Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti a saját neveteket használná...

Ti a saját neveteket használnátok Youtube-on, Instagramon?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy a saját nevem használjam-e a Youtube csatornámon és az ahhoz tartozó Instagramonon. Alapvetően nem döntöttem el, hogy milyen nyelven gyártanék contentet, de az angol felé húz a szívem, mert angol nyelvű országba tervezek véglegesen is kiköltözni. Nem utálom a nevem, de tudom, hogy külföldön nagyon csúnyának, öregesnek számít a nevem (utánaolvastam névválasztós oldalakon) emellett külföldiek számára egyszerűbben megjegyezhető nevet szeretnék. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy sokkal egyszerűbb magyar youtuberként az elején növekedni, mert itt még nincs annyi youtuber. Tanultam marketingpszichológiát, tudom, hogy a névválasztás is kulcsfontosságú és nem akarok rögtön a nevemmel kapcsolatban előítéleteket, mert “ciki” külföldön a nevem. Olyan keresztnevet választottam, ami magyarul és angolul is szép és nem ódivatú, viszont vezetéknévből csak angolos hangzásút tudtam kitalálni. De ha meg magyarul is gyártanék contentet (márpedig eleinte mindenképpen az éri meg jobban), akkor meg úgy gondolom, hogy elkerülhetetlen, hogy az ismerőseim egy idő után rámtaláljanak és mivel soha nem hívott senki így, elég fura lenne, ha az ismerőseim tudnák, hogy egy teljesen random kereszt- és vezetéknéven “futok a youtubeon”. Szerintem emiatt pedig a magyarok lennének előítéletesek.

Nektek erről mi a véleményetek? Ti mit csinálnátok? Kérlek olyanok ne írjanak, akik csak beszólnának, valamilyen szinten tényleg részletkérdés a dolog, de egy “brand” kiépítésében úgy vélem mindenképpen kulcsfontosságú. Nem arról van szó, hogy arra számítok, hogy be fogok futni, de szeretném okosan felépíteni ezt az egészet.


2018. aug. 5. 14:21
 1/6 A kérdező kommentje:
De építő kritikát nagyon szívesen fogadok!
2018. aug. 5. 14:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen angolos neved, de a vezeték nevedet tartsd meg.
2018. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:

Muszáj konkrét nevet választani? Valamilyen beszélő név nem lenne jobb? Akár olyan is, ami magyarul is és angolul is mond valamit. Gondolom, a magyar feliratkozóid többsége úgyis vágná, miről van szó.

Ha én csinálnék ilyen csatornát, vagy egy viszonylag ismert angol szóval játszanék el, esetleg valamilyen latin eredetűvel, ami utal a témára, esetleg ami a témához köthető jellemvonásomra utal.

Konkrét nevet nem választanék. Az én nevem például olyan, hogy semmilyen más nyelven nem mond semmit, még csak le sem lehet fordítani angolra, de nem is annyira egzotikus, hogy angol nyelvterületen felkeltse a figyelmet. De nem használnék semmilyen Smith vagy Taylor vagy hasonló nevet. Én ezért olyan olyan nevet választanék, ami a témára utalna (ha csinálnék ilyesmit), vagy valamilyen tulajdonságomra, jellemvonásomra.

2018. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a saját nevemet választanám. Akár magyarul találnék ki egy fantázianevet, "művésznevet", ha úgy tetszik, akár angolul, de mindenképpen jó hangzású, divatos, egyedi, könnyen megjegyezhető, és érdekes lenne a nevem. Szerintem nincs abban semmi rossz, ha az ismerőseid később rájönnek, hogy másmilyen néven futsz a YouTube csatornádon. Minden csoda 3 napig tart. De manapság egy felvett idegen név nem is számít meglepőnek.

Én angol nevet választanék a helyedben, ha angolul is szeretnél írni.


Nekem a YouTube felhasználónevem Melba és utána egy számjegy. Hiszen a Melba csak így önmagában már foglalt volt. Ez nekem olyan aranyos, kedves hatást kelt, meg angol nyelvterületen ismertek az olyan kaják, mint Peach Melba (egy édesség), Melba Toast. Ez pont illik hozzám, mert egy zabagép vagyok. :D Tudok vele azonosulni, vidám név. Nem baj, ha másoknak is étel jut eszébe a nevem láttán. :) Örülök neki. Néha írok egy-egy kommentet videókhoz. De csak angol nyelvű videókat nézek, ezzel is fejlesztem a nyelvtudásom. Az én csatornámon nem található semmilyen tartalom, én csak írogatok néha.

2018. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg a Melba kocka, egy igazi retro édesség. De ez csak Mo.-on ismert.
2018. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!