Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van még jelentése a bakancsfűz...

Van még jelentése a bakancsfűző színének?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt idő amikor az acélbetétesbe fűzött különböző színű fűzőket valamilyen tulajdonsággal azonosították (kék-rendőrellenes fehér-rasszista(azthiszem) fekete-piros az anarchista/kommunista stb.) és persze ahány terület annyi jelentés.


Ez még mostanában is él? Illetve ez érvényes(volt) mindenféle lábbelire, vagy csak az acélbetétesre? Mert én sima bakancsokban, meg cipőkben(fekete színűek) szeretnék színeset hordani, mert tetszik, de szeretném elkerülni a konfliktusokat ha még vannak ilyen csoportok.



2019. jan. 23. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Fehér cipőben a fehér fűző nem igazán látványos. Lásd Adidas Superstar classic.
2019. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nincs, bár régen sem vettem ezt véresen komolyan. Miért ítélnék meg valakit a cipőfűzője alapján, há noooormális?
2019. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Angliában még élnek ezek a szokások idősebbek(35-40+) között, viszont vannak országok többek közt magyarország ahol már átvett formában terjedt el, egy olyan 16 évesnek mi keresni valója ilyen fűzőknek ha egyébként jó tanuló, és nincs meg benne az erőszak? Ez így viszont hiteltelen, mert Angliában ilyen korúak simán megrugdosták a járőrautókat is és egy kisebb csoporttal szemben 2 rendőr nem sokat ért. Ahogy színes bőrűek sem álltak le balhézni ha volt eszük, mert meg is ölhették volna egy ártalmatlan leckéztetés közepette...


Anno 10.es voltam mikor kaptunk egy "új" osztálytársat, aki idősebb volt mindenkinél az évfolyamban, én kijöttem vele mert küzdősporttal foglalkoztam már akkor is, és volt hogy torna órán 20 perc bemelegítés után, mi ketten szabad foglalkozásként gyakoroltunk.

Együtt jártunk haza is, és az idő alatt fény derült arra hogy csoportos garázdaság és súlyos testi sértés miatt ő 3 évig börtönbe volt.


Viszont a ballagásunkig több balhéja is adódott cigányokkal, aki csúnyán nézett rá és rossz napja volt, felnyalatta vele a szünetben a folyosót, és órák után még kint folytatták, akkor már beszállt másodiknak egy cigány, de mindkettőt lecsapta, ő is kapott de ahogy helyben hagyta őket, úgy legalább akkora hírneve lett, régebbről ismerték, az újak meg azt hitték egy kopasz pancser csak, aki menőzik azzal hogy totenkopf bomber-ja van, és fehér fűzővel hordja a bakancsot.


Én nem ajánlom neked hogy ilyen ruhákat hordj, ha nincs meg benned a rátermettség hogy oda állj valaki elé ha késsel is támad, a divatnak itt helye nincs, én is felnéztem rá példaképem is volt, de nem másoltam a megjelenését szokásait.

Akkoriban egy azonos típusú emberben láttam meg a barátot, ő meg azért haverkodott velem mert elfogadtam a nézeteit.


Elég a sima fekete fűző is, mert így is bőven súrolnád a határokat sokak szemében.

2019. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs, mert 99% divatból hordja és halvány fingjuk nincs, hogy melyik szín mit jelent, ha meg elmondod nekik, akkor sem érdekli őket.

Nyugodtan hordj te is bármilyet, úgysem tudja a többség, hogy melyik mit jelent, vagy jelentett anno.

2019. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, de nem mindenki tudja pontosan.
2019. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!