Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek most èppen elpocsè...

Zuzu82 kérdése:

Szerintetek most èppen elpocsèkolom èletem legjobb èveit?

Figyelt kérdés

20 èves vagyok, s most kezdem el màsodik èvemet kulfoldon mint tanulo. Az elso èv nem volt egy nagy dobàs: konnyen tudok/ (tudtam?) szocializàlni de itt valamièrt nem sikerult, igy hatalmas baràtsàgok nem szulettek, olyan van hogy reggeli kàvè meg cigi, koszono viszony pàr tanuloval, de olyan pl hogy esti szorakozàs (vagy bàrmi a tanulàstol fuggetlenul) nem nagyon volt, becsajozàsra meg esèlyem sem volt.


Rengetek otletem van meg hobbym, de a sok tanulàs miatt nincs rà igazàn ido, plusz amit tanuok az magàban èrdekelne is nagyon, de ugy hogy idore kell vizsgàzni ugy valahogy elveszi az egèsz varàzsàt ès eroltetett lesz.


Az elmult èvem legjobb percei mind Magyarorszàgon voltak: itt van a sok jo baràt meg minden. Ahànyszor làtom hogy milyen jol szorakoznak, mig èn szombat este tanulok vagy jobb esetben kockulok, valahogy elfog a duh, s arra gondolok hogy èn most èppen elpocsèkolom èletem legjobb èveit.


Ilyenkor gondolom azt hogy vèget kène vetni ennek a kulfoldi tanulàsnak, s vissza Pestre a leheto leggyorsabban. De annak meg ilyen feladàs feelingje lenne, amit nem szivesen èlnèk meg.


Szoval ti mit javasoltok? ki volt màr ilyen helyzetben? mit csinàltatok?



2018. szept. 16. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi ésszel jobb, ha visszamégy gyári dolgozónak, és iszol meg bulizokl a haverokkal - aztán 5-10 év múlva meg sírhatsz, hogy miért nem jutsz semmire az életben.


Egy értelmes ember fel tudja fogni, hogy az egyetem nem szórakozás meg csajozás, hanem a jövö megalapozása, ami bizony valamennyi lemondásba kerül. Viszont ha nem tudsz beilleszkedni külföldön (HOL van a külföld, mert az elég tág fogalom), akkor vagy nem veszed figyelembe az ottani szokásokat, vagy nem beszéled megfelelöen a nyelvet, vagy túl felületesnek tartanak, akivel nem érdemes közelebbi kapcsolatot kialakítani.

Emellett az egyetemen nem igazán jellemzö a "hatalmas barátságok" kialakulása, legfeljebb a haverkodás az a szint, ami megszokott.

2018. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Barátkozni mentél külföldre vagy tanulni?
2018. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Tanulni mentél külföldre, nem? Hát tedd azt. Nem fog örökké tartani. Ha pedig érdekel és szereted amit tanulsz/csinálni fogsz akkor tuti megéri.

Meg kell tanulnod félretenni az ittésmost-ot és egy picit távolabbra teninteni. Ha maradsz, mi lesz belőled 2-3-5 év múlva? És 10? S ha feladod mindezt, mit fogsz csinálni x idő múlva?

A többiekkel meg kezdj el beszélgetni. Szerintem valakivel biztosan megtalálod a közös hangot. Nincs olyan, aki szintén messzebbről jött tanulni?

2018. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!