Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hany ruhadarabja van kb egy...

Hany ruhadarabja van kb egy minimalistanak? Kerlek irjatok peldat

Figyelt kérdés

Szeretem a stilust, de csak a lakasra terjed ki igazan nalam, mert alapvetoen ruha es kiegeszito teren maximalista vagyok. Ezt ertem ugy, hogy volt egyszerre 100 cipom is, mindet szepen tartottam, becsben, de tulzas volt, belatom. Erdekel, hogy akik szeretik a minimalizmust, azoknak a ruhatarukra mennyire terjed ki. Kerlek adjatok nekem iranymutatast darab szam tekinteteben, mert jelenleg igy allunk:

Polo: kb 40 db

Pulcsi kb 15 db

Nadrag kb 20 db

Taska kb 15 db

Cipo kb 35 db

Bugyi kb 100 db

Zokni kb 60-80 db (eleg fogyo eszkoznek tartom a fehernemut es a zoknit, azert van ennyi betarazva, sok cimkes meg)

Ov kb 40 db

Sal kb 5-8 db

Penztarca kb 5 db

Kabat 5 db


Szeretnem inkabb kevesebb, minosegibb darabokra cserelni a jelenlegieket szep fokozatosan es csokkenteni a szamukat. Erzem, hogy ruha teren nem vagyok minimalista, de nagyon szeretek divatosan oltozni es kombinalni a cuccokat egymassal, sokat vettem es kertem is unnepekre, igy gyult fel ennyi.


Sajat ruhatarak szama erdekel es hogy mennyire erzitek jol magatokat az adott ruhaszammal, kb ertekek erdekelnek csak, nem kell neki allni szamolgatni:D legyszi igy irjatok listaba, ahogy en



2018. aug. 25. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez amit irtál inkább arra mutat, hogy masszívan önjutalmazod magad, és boldogtalan vagy. Valamit kompenzálsz tudat alatt.


Polo: 5 db


Pulcsi kb 5 db


Nadrag kb 2 db egy kék-1 fekete farmer


Taska kb 2 db


Cipo kb évszakonként 1 db+1 sport


Bugyi kb 10 db ez mondjuk folyamatos csere


Zokni kb 10 db ez mondjuk folyamatos csere

Ov kb 2 db


Sal kb 2 db


Penztarca kb 1 db


Kabat 1 db+1 dzseki

2018. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

szerintem póló, pulcsi, nadrág is reális szám lány és fiú esetében is, öv és táska szerintem túlzás ennyi, fehérneműt is felesleges ennyire felhalmozni. folyamatosan változik abból is a divat, nem biztos , hogy tetszeni fog az az alsónemű, amit két éve vettem, de most kezdek el hordani. nekem 5 db kabát kevés, mivel kb. szeptember végétől márciusig hordani kell valamit, így a téli, tavaszi, stb. kabátokkal együtt szerintem olyan 15-20 a megfelelő. csajok többféle cipőt hordanak a különböző ruhákhoz, olyan 15 pár elegendő. fiúknak ált 3-4 szokott lenni, nekem mondjuk olyan 20 pár van, de én szeretek változatos lenni, nem egy cipőt hordani addig, míg szétmegy

16 f

2018. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát cipőben az 1 a minimális,télen-nyáron edzőcipő :D

Övben megint 1,esetleg 2.

Zokniban sincs annyim mint neked. :D

Póló is sok ami neked van.Abból is kb. 5-10 a minimális,pulcsi 3,nadrágból(hát nekem 5 van csak :D ) abból 3-5.

2018. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nadrágból több sötét legyen mint világos a skarlátos napok miatt...
2018. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én 4triko 2polo

4szoknya

5egyberuha

10bugyesz

3cica 2farmer 1trénibg gatya

2otthoni polo

2takaritos hacuka v munkacucc

1szandál 3magassarkú télicipö ebböl egy csizma 1 vászon 1sima cipö 1munkacipö

De én nekem minden ruhám 5 évesminimum trikok vanbak vagy 7évesek.

Nem szeretek ilyenre költeni csakha muszáj.

Én mottóm: 4-5évig legyen jó ha veszek ruhanemüt.

Telefon is egy 30.000-es cucc telefonálásra alkalmas

Egyedül gamerlaptopra s egérre nyomtam ki 280.000-et.

Úgyislepontoznak

21/N

2018. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent ha megfelezel..vagy inkább megnegyedelsz akkor jutsz el oda ahol én vagyok és nem tartom magam minimalistának.
2018. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Polo 13

Pulcsi 7

Nadrag 7

Taska 3

Cipo 8

Bugyi 20

Zokni 30

Ov 2

Sal 1

Penztarca 1

Kabat 2


Engem nem hoz lázba a vásárlás. Akkor veszek valamit, ha szükségem van rá.

24/N

2018. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Póló:7+ 2 otthoni,amik már szét vannak nyúlva.


Pulcsi:9.


Nadrág: 6, de 2 már erősen viseletes már,inkább ottoni viselet. + Egy leggings,de azt már nem tudom hol van,egyáltalán megvan- e még.


Szoknya: 7 + 1, de a 7-ből 1 nagyon szűk,épphogy rámjön, az egyik elhordott már, egy másik egy számmal nagyobb,de előnyös pólóval jól néz ki,a harmadik ízléstelen, a negyedik telitalálat, az ötödik is jó lenne,csak a afazonja kicsit előnytelen és az anyaga vastagít.A hatodik is telitalálat,csak már régi és kopik a színe,illetve az alja csipkéből van,ami egyszer már felszakadt és varrva van,de nem vészes. A + 1 meg turkálós,otthoni darab.


Ruha: 3 - Egyik kövérít, a másik 2 jó, bár az egyik feket és szívja a meleget és az anyaga ia vastag kicsit,de csinos darab.


Cipő :


-3 szanád - Egyik nagyobb vagy 2 számmal, a másik már szét van hordva,a harmadik pont jó,pedig az a legolcsóbb.


-2 balerina- de egyiknek véresre vágja a lábam a sarokrésze,a másik régi már de tartós legalább.


-Csizma:2. 1 hosszúszárú, amiért drága pénzt perkáltam tavaly,de maximálisan megérte,nagyon vagány,elegáns és 1 télen át hordtam, de még teljesen új állapotban van,imádom😍 és 1 rövidszárú ami előnytelen, nénis fazon, amikor vettem nem találtam jobban ebben az árkategóriában,de 3.éves és még egy karcolás nincs rajta,ezért nem veszek másikat,hiába ciki😛


Sportcipő 2 , de egyik csak otthon és a sarki boltba szaladgálós-kuytasétáltatós.


Papucs" 2- mindkettő kényelmes gumipapucs otthonra,egyiket hordom,a másikat még nem fogtam be.


Bugyi : 5 - 2 régi,szakadt,amit csak akkor veszek fel ha menstruálok,3-at hordok mindennap.



Zokni:A télen volt vagy 7 pár, a múltkor 2 párat találtam meg és vagy 3 páratlant. Majd az öszre veszek egy 10db-s csomagot(ilyenkor nyáron csak mez>tlábra húzok szandált vagy papucsot,nem hordok zoknit,csak ősszel-télen).


Sál: 1. Kettő volt,de tavaly az egyik kutyám megharapta a másikat és az egyik sálamat téptem el gyorskötésnek:-) Télre valószínű beszerzek még egyet.


Kesztyű: 2. Egy pár száz forintos ruha-és egy drágább bőrkesztyű.Még egy bőrkesztyűt fontolgatok a télre más színben^^


Táska: Táska: Jelenleg 4, egy nagyobb retikül ,egy kicsi amibe csak a tárca+telefon fél bele, és egy még nagyobb sporttáska,és egy piperetáska. 1-et eljándékoztam.


Kabát: 2 - Egy hosszú,ami már 4 éves,de még jó állapotban van,nagyon szeretem,és 1 rövidkabát,ami 2 éves. Nem tervezek másimat venni.


Dzseki: 2 bőrdzseki,egyik vékonyabb,inkább ősz eleji-tavasz végi,alapvetően meleg de hűvösebb napokra való, és egy vastagabb,bélelt,amit az enyhébb téli napokon is fel lehet venni. Csak ajándékba tervezek még egy dzsekit, esetleg lehet hogy tavaszra veszek egy farmerdzsekit.


Sapka:Most csak 1 szalmakapom van, veszek egy téli sapkát is.


Pénztárca: 2, de az egyik a régebbi már tönkre ment,nem záródik,azért vettem egy másikat,csak a régit is megtartottam és abban tárolom a személyiirataimat,úgy könnyebben megtalálom őket.

2018. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Felső: 48 db

Pulcsi: 22 db

Nadrág: 13 db

Táska: 3 db

Cipő: kb. 11 db

Bugyi: kb. 40 db

Zokni: kb 65 db

Öv: 1 db

Sál: 19 db

Pénztárca: 2 db

Kabát: 6 db


És sosincs mit felvennem :D

2018. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát akkor én elég minimalista vagyok, fiú létemre is :D


Póló: 7 db

Pulcsi: 5 db

Nadrág: 6 db (4 térdnadrág, 2 hosszú, de a hosszút is csak akkor hordom, ha már télen nagyon hideg van, mivel nem vagyok fázós :D )

Táska: 1 db

Cipő: 2 db (1 szandál nyáron, 1 edzőcipő télen)

Alsónadrág: 8 db

Zokni: 8 db

Öv: 1 db

Sál: nincs

Pénztárca: 1 db

Kabát: 1 db (de általában pulcsiban nem fázom, így nem nagyon hordom)

2018. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!