Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nyílt levél Facebookon?

Nyílt levél Facebookon?

Figyelt kérdés

Üdv!

Valaki borzalmas dolgot tett a családunkkal. Mindannyian próbáltuk az illetővel megbeszélni, de a telefont nem veszi fel, írtunk Facebookon, mire letiltotta az egész családot, pedig csak pár, tisztelettel megfogalmazott sor volt arról, hogy meg kellene beszélni a helyzetet. Hónapok óta kerüli a kommunikációt, mert nem akarja megoldani a problémát, mivel ez így a számára igencsak kedvező. Ezért arra gondoltam, hogy írnék egy nyílt levelet a Facebookon, ahol előbb vagy utóbb észre venné ismerősei által. Természetesen kerülném a nem illő kifejezéseket, és röviden felelősségre vonnám a tetteiért. Azért gondolkodom a nyílt levélen, mert tényleg próbáltunk vele beszélni, de magasról tesz arra, hogy egy családot tett tönkre. Rengeteg embert megbotránkoztatott már ezzel. Csak az lenne a kérdésem, hogy egy nyílt levél miatt bosszúból fel tudna-e jelenteni becsületsértésre hivatkozva?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 26. 19:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Fel, simán.Teljesen mindegy mi az indokotok.


Ráadásul kimerítítek a "nagy nyilvánosság fogalmát", ami még súlyosbitja is a helyzeteteket.

Legyen eszetek, mert akkora adut adtok a kezébe, hogy még simán meg is tud rántan benneteket kártérítéssel, nem kevés pénzel.

2018. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem facebookon kell az ilyesmit intézni. Ha komoly dologról van szó, tessék ügyvédhez fordulni és az majd lép az ügyben.Ha pedig erkölcsileg tett valamit, azt sajnos nem lehet kierőszakolni, hogy reagáljon bármilyen megkeresésetekre.
2018. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Ha eddig az üzenetekre vagy telefonhívásra nem válaszolt, akkor a nyílt levélre sem fog, úgy vélem.


A helyzet megértéséhez jó volna azt is tudni, hogy miről van szó, mi volt a borzalmas dolog, amit elkövetett? Nem lehet feljelenteni inkább őt ezért a tettéért, ha tönkre tett egy családot? Miről van szó?


Nyílt levelet úgy is lehet írni, hogy név nélkül, nem adni hozzá az illető nevét vagy személyazonosságát, gondolom így is magára ismerhet az illető.

2018. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

*Nyílt levelet úgy is lehet írni, hogy név nélkül, nem adni hozzá az illető nevét vagy személyazonosságát, gondolom így is magára ismerhet az illető.


Miért adsz neki olyan tanácsot ami szintén bukta?

2018. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
#4 Miért lenne bukta? Valami érv?
2018. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem szeretném komolyabban ecsetelni a helyzetet.. röviden arról van szó, hogy egyik szülőmet úgy manipulálja a szexuális szolgáltatásaival, ahogyan akarja, aki ezért cserében a mi pénzünkből tartja el. A szülővel sem lehet beszélni, mindnet megpróbáltunk, amit csak lehetett, de annyira idióta, hogy a mocskos szexuális vágyai viszik előre. Tudom, hogy ebben az esetben mindkét szülő hibás, meg a szokásos szöveg, ezt tudom! De ha valakit a sors egy olyan családos emberrel hoz össze, aki nem bír uralkodni az ösztönein, akkor ott a másik félben kell legyen annyi tartás, hogy nem kezd ki vele és nem tartatja el magát abból a pénzből, amin valakiknek a jövője múlt (ezt a kisebb testvéreimre értem, akik nem tudnak tovább tanulni ebből kifolyólag). Ezt nem hiszem, hogy lehet jogi útra vinni, mellesleg a szüleim nem házasok, csak élettársak kb. 30 éve. És a nyílt levelet névvel ellátva szerettem volna megírni.
2018. aug. 26. 20:24
 7/26 anonim ***** válasza:

Teljesen kétlem azt, hogy név vagy személyazonossági levél miatt jelentsenek fel valakit.


Nem tudom, hogy ez mennyire vág ide, de pl. gyakran látok olyan facebook megosztásokat, ami arról szól hogy valakinek ellopták az egyik tulajdonát vagy kárt tettek benne, vagy hasonló problémákról, természetesen név nélkül. Ez jutott eszembe erről.


Szerintem a kérdésben lévő problémát is közzé lehet tenni, ha esetleg a kérdező úgy kívánja, de nem föltétlenül gyalázkodó stílusban. Habár nem tudom, hogy miről van szó, mert nincsenek pontos adatok erről.

2018. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ja és tudom, hogy nem hatja meg a nyilvános levél, nem azért írnám... Hanem azért, mert rejtegetni akarja mások elől a dolgot, pedig elég nyilvánosan űzik a mesterséget. Meg olyan helyen dolgozik, ahol ha kiderül, hogy miket művelt és mekkora bajt okozott erkölcsi szempontból (amit fennebb leírtam, az csak egy kis ízelítő), akkor simán repül onnan.
2018. aug. 26. 20:30
 9/26 A kérdező kommentje:
Természetesen nem gyalázkodó, hanem normális stílusban fogalmaznám meg. Ha elkezdenék "cifra" kifejezéseket használni, azzal magamat minősíteném.
2018. aug. 26. 20:31
 10/26 anonim ***** válasza:

# 6 Így érthető, ha a szülőd is hibás a dologban, akkor már kényes ügy ez, ilyen esetben nem gyalázkodnék....



"aki nem bír uralkodni az ösztönein"


Nem tudom, hogy ez mennyire fogadható el magyarázatnak, ennyi erővel a kérdésben szereplő illető is mondhatná, hogy azért teszi, amit tesz, mert ő sem tud uralkodni magán. Nem tudom, hogy mennyire nevezhető manipulációnak, ha olyan dolgot tesz, amire a szülő vágyik.

2018. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!