Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti furcsán néztek a nálatok...

Ti furcsán néztek a nálatok gazdagabbakra vagy tanultabbakra?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az embereket addig érdekeljük a párommal, míg meg nem tudják, fiatal korunk ellenére mennyi mindent elértünk. Persze a hátterét nem tudják (gyakran napi 12-14 óra munka, sok stressz). Sosem nagyozunk vele, ha összetalálkozunk egy régi ismerőssel, míg nem kérdez, semmit nem mondunk (max hogy költöztünk ide vagy oda, de azt nem, hogy saját lakás és mennyibe került), a többire általában ők kérdeznek rá, és ahogy látom, a pozitív válasz nem tetszik nekik, hogy jól megy a sorunk. Semmit sem kaptunk a hátsónk alá, iszonyat mennyiségű munka és idegeskedés gyümölcse a lakás, kocsi, menő utak, és bánt, hogy ők nem velünk örülnek ezeknek, hanem féltékenykednek. Ismétlem, sosem nagyoztunk vele, mivel látom, hogy sokaknak nem tetszik még az ő kérdésükre adott pozitív tartalmú válasz sem, lassan szégyellem elmondani, hogy lakást vagy kocsit vettünk és inkább kicsinyítek mindent, amink van. Mégis mindenkit csak az érdekel, rossz-e nekünk, és ha kiderül, hogy nem, sőt jobb mint nekik, akkor onnantól többet nem keresnek.

Kiváncsi lennék, ha leadnám, hogy semmim nincs és diplomás munkanélküli szegény vagyok, akkor lehet érdekesebb lennék, mert onnantól ők lennének a királyok? Az embereket ennyire zavarja, hogy ha valakinek több van, ennyire önbizalomhiányosak? Belegondolva, én is távolsággal tekintek csak az olyan emberekre, akik vagy sokkal tanultabbak, vagy sokkal gazdagabbak. lehet nem bunkózom velük, mert arra nincs okom, de ferdén nézek rájuk...


2018. aug. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézek senkire sem sehogy, mert nem az én világom nyilvánvaló, tehát nem is megyek olyan emberek közelébe ahol nincs keresni valóm. Nem megyek gazdagok, 6 diplomás emberek közé, pont úgy ahogyan az alvilágba sem.
2018. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha pl egy ilyen ember lesz a szomszédod? Mi pl a szomszédságban is kapjuk a "jól megy nektek" beszólogatást vicceskedve, holott mindenkivel mindig tök kedvesek igyekszünk lenni, és nem szeretem, hogy emiatt kinéznek. Barátkozni próbálnánk, de érzem, hogy valamiért távolságot tartanak többen, érdekes mód a nálunk szegényebbek vagy tanulatlanabbak (párom elég komoly munkát végez, és komoly karrierje van egy betanított munkás szemével, azt pedig senki nem tudja, hogy mi is így kedztük, csak sikerült feljebb törni, de sosem néztük le a fizikai munkásokat).
2018. aug. 11. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel,hogy gazdag vagy szegény,diplomás vagy nem.

A barátság nem ezen mullik!Szerintem.

2018. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédságomba jöhet aki akar, mert nem szokott érdekelni. Becsukom az ajtót és itt vége is van.
2018. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkivel szemben nincs kisebbségi érzésem, így nem is nézek rá ferdén. Kvalifikált diplomám van és jól keresek, de nem vagyok sem akadémikus, sem milliárdos. Viszont amit akartam, azt el is értem az életben, mindenre jut bőven, ami számomra fontos, van mögöttem teljesítmény, így bárkinek felemelt fejjel nézek a szemébe. Akinek pedig nem felelek meg úgy, ahogy vagyok, azzal nem foglalkozom, sem hazudozni, sem magamat kisebbíteni nem vagyok hajlandó senki kedvéért, nincs értelme.
2018. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egyformán leszarok mindenkit ,legyen az gazdag vagy szegény :D
2018. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Már megint ez a kérdés. Mondom újra, hogy nem azért kerülnek el mert azt érted el amit, hanem mert olyan vagy amilyen. Unalmas és felszínes. A barátok full lesz arják kinek miből mennyi van, a jellem a döntő leginkább. Az autód meg biztos hogy bézsmetál színű, ami csúnya.
2018. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem az lehet a legidegesítőbb, hogy azt hiszitek ez csak a kemény munka eredménye.
2018. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mièrt akkor mi 8-as?

Ez a baj,hogy sokaknak 8-16-ig ledolgozgatják a napot èppen amièrt nem rugják ki.

2018. aug. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!