Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem jól fogok kezet? (körülmén...

Nem jól fogok kezet? (körülményesen fogalmazok, de olvasd el pls. ) (elsősorban fiúkhoz szól)

Figyelt kérdés

Kedves mindenki, azt azért előre leszögezném, hogy nagyon hálás leszek az összes értelmes válaszért, meg hogy lehet h nem teljesen ez a passzoló kategória, de ide raktam, szóval így jártunk, meg szólnék előre, hogy amúgy fura vagyok, és folyton fennakadok valami lényegtelen marhaságon (egy jó hónapja ezen kattogok, de végre elszántam magam és kiírom ide), meg van valami aprócska probléma az egész szociális életemmel, de higyjétek el, hogy nagyon igyekszem helyesen csinálni. Mármint a szociális életemet. meg a kézfogást is.

Szóval a probléma az, hogy találkoztam egy lánnyal, bemutatkoztunk, és nyújtotta a kezét, amin amúgy eléggé meglepődtem, mert a magyarok annyira nem szoktak, főleg nem lányok egymás között (én is lány vagyok). szóval kezet fogtam a lánnyal, de utána később hallottam őt panaszkodni, hogy mennyire megszorítottam a kezét. És azóta ezen agyalok,mert amúgy nem szorítok rá az emberek kezére, de nem is ezt a magyarországon (lányok között főleg) megszokott "döglötthalas" stílusban csinálom, amikor csak ilyen lagymatagon épphogy hozzáér a másikhoz. mondjuk engem így félig németnek neveltek, szóval automatikusan nyújtom a kezem, de ezen egy csomószor meglepődnek itt magyarországon, meg ha fiú barátaimmal találkozok, velük is kezet szoktam fogni, mert az olyan gagyi, hogy mindenki kezet fog mindenkivel, csak én nem.

És azon agyaltam, hogy lehet, hogy én a barátaimmal véletlenül férfiként tanultam meg kezet fogni? (az elmúlt hetekben minden barátot és családtagot megkértem már, hogy ellenőrizzék, nem fogok-e túl erősen kezet, de senki szerint nem.)

Mármint, fiúk, ha ti egymással fogtok kezet, az azért rendes kézfogás, vagy legalábbis amit én látok a környezetemben, az rendes, de ha lánnyal fogtok kezet, akkor ti is átmentek "döglötthalba"?

Szóval lányokkal máshogy kell kezet fogni, mint fiúkkal? kevésbé? vagy csak ilyen bénán? rendesen csak fiúkkal szabad? vagy mi a tosz van? valaki megmentene? thanks.

16/L



2018. szept. 21. 18:13
 1/6 anonim válasza:

Persze h gyengébben.

Férfiakkal mindig határozottan fogok kezet. Ez persze nem azt jelenti h szorítom, hanem h maga a kéz merev, nem csak a kéz hanem a kar is. Ám mégegyszer ismétlem h nem szorongatom vagy rázom.

Nőkkel mindig gyengéden nyújtom.

Mondjuk én 30F vagyok. Szval más emberekkel szoktam kezelni mint pl te. (Legalábbis gondolom) :)

2018. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább csak a másik csaj volt puhány? 😃
2018. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg túlagyalod a dolgokat. Lánnyal is lehet/szoktak kezet fogni, velük közepes erővel illik. Érezze a kezedet, de nem kell eltörnöd az övét. Fiúkkal lehet határozottabban, de nem kell keménykedni.
2018. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én más férfiakkal való kézfogás után már megkaptam, hogy "úgy fogsz kezet mint a csipkerózsika" utána hogy "azért a kezemet ne törd el légysz" meg azt is hogy "ne rázd nem f@.sz!"

Lányokkal próbálok csipkerózsika lenni, de nagyon ritka az, ha lánnyal kezet fogok.

2018. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kislányka akivel kezet fogtál egy gyenge izomzatú kis csíra volt, lehet amúgy nem fogsz erősen kezet csak neki tűnt úgy. Amúgy ne izgasson, ha erősen szorítasz, akkor ÍJ...
2018. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fú én mindig az alkathoz mérem a szorítás erősségét nemtől függetlenül.. egyszer egy cimbim aki vasággyal együtt 60 kiló felszisszent, azóta igyekszem erre ügyelni. Nyilván nagyátlagban a lányok törékenyebbek, így statisztikailag jah, nekik lájtibb bánásmód jár, de alapvetően nem ez a szempont, egy stramm csaj kezét szívesen megszorítom határozottan is :D
2018. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!