Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg ekkor baj, ha rideg...

Tényleg ekkor baj, ha rideg vagyok? 16/L

Figyelt kérdés
Igazából mindig megkapom az osztálytársaimtól hogy szívtelen vagyok, de ehhez már hozzászoktam.A barátaim eltávolodnak tőlem, de igazából megértem a viselkedésüket.A szüleim azt mondják hogy lassan elveszítem a barátaimait.Igazuk lett.Mit csináljak hogy kevésbé legyek romboló hatással a társadalomra?Tudom, most jön az hogy legyek kedves de nekem nem megy, mármint az én kedvességem ugyanolyan rideg.Kerülnöm kéne az embereket?
2019. febr. 1. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne miért lettél ilyen. Családi okok, rossz közösség, sokat piszkáltak, stb. Ha megvan az ok, akkor sokkal könnyebb elindulni a változás útján :)
2019. febr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Semmi baj nincs azzal, hogy ilyen vagy, csak ha lehetőséged van rá, ne akarj pl emberekkel fogalkozni. Nem lehet mindenki filantróp.
2019. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A családom szuper, de sokat piszkáltak a suliban.
2019. febr. 1. 08:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 1. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj, ha az emberben van tartás. Nekem is fura stílusom van, ezért nagyon kevés olyan igazi barátom van, akivel megértjük egymást és tényleg igaz barátnak tudom tekinteni őket. Ez már középiskolában is megmutatkozott. A külsőm rideg, nehéz a burok alá jutni. Mindig is nehezen mutattam ki az érzéseimet, de ez nem azt jelenti, hogy nincsenek.

Összességében az a tapasztalatom, hogy a hasonló személyiségeket vonzottam mindig is. Most pedig vezető beosztásban kifejezetten előnyös, a rideg külső.

Meg kell tanulni kezelni, kiengedni amennyire szükséges ahhoz, hogy az emberi kapcsolatok megmaradjanak. Ez persze nem azt jelenti, hogy meg lehet játszani magadat egy életen át. Tehát ha ez erőltetett, akkor az a barátság nem fog működni. 18-9 éves koromban számtalan jó barátnak hitt embert veszítettem el. Az ok a stílusom volt. Ma már nem bánom, hiszen ilyen vagyok. Akinek kellek így és hajlandó a külső mögé nézni, azt értékesnek tartom és könnyedén megtisztelem azzal, hogy tudok lágyabb lenni a környezetében. Aki csak a felületet hajlandó meglátni, azzal pedig nem is éri meg foglalkoznom, hiszen úgy is csak egy küzdés lesz a kapcsolatunk.

Ha megtalálod te is a társaságodat és ezt az egyensúlyt, ami nem bizonytalanítja el a közeledben lévő embereket, akkor nem lesz ezzel baj. :)

2019. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy veled van a baj. Lehet csak áldozat vagy, ahogy én is az voltam. A környezetemben mindenki ok nélkül bántott, de nem csak engem, voltak más áldozatok is. Az a baj, hogy nem olyan vagy mint ők, más vagy és ezt nem fogadják el. De ha megtalálod a megfelelő emberek társaságát, el fognak fogadni téged olyannak amilyen vagy.
2019. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, így igaz ahogy 5-ös írja!

Én pont olyan vagyok, mint ő.Mintha engem írt volna le.

2019. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!