Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit jelent az omniszexualitás?

Mit jelent az omniszexualitás?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy a pánszexualitás szinonímájaként használják, van külömbség a kettő között?

2018. júl. 7. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Az omni- előtag azt jelenti "minden", vagyis az összes létező nem összes létező variációját (vagyis a két nem és a többi klinikai eset) kedveli.
2018. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
akkor nem különbözik a pánszexuálistól?
2018. júl. 7. 11:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz fogalmak ezek, nem elég hozzá a google, amúgy sem tisztázott ez igazán sehol sem.

A hetero emberek szexuális irányultsága az ellenkező nemű embereket érinti, de ha egy férfi azt állítja magáról, hogy hetero, akkor sem lehet alapból feltételezni, hogy akármelyik nőnemű ember iránt vonzalmat érez, ugyanez igaz hetero nők esetében is. Azokra az emberekre is van külön megnevezés, akik érzelmi kapcsolat nélkül nem éreznek szexuális vonzalmat, mégsem mondhatjuk azt, hogy ez minden hetero emberre igaz lenne.

Biszexuálisok is vannak, ami azt jelenti, hogy egy ember a férfiak és nők iránt is egyformán érezhet vonzalmat, de itt is elég sok különbség lehet abban, hogy a férfias férfiakat és a nőies nőket szeteti, vagy inkább nőies, inkább férfias tulajdonságokat keres mindkét nemben.

És akkor jönnek a pán- vagy omniszexuálisok, akikről azt írják, hogy nekik aztán tök mindegy, persze ez ugyanúgy nem igaz, mint a fenti esetekben, róluk inkább azt lehetne mondani, hogy számukra a nemi jelleg nem elsődleges szempont a vonzalom kialakulásánál. A pán előtag ilyen nagy összevonást akarna jelenteni, ami számomra tényleg olyan mintha a "tök mindegy" kategóriát jelölné meg, előfordul persze, hogy van akikre ez a jellemző. Az omni előtag meg olyasmit jelent, hogy "minden egyes" ami szerintem nem teljesen ugyan az. Én egy sci-fi karakternél olvastam ezt, ami azt jelentette, hogy az ember nem zárkózik el egyéb földönkívüli létformáktól sem, vagyis maga a személy, a személyiség felé irányul a vonzalom és abból alakulhat ki szexuális kapcsolat.

Szóval előfordulhat, hogy egy biszexuális szereti a nőket és a férfiakat is, de talán egy ferfias nőt vagy nőies férfit nem tart annyira vonzónak és fordítva.

Egy pánszexuális minden típusú és irányultságú férfi és nő iránt érezhet vonzalmat, de egy klingonnál, vagy egy androidnál már meghúzza a határvonalat.

Az omniszexuálisokat nem tartja vissza az sem ha valaki vulkáni vagy na'vik, és avatarral is képesek aktust létesíteni, sőt akár konkrét test és fizikai kölcsönhatás nélkül is átélhetnek szexuális aktust, ez utóbbi pl. elég régi filmekben is előfordul emberek között.

2018. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :D
2018. júl. 7. 11:27
 5/14 TuskóFőtörzs válasza:
6%

Amennyire utánna jártam.


Biszex: férfiakkal és nőkkel

Pán: férfiakkal nőkkel és ami megtetszik gondolom ez lehet állat és gyerek is, mert hadakoznak, hogy ők pánok.


Omni: fűvel, fával, orrba szájba ezekszerint


Mivel egy aktusról beszélünk, erre van három szó: hetero, homo, bi.

Így a másik kettőnek valamivel kikell egészítenie többlet tartalommal, különben nincs értelme. Olyanok ezek mint a vallasok. Pénzért fűvel fával

2020. febr. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

#5 Ha tudatlan vagy egy témát illetően miért terjeszted a tanaidat?

Legalább azt olvasnád el amit ide írtam, rövid és érthető. Ebből neked nem jött át mi a különbség? Nem kell kiegészülnie, csak más indíttatásból történik, pl nem feltétlenül a férfias vagy nőies mivolta mozgatja az embert, hanem a másik személye. Számodra ez elképzelhetetlen talán, de szerencsére nem vagyunk egyformák.

2020. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TuskóFőtörzs válasza:
24%
Olyasmiben kerestek ti idióták különbséget mint a vallások. Az egyik jobbról nyalja a másik baláról a harmadik tagadja. Ennyi az indíttatás, semmi.
2020. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom a pánt nem érdekli a nem, a személyiségbe szeret bele, az omninak meg nem feltétlen a személyiségbe szeret bele.
2021. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Itt jobvan elmagyarázza

2021. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
28%
Szerintem az omniszexualitás abban különbözik pánszexualitástól, hogy ők nem csak a női és férfi neműek, hanem a transzneműek és hermafroditák irányába is nyitottak!
2021. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!