Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok a fiatalok, akik a...

Azok a fiatalok, akik a közösségi oldaluk alapján sokat utazgatnak, hogyan finanszírozzák ezt?

Figyelt kérdés
Ezen állandóan elgondolkozom. Csomó embernél látom, hogy nagy világutazó, egészen távoli helyekre jut el, és mindig azon tűnődöm ilyenkor, hogy most erre a szülei pénzét használja-e, vagy a saját keresetét költi el. Fiatal huszonévesekről van szó, akik még a tanulással általában nem végeztek. Ha csak azt nézem, hogy egy repjegy mondjuk Európából kifele nemigen van meg százezer alatt, és akkor a szállásról, programokról még szó sincs. Egy fiatal egyetemista kezdőfizetésének meg általában a fele kapásból elmegy lakbérre, a maradékból meg úgy él meg, ahogy tud, de többnyire szűkösen.
2018. aug. 3. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ezért mondják sokan, hogy nem kell saját albérletbe rohanni ahogy elmúltál 18. Sokkal kevesebbet kell a rezsibe adnod, ha még otthon élsz a szülőkkel. Egyedül egy lakást fizetni az rengetegbe kerül és a gatyád is rámegy. Otthon anyu, apu, esetleg testvér is belead és mindjárt 3-4 felé osztódik a lakbér és így a fiatal is sokkal többet tud spórolni.


Mi a párom gyerekkori lakásában élünk és mivel saját lakása, amit örökölt, 3szor kevesebbet fizetünk, mint amennyit fizetnénk akkor, ha elköltöznénk máshova. Azon a pénzen meg eljárhatunk kirándulni.


Lehet sokaknak a szüleik is beleállnak a költségekbe, vagy éppen a barátjuk pénzes...

2018. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pályázatok, kedvezmények, különböző netes oldalak olcsóbb utazási-szállási lehetőségekkel. Vannak jól fizető nyári munkák, olyan nyári munkák, ahol állják a kiutazást, és ha ügyes vagy, utána még maradhatsz turistáskodni egy kicsit. Meg persze van egy csomóféle csereprogram, külön fiataloknak. Meg önkéntesség, meg ilyenek, azzal is lehet utazni.

És persze lehet hogy a családja segíti, mert miért ne. Az én apám pl. rohadt sokat repült egy időben, és amikor kijött a törzsutasbónuszokból egy jegy, és neki nem kellett, nekünk adta.

2018. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenki másba öli a pénzt. Valaki albérletre, valaki utazásra, valaki alkoholra, én autót vettem hogy jobb munkám legyen. Szerintem te meg én is keresünk annyit hogy mehetnénk utazgatni. Csak mi másban látjuk a szépet. Ezeknek az embereknek meg az nincs.

De nem minden utazás drága. Vannak 6000 forintos tengerparti utazások is csoportosan busszal. Úgy is lehet szép képeket csinálni. És akkor max cserébe nem eszek két hétig a mekibe.

2018. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mamahotel+fapados, a beállított fényképeket pedig meg lehet rendezni, hogy többet mutassanak
2018. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En egyetemista koromban 60.000.- okból utaztam Barcelonaba, vagy. Francia rivierara, esetleg horvátországba. Ma mar sok penzbol is megteszem ugyanezt. Kerdes az mire van igeny. Nekem az utazasra volt “barmi aron” (pl. Diak szallas). De nyilvan nem vetem meg a luxust sem, ha megtehetem. De nem az utazas van a penzert, hanem a penz az utazasert. Csak azert nem maradtam otthob ulve mert tudtam halozsakban kell esetleg aludnom a tengerparton.

Micsoda elmenyek es kaland, fillerekbol. Minden csak rajtad all ;)!

2018. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is attól függ ki mire költi a pénzét. Én pl. nem járok bulizni, nem járok fesztiválokra mert ezek nem érdekelnek, viszony párhavonta elutazom valahova barátokkal, néha családdal. Egy Európán belüli utazás 40-60 ezer forintból simán ki lehet hozni 5 napra, de 100-140ből akár Európán kívülre is. Egy átlagos frissen végzett egyetemista keres nettó 250-300 körül, de diákmunkával is simán lehet keresni nettó 100-150 körül havonta. Ha koliban él az ember vagy többen egy albérletben akkor lakhatásra nem kell sokat költeni, akinek meg van örökölt lakása és kiad benne szobákat meg aztán főleg nem.
2018. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátom, aki saját munkából mindig utazik, havonta egyszer biztosan. Általában oda, ahova olcsó a repülőjegy, és diákszállón alszik.
2020. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!