Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért félünk a nyilvános...

Miért félünk a nyilvános felszólalástól és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Világéletemben rettegtem a nyilvános felszólalásoktól, annyira zavarban vagyok, hogy remeg kezem, lábam, arcom, hangom, és lehető legrövidebbre zárom a mondandómat. Szeretnék hasznos ötleteket kérni, hogy mivel enyhíthető ez?
2018. aug. 21. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Néhány féldeci konyakkal. (De azért óvatosan!)
2018. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de most komolyan! Nem mehetek oda piától bűzölögve :D
2018. aug. 21. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Próbálj nyugodt maradni. Gondolj arra, hogy pl kisgyerekeknek beszélsz, zárd ki a jelenlévőket a fejedből. Mintha csak magadnak beszélnél.
2018. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Egyszer hallottam, hogy érettségizőknek javasolják azt, amit az első írt. Igazából nem olyan nagy hülyeség, legfeljebb rágózol egyet.
2018. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézz szembe a félelmeddel és gondolj a mondanivalódra mint egy üzenetre és te vagy a hírvivő.És ha az az üzenet nem ér célba úgy ahogy tervezted, majd a másik igen.

Te tudod mennyit érsz és hogy mennyit a mondanivalód.


Találj valakit akivel ezt gyakorolhatod aztán vonj be fokozatosan több embert és fogadd el ha kritizálnak de tanulj is belőle.

2018. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakorold otthon tükör előtt a szöveget, majd ismerősök előtt is. Mindegy a tartalom, csak, hogy valódi embrerek előtt legyél, a lényeg ez.
2018. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Azért félsz a nyilvános felszólalástól, mert az olyan helyzet, amely szokatlan számodra, és kívül esik a komfortzónádon, ezért amikor mások előtt beszélsz, kínosan érzed magad, zavar, hogy mindenki figyel, és úgy érzed, hogy valami szerepet kéne játszanod, hogy ez ne tűnjön fel. Amíg ez az érzés megvan, addig nem is fogsz természetesen viselkedni, és mindig ideges leszel.


Igazából erre nem megoldás sem az, hogy iszol, sem az, hogy előtte gondolatban trenírozod magad, amiket az előttem szólóak írtak. Ha odaállsz és beszélned kell, ugyanúgy kényelmetlenül fogod magad érezni, mert szokatlan helyzetben vagy.


Az egyetlen megoldás, hogy sokat kell nyilvánosan szerepelni, és egy idő után természetessé válik. Lehet, hogy sokat nem tudtam segíteni, de igazából más megoldás nincsen.

2018. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!