Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nagyobb elvárás a nők...

Miért nagyobb elvárás a nők felé, hogy edzeni járjanak?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy ha egy férfi átlagos testalkattal, nem túl látványos izomzattal rendelkezik, az teljesen rendben van, dícséreteket kap, hogy formában van, nem túl vékony, nem túl kövér, látványos.


Ha egy nőnek van átlagos testalkata, a kommentek vagy válaszok fele kövérnek nevezi, és lenéző hangnemmel beszélnek azokról a nőkről, akik nem járnak edzeni.

Férfiaknál semmi ilyesmi. Senkit sem érdekel, ha nem néznek ki sportosnak. A nők esetében viszont ugyanez az életvitel igénytelennek van nevezve.

Nem arról beszélek, aki tényleg kövér és fekszik egész nap meg zabál.

Hanem arról, amikor normális, elfoglalt életet él, eljár dolgozni, teszi a dolgát, nem a gép előtt fetrengős típus mert ideje se lenne rá, de nem az élete a fitness.

Egy 165 centihez 60 kilós, teljesen átlagos testalkatú, nem kifejezetten túnusos, izmos, de formás, egészséges nő = kövér, elhanyagolt. A ténylegesen kövér kategóriába eső férfiak szerint is.


Ez miért alakult így?


2019. jan. 2. 21:00
1 2 3
 1/21 October15 ***** válasza:
92%

Mert ez a GYK és név nélkül de igazából még nickname nélkül is szabadon fikázhatsz bárkit. :D Mégis mit vártál?


Amúgy tévedés nem azt várják el, hogy sportoljon ez a hipotetikus 165 cm magas lány/nő csak azt, hogy 45 kiló legyen. :D Azt igazából papírevéssel is elérheti nem nagyon kívánják meg külön a sportot. [Nem lányok nem eszünk papírt.. lefogyás mellett bezoárt is generál ami hát nem szexi dolog, meg beledöglesz de inkább nem szexi. :D]

2019. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igazából én azt látom hogy az itt ezen az oldalon pl elég gyakori kritika, hogy nem sportol a nő. Akármennyire is rendben van sport nélkül is. De csak a nőknél. Az ilyen "jól nézel ki, de nem ártana sportolni, hogy tónusosabb legyél"

"Jól nézel ki, de ha nem sportolsz, meg fogsz hízni"

"Átlagos vagy, én a sportos nőket szeretem"

"Nem vagy rossz, de nem elég feszes egy fiatal lányhoz képest. Miért nem sportolsz valamit?" szövegeket látom minden kérdésnél.


Férfinál én ilyeneket nem nagyon szoktam látni. Ott maximum abba kötnek bele, ha túl vékony az illető, hogy szedjen fel izmot.

De itt ugye az átlagoson van szó. Ha a férfi átlagos, az rendben van, senki sem ad neki fitness tanácsokat.

És érdekelne, hol gyökerezik ez a kettős mérce. Talán a férfiak többet várnak el a nőktől külső terén, mint a nők a férfiaktól?

2019. jan. 2. 21:14
 3/21 Miss Endzsi ***** válasza:
47%
Egy nő egészséges testzsírja 23-33 között van. Egy nőnek többet kell edzenie, hogy izmot építsen az alacsony tesztosztern szint miatt. A férfiak imádják a szép, vékony derekat, tónusosan izmos hátat, kerek, feszes, nem icipici, izmos farokat, combokat. Ezt nevezik a van mit fogni kategóriába az átlag szerint.
2019. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 October15 ***** válasza:
100%

3.: Egyszer nem hallottam még 26 év alatt, hogy egy sportos nőre azt mondták volna, hogy van mit fogni rajta. :D Szerintem az átlag nem kérdezi meg a csajtól, hogy mennyi a testzsír százaléka szóval aligha fog kiakadni ha 33 helyett 33,4 vagy tudom is én. :D


Amúgy a 165 - 60 nagyjából az egészséges skála közepén van. Hogy jól néz-e ki az meg nem derül ki mert hát hipotetikus nőről beszélünk. :D

2019. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes én sok éve vagyok itt, de sehol nem látom, hogy ez lenne. Vagy lehet hogy a szelektív látással vetíted ki a saját testeddel való elégedetlenséget.


De még ha így is lenne, akkor is mi van? Feltesznek egy kérdést, hogyan nézhetnének ki jól, és nyilvánvaló tény, hogy a sport által jobb alakja lesz mindenkinek. Ha nő teszi fel a kérdést, akkor is természetes, hogy a nőnek fogják mondani. Ugyanúgy mondják a férfiaknak is.

2019. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Miss Endzsi ***** válasza:
Én pont erre láttam példát itt. Egy csinos, sportos lány tettfel magáról képet. Neki nem is mondták, hogy menjen edzeni. Nagyon megdicsérték, ki normálisan, kiből a farka beszélve.
2019. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 October15 ***** válasza:
Nem mondom, hogy non-stop ezzel alázzák a csajokat de azért bőven befigyel, hogy ~165-170 centis lány megkérdezi, hogy okay-e az ~56-58 kiló és outragelnek az izomtibik. :D Főleg, hogy általában nem a 25 éves nők várják a GYK-tól a megerősítést hanem a tizen pár évesek.. sebaj majd az iskolapszichológus megoldja ezt is..
2019. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs nagyobb elvárás ezen a téren a nők felé. Nem gondolom, hogy túlságosan elfogadóak lennének a nők egy átlagos aputesttel kapcsolatban. Rengeteg férfi jár konditerembe azért, hogy elfogadják a nők, ugyanúgy, ahogy a kövér nők próbálnak lefogyni, mert megnézik őket.
2019. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy azokat is szapuljak, akik edzeni jarnak.
2019. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Hulyeseg a kerdes. Inkabb forditva van. Noknek nem kell edzeni a ferfiaknak viszont mindenkepp mert ha nem teszi es valahogy nem er el jo izomzatot akkor mindenki szemeben csak egy nyomorek lesz. Noknel nincs ilyen.
2019. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!