Amelyekről társadalmi szinten kényelmetlen beszélni. Pl. halál, haldoklás, menstruáció, stb.
2018. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
#5 "halál, haldoklás, menstruáció" --> már nem azért, de az nem felsorolás, ha három különböző szóval leírod ugyanazt...
2018. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kultúrafüggő is, mi lehet tabu téma. Például az USA-ban nem beszélnek fizetésről. Egyes skandináv országokban nem beszélnek vallásról. Kenyában vegyes társaságban nem beszélnek a szexualitásról.


Igen, a halál a tabu témák közé tartozik már, mert a média tele van a fiatalsággal, és senkit nem készítenek fel arra, hogy szembesüljön azzal, hogy az elmúlás normális. Régen az idősek is a családjuk körében hunytak el. Szóval ha van egy idősebb családtagod, aki szeretne békében, normálisan felkészülni arra, hogy meg fog halni, akkor mindenki azzal jön neki, hogy jaj nem, dehogy, 120 évig fogsz élni (ideges röhögés helye, témaváltás). Úgyhogy nem adunk lehetőséget az idős szeretteinknek arra, hogy szépen lezárják maguk mögött a dolgokat, hanem átmegyünk tagadásba, amivel bezárjuk őket ezek közé a kibeszéletlen gondolatok közé.

2018. jún. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!