Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek a mai világban,...

Szerintetek a mai világban, furcsának számít az-az ember, akinek nincs semmilyen közösségi oldala?

Figyelt kérdés

Gondoltam rá kérdezek erre, mert amikor egy társasággal voltam, akkor rákérdeztek, hogy "hogy vagyok fent?" és akkor említettem nekik hogy "sehogy, mivel nincs se facebook-om, se semmilyen közösségi oldalam." Akkor úgy néztek rám mintha nem is e-világi lény lennék.


17/L



2017. nov. 18. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

👊 nekem sincs, nem is volt


és akkor? legalább megjegyeznek vmiről..


amúgy is kezdenek leszokni róla

2017. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Furcsa, de nem baj

Bár facen van, egy darab kép sincs fent rólam

2017. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne is legyen mert káros. Már csak a virtuális világból kène kibújni ès a valósággal foglalkozni, hogy mèg ennèl is jobb legyen. Na mindegy. Első lèpèsnek kiváló! De mèg meg kell tanulj újra járni.
2017. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Olyan számára aki ma a legnagyobb oldalon jelen van(FB) annak igen, furcsa lehet.

Azért néztek rád úgy, mert érthetetlen, emiatt kezdődő barátságokat is elbukhatsz.


Sokan nem éreznek hajlandóságot arra hogy tagok legyenek, mert azzal is foglalkozni kell, képeket megosztani magadról ha értelmet is akarsz, bármennyire is ellene vannak hogy káros a személyiségnek, magánéletnek ezt egy átlag ember nem fogja érezni.


Velem már előfordult hogy valaki egy képről ismert fel a valóságban, egy motoros találkozón.

Rögtön elkezdtünk beszélgetni mindenféle műszaki dologról, látni akarta a gépemet, aztán másik alkalommal már mentünk is egy kört a hegyekben, és így lettünk haverok.

Szóval lett egy jó haverom, ami nem került nekem semmibe, és ami a legjobb hogy egy az érdeklődési körünk így nem erőltetett semmi.

2017. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem feltétlenül, de nem hátrány, ha van, és képes vagy ésszel használni.


Apámnak nemrég volt az 50 éves általános iskolai osztálytalálkozója, már elég kevesen élnek, messze élnek egymástól, nem a szomszédságban. Apám felvetette, hogy esetleg létrehozhatnának közösségi oldalon egy közös csoportot, ahol tarthatnák a kapcsolatot egymással. Sokan azt sem tudták, mi az a közösségi oldal (de pálinkát főzni meg sütit sütni tudnak), szóval ezt az ötletet el is vetették.

2017. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt bírom, hogy folyamatosan változik, mi az ami "trendi".


Régen ha megtudták hogy nincs iwiw-em, akkor szinte sajnálkozva mondták hogy "meghívjalak"?

Mikor beindult a Facebook, akkor leszóltak az ismerőseim hogy mi az a Facebook? Biztos valami szar. Majd pár hónap múlva mind rajta lógtak.

Most meg új mánia az Intagram, mostanában mindenki ezt kérdezgeti tőlem...


Azt meg már lassan én sem tudom 28 évesen hogy mi is volt az MSN :D

2017. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Megpróbálom röviden összefoglalni "ennek" az okát.

Mielőtt bárki félreértene én nem tartom a facebook-ot és egyéb ilyen oldalakat ördögtől valónak. Nyílván minden emberi találmánynak megvan a hátránya és előnye. Mint ahogy a 4. válaszoló is említette.

Az úgy gondolom, hogy egy közösségi oldalhoz kötelező az arc. Én viszont bűn ronda vagyok a képeken. Komolyan mondom, a tükörben és a valóságban teljesen máshogy nézek ki, mint a képeken. És mivel nem tudom hogy most melyik arcom az "igazi", ezért erős önbizalomhiánnyal küzdök.

2017. nov. 18. 22:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező az arc. :-) Van egy kolléganőm, neki sincs kint fotója, de fent van, mert vannak ismerősei, akikkel így tudja tartani a kapcsolatot. Ő nem az a "minden hülyeséget posztolok" típus, de nem is zárkózik el.

Mint ahogy a 4. válaszolónak, nekem is segített barátkozásban a közösségi oldal.

Hülyék mindenhol vannak (itt GYK-n is), de rajtad múlik, hogy ésszel használod 1-1 oldal lehetőségeit, vagy hülye módjára. Nálam Facebookon még az ismerőseim is külön csoportokra vannak osztva, van, aki bármit láthat, van, aki csak korlátozottan, van, aki csak a nyilvános dolgaimat, és van, amit csak én láthatok, még a legbizalmasabb ismerőseim sem.

2017. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem sincs facebookon, és mindenki aki megtudja néz nagyokat.

Pedig csak annyi, hogy viberen szoktam írni mindenkivel. Fb-on meg nem érdekelnek mások idióta posztjai, az lekis idézetek, meg az egopolíros csücsörítős képek.

2017. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8.válaszoló:


Értem, hogy mit mondasz, de ha nincs kint az arcod akkor hogy tudsz új emberekkel ismerkedni? (Főleg, hogy sokan társkeresőnek használják az ilyen oldalakat)

Ha az embernek nincs kint semmilyen képe, akkor az emberekben benne van az a félelem és bizalmatlanság, hogy :"Vajon ki lehet a monitor/képernyő másik oldalán?"

2017. nov. 18. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!