Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehetnék közösségi ember...

Hogy lehetnék közösségi ember az egyetemen?

Figyelt kérdés
A gimi elég szar volt ilyen szempontból, mert mikor bekerültem, még jobban szerettem egyedül lenni, ezért elkönyveltek csendes, magányos típusnak, és ha az embert elkönyvelik valamilyennek, abból már nehezen tud kitörni. Viszont később voltam egyéb közösségekben, például táborokban, ahol tiszta lappal indulhattam, így sikerült sokkal jobban beilleszkednem, és rájöttem, hogy ezt sokkal jobban élvezem, mint mikor egy szürke, unalmas senkinek gondolnak. Nemsokára kezdődik az egyetem, és mivel tudom, hogy az első benyomás nagyon fontos, szeretnék úgy odamenni, úgy viselkedni akár a gólyatáborban, akár a koliban, akár az egyetemen, hogy minél inkább észrevegyenek. És az intelligenciám, humorom úgy érzem, megvan hozzá, viszont szociálisan kissé fejletlen vagyok a gimis eset miatt. Szóval, milyen tanácsokat tudnátok adni?

2018. aug. 15. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Egy nagyobb méretű mellimplantátum sokat tudna segiteni.
2018. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy fiú vagyok. :)
2018. aug. 15. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Mennyél be pikácsu jelmezben előadásokra :D
2018. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én meg most megyek gimibe, szóval engem is érdekelne:(
2018. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Az egyetemen óriási szervezetlenség szokott uralkodni. Aki ebben rendet vág, az nyerő, és társasági lényként van elkönyvelve. Mondok pár példát:


Ha azt látjátok, hogy totyog jobbra-balra mindenki, és azt mondogatják, hogy el kellene indulni az előadó irányába vagy valami (de senki nem mozdul, mert nem tudják, merre van), akkor kiáltsatok fel: menjünk! És menjetek előre, majd nézzetek hátra és várjátok be a többieket. Ehhez persze az kell, hogy előtte memorizáljátok a campus térképét.


Amikor mindenki töketlenkedik össze-vissza, nem mernek kérdezni, nem tudnak kideríteni dolgokat, információkat szerezni (pl: mikor hol kell lenni, mit kivel kell aláíratni, hogyan lehet beiratkozni a könyvtárba és mennyiért vagy akármi ilyesmi), akkor szerezzétek meg és osszátok meg ezeket az infókat másokkal. Olvassatok utána, hol lehet a campus közelében olcsón jót enni, és jelentsétek ki, hogy oda mentek kajálni, kinek van kedve veletek tartani? Máris lesz pár ember, akikkel szereztetek egy újabb közös élményt.


Szóval általánosságban véve ne arra gondoljatok, hogy hogyan találjatok beszélgetésre alkalmat, témát, hogyan tűnjetek nyitottnak, hova üljetek, vagy bármi ilyesmi, hanem csak cselekedjetek, amikor mások tétováznak. Egy ilyen embert sosem fognak csendes típusnak elkönyvelni.

2018. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hol lesz neked a GT?
2018. aug. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Költözz be a koliba és vegyél részt néhány egyetemen kívüli dologban (erre nekem nem volt kapacitásom). Aki előttem leírta a szervezetlenséget stb., annak igaza van. Fontold meg a tanácsait.
2018. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!