Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az öregek miért zavarja hogy...

Az öregek miért zavarja hogy a fiatalok a buszon és a vonaton állandóan a telefonjukat nyomkodják?

Figyelt kérdés
Sokkal elviselhetőbb azóta az utazás, emlékszem mikor Budapestről vonatoztam Miskolcra, 2 óra volt az út, de én a két óra alatt halálra untam magam, egy kínszenvedés volt a vissza út is, aludni meg nem mertem, nehogy kiraboljanak.
2019. jan. 13. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Az öregek nagy részét minden zavarja a fiatalokban.
2019. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért, hogy eltereljék a figyelmüket a saját, lassan végéhez érő életükről, sokaknak abban a korban már a párjuk is meghalt és magányosak is illetve nincs is nagyon sok mindent tenniük, az életük nagyrészét leélték, az új technológiához meg nehezen alkalmazkodnak. Elég rossz lehet az idősebbeknek ha belegondolsz sok szempontból, de tiszteletem azoknak akik ennek ellenére sem kötekednek a fiatalokkal ilyen olyan hülyeség miatt.


Na meg más az, ha tiszteletlen vagy és nem lehet tőled lemenni mert nem figyelsz a buszon például és más az ha csak simán telefonozol és semmivel se akadályozod őket a mindennapi életben.

2019. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
A mai fiatal generáció olyan lett, mint a robotok. Még egy pár évvel ezelőtt sok volt pl a csókolózó fiatal a járatokon, manapság szinte egy ilyet sem látni. A mai huszonévesek már nem is beszélgetnek egymással, rengeteg a magányos fiatal. Akik szerint ez jó irány, azok még nem tapasztalták, milyen magányosnak lenni.
2019. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Fiatal vagyok, és én általában olvasni szoktam, mármint könyvet, nem mobilon.

Ilyenkor már előfordult, hogy odaszólt egy idősebb férfi/nő, hogy milyen jó olvasó fiatalt látni, jaj, az unokája is ezt olavssa, stb., stb.

2019. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem tudják elképzelni, hogy az emberek vajon mit nyomkodnak, vagy bámulnak a telefonon. Tőlem is kérdezték már idősebb rokonok, el kellett nekik magyarázni, hogy ez ugyan az, mint amikor ők újságot, könyvet olvasnak, vagy pl. keresztrejtvényt fejtenek.
2019. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"Még egy pár évvel ezelőtt sok volt pl a csókolózó fiatal a járatokon..."


Akkor meg ez volt a bajuk a kriptaszökevényeknek.

2019. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

azért, mert mások voltak a szokások és ez nekik furcsa és nem tudják elképzelni, hogy mit lehet a telefonnal mindig csinálni.

az ő korukban a vonaton könyvet olvastak, tájat nézték, ismerkedtek, beszélgettek az utastársakkal.

2019. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Az öregeket nem a telefonnyomkodás zavarja. Azokat, akik morognak, a fiatalok úgy általában zavarják.

Manapság azon morognak, hogy "mer' ezek a fijatalok mán nem is csináának semmit se, nem óvasnak, nem beszélgetnek, csak aztat a sz*rt nyomkoggyák állandójan". Kicsit korábban azon voltak kiakadva, hogy "nézzed Dezső, miccsoda undorító, itten nyalják-falják egymást a villanyoson, há' okádni köll". Olyan is volt már, hogy "hogy lehet így kinézni, fijam, bürkabátba', min' a szódások, meg ezzel a hosszú hajjal". De megkapták a magukét a holdjáró cipők ("há ebbe' járni se lehet, a bokád kitörik"), a trapéznadrágok ("kislyánom, há' rálépel, osztán el fogol esni meg összesározod az alját"), a gördeszka-görkorcsolya-BMX szentháromság ("képzeljed, Marikám, meg főőszáll a biciklijével a buszra, mikó' alig férünk mán el a végállomáson is"), a hangszerek ("fijatalember, én végigdógoztam az életemet, az apja lehetnék, mit képzel itten, hogy ezzel a gitártokkal foglalja a helyet, amúgy is biztosan megyen eztet a drogos hülye zenét játszani a narkós haverjaival"), a sportfelszerelések ("és képzeljed, FELSZÁLL a trolira azzal a labdával megy a nagy táskával, biztosan edzésrül gyütt, osztán büdös is vót").

Az időseknek milliónyi okuk van irigyelni a fiatalokat és ez sokakból leplezetlen, állandó gyűlöletet vált ki. Ők aztán bármibe belekötnek, amit a fiatal csinál. Most épp azon tudnak kiakadni, hogy az okostelefont nyomkodják az ifjak, mert ez a divat. De ha más fog jönni, az is ugyanolyan gond lesz nekik.

2019. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Az idősebb embereket minden zavarja, nagyrészt azért mert a médiában, rádió hírekben élnek és azt hiszik az tükrözi a világot. Hihetetlenül befolyásolhatóak az emberek és az idősek főleg. Megcsömörlött emberek akiknek a szar is keserű. Persze tisztelet a kivételnek.
2019. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ö fiatalkorukban lett volna okostelefon meg mindenfele okos kutyu akkor ök is azokat nyomták volna. Egyebkent en nem szoktam nyomni nyilvsnos helyen mivel nincs mobilnetem meg felek nehogy kiraboljanak vagy csak kikapjak a kezembol a telot.
2019. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!