Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Telefonszám alaoján bárki...

Telefonszám alaoján bárki lenyomzható Messengeren?

Figyelt kérdés

Most vetzem észre, beírom a számát is felveszi a delikvenst...


Ezért nem volt megadva sokáig a számom, mert bárki megkereshef, de a biztonság, kétlépcsős bejelentkezés maitt fontos...


2019. márc. 3. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Beállításaid között tudod módosítani, hogy ki láthassa a telefonszámod. Nekem pl. úgy van beállítva, hogy az alapján nem lehet rákeresni, de aki amúgy is az ismerősöm, az látja.
2019. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt hogyan tudom beállítani?


Mert a telefonszámot beállítottam, hogy csak én láthassam...

2019. márc. 3. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ööööö... tényleg van olyan (ostoba), aki megadja a számát egy netes programban? :-O

Én azt hittem, ezt csak a program mondja, becsapásként, hogy ismerősök megadták ... szerintem kizárt, hogy legyen ilyen hülye.

2019. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3, mi ebben az ostobaság? Nekem pl nem tudja "feltörni" senki se a gmail, se a face fiókom (értsd jól, átlagembereknél nyilván nincs feltörés :D), mert azonnal értesítést kapok, sőt meg kell erősítenem a dolgot.


Arról nem is szólva, hogy a kérdésben szereplő messenger egy telefonos chat applikáció, ugyanúgy, mint a viber, a whatsapp és társai. Ezek mindegyike telefonszámot használ azonosításra, ebben semmi extra nincs.

Az csak egy extra dolog, hogy a messenger összeköthető a face fiókkal, vagyis kvázi azzal lépsz be. Emiatt lett ez a legelterjettebb chat app.

2019. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

3: Az ebben az ostobaság, hogy ezek ún. szenzitiv adatok, amik rengeteg károkozásra, élet tönkretételére, gazdasági és idegi kicsinálásra, gyilkosságra is felhasználhatók. A törvény különleges védelmet biztosít számukra, hogy senki kezébe ne kerülhessenek. Rengeteget költ rá az állam, hogy egymástól szeparáltan kezeljen minden szenzitív adatot, egyik hivatal nem láthat bele a másik adatbázisába.

Ha nem világos, hogyan, miért, akkor tanulmányozd a szenzitív adatok témakörét!

Nekem egy külön diplomám van erre (2 éves képzés), hogy hogyan kell ezt megvalósítani az államigazgatásban.

Erre te meg kiadod őket csak mert ott egy rubrika. Gratulálok.

2019. márc. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4: Az tökjó, de te hány éves voltál a net születésekor? Én 24, és tudom, hogy egy e-mail is olyan, mintha egy nyílt levelezőlapot adnál fel. Bárki olvashatja.

Bármi, amit felteszel a netre, kvázi nyilvános, mert egy 6 éves gyerek ha kicsit kiváncsi, pár nap alatt elsajátít olyan hálózati ismereteket, hogy nincs titok előtte.

Nekem lőtték szét poénból postafiókomat (átkozódó szövegeket küldtek ki mindenkinek a nevemben, aki a postaládámban volt címzettként), írtak poénból a képernyőmre, mikor éppen levelet írtam, kiolvasták a postafiókomat és meglebegtették az intim infóimat, lopták el telefonszámomat és adták el marketinges cégnek, aki zaklatott, stb.

Szóval csak ennek megfelelően gépelj be bármit a neten.

A telefonszámot többnyire titkos számként szeretjük tartani. Én is mindig olyan SIM-et veszek, ami üzlet nevére van regisztrálva.

Az, hogy a szolgáltatónál évente adategyeztetés van, az már egy óriási szemétség a korábbi jogrendszerhez képest és nem kompatibilis vele.

Ezek úgy kb. köztudott dolgok.

2019. márc. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"azonnal értesítést kapok"


Ezt rosszul tudod. Nem a feltörésről kapsz értesítést, hanem arról, ha nem arról az eszközről akar bejelentkezni valaki, amiről a legtöbbet jelentkezel be.

Én pl. mindig máshonnan jelentkezem be, ez volna az internet lényege.

A feltörés az nem úgy megy, hogy valaki tudja a jelszavadat és azzal lép be.:D Az illetéktelen behatoláshoz egyáltalán nem kell jelszó.

2019. márc. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Higgyétek el én sem akartam megadni, de addig sorozatosan belépett valahogyan az öcsém, most nem tud, mióta van a kézfaktpros hitelesítés...


Továbbá igen, vigyázni kell vele, de nost ha megszűntetném a számoz, se lennék nyugodt.

2019. márc. 4. 09:11
 9/10 A kérdező kommentje:

Az meg nincs összefüggésben, hogy feltörtél az emailedet... Meg alapból nem küldünk senkinek meztelen képet, én inkább ezen képedek el a mai világban, hogy mennyien akadnak még ilyenek... Ez nem elég "szenzitív"?


A telefonszám, meg még plusz biztonságot is ad, hogy nehezebben lehessen bejutni a fiókodba...


Csak szeringem ez egy nagyon szar funkció, hogy meg lehet vele keresni embereket, kvázi, mint egy tudakozó, csak sokkal jobb...

2019. márc. 4. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:

De ez miért probléma?

Mármint, a viber is olyan, hogyha valakinek megvan a telefonszámod, akkor felvehet ismerősnek. És megteheti valaki, hogy random telefonszámokat ad meg, hogy milyen embereket dob ki, de lássuk be, nem jellemző. :)


Ha a telefonszámod úgy van beállítva, hogy csak te lásd, akkor elvileg nem tudnak az alapján rád keresni. Akkor csak a felhasználóneved/face fiókod alapján találnak meg.


Idézet súgóból:


"a Messenger lehetővé teszi, hogy a telefonszám megadásával vegyél fel embereket a partnerlistádra. Ha szeretnéd, hogy az emberek a mobiltelefonszámod segítségével kapcsolatba léphessenek veled, erősítsd meg a telefonszámodat, amikor először bejelentkezel a Messengerbe.


A Messenger ekkor esetleg azt kéri, hogy a „Ki kereshet meg a megadott telefonszámod alapján?” beállításnál add meg a Nyilvános lehetőséget. Nyilvános beállítás esetén a Messengeren is elérhetnek azok, akiknek már megvan a telefonszámod."


Ha nem nyilvanos, akkor nem kereshetnek meg logikusan.

2019. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!