Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Nagybáttyám és barátnője.A probléma ott kezdődött hogy névnapomon nem köszöntöttek fel.Úgy volt megbeszélve hogy szombaton átjönnek és megünnepeljük.De sajnos le kellett mondanunk mert dolgunk volt és amikor ezen a héten átjöttek és szóvá tettem nekik akkor még ők voltak felháborodva.Nem is az ajándék mert az nem számít hanem a gesztus hogy gondoltak az emberre.Fel sem hívtak telefonon ha legalább nem tudtak lejönni.Mind a kettő tudja a telefonszámomat.

2014. márc. 29. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

1. A névnapot nahgyon sokan nem tartják, ezért nem is csinálnak belöe ügyet.


2. Ha dolguk volt, akkor természetesen nem foglalkoztak ezzel.


3. Ha elfelejtették vagy nem akarnak megköszönteni, akkor NEKED ezt kiprovokálni kimondottan bunkóság.


4. Amennyiben elmúltál 12 éves, akkor elég gár, hogy ilyen piti dologn rágódsz!

2014. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Bocs a gépelési hibákért!
2014. márc. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én azt sem tudom mikor van a névnapom, csak a felköszöntők emlékeztetnek évente. Legszívesebben lemondanék az összes személyre szóló ünnepről, semmi értelmük nincsen. Aki fennakad egy ilyenen, az gondolkodjon el az életén.
2014. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most egy névnap miatt levontad a következtetést, hogy utálnak téged. Gratulálok :D


Nekem pl van egy nagyon jó barátom, akivel volt, hogy 1-2 évig nem is nagyon szóltunk egymáshoz, ő sokat jár külföldre, stb. De amikor találkozunk akkor nem azzal kezdjük, hogy teszemétidiótaállat, miért nem írtál a szülinapomra?! Hanem örülünk egymásnak, órákat dumálunk, stb. Te meg itt hisztériázol :D

2014. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha neked lenne normális életed, akkor nem azon fanyalognál, hogy a nagybátyád nem hívott fel névnapodon. A világ lakosságának több mint 80%-a nem is ünnepel névnapot. Nagyjából ennyit is ér az egész mesterséges felhajtás az ember körül. Én annak örülök, ha a mindennapokban fontos vagyok rengeteg embernek, és nem annak, ha egy bizonyos napon a hagyomány kötelezi őket arra, hogy bizonyos dolgokat mondjanak és adjanak nekem. Ez szánalmas, és aki ezt a protokollt várja el az ismerőseitől, annak ismételten csak azt tudom mondani, hogy gondolkodjon el az életén.
2014. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát már ne haragudj, de egy ilyen bigott libának én sem kívánnék semmit semmilyen napján. Mondjuk veled ellentétben a halált sem, mert neked elég büntetés a saját életed. Ha nem vagy képes elviselni az eltérő véleményt, akkor ne kérd ki azt az interneten, mert itt iskolázott emberekkel akadhatsz össze, és összeomlik az ezotv-n kialakított világképed. Részvétem a nagybátyádéknak, és remélem belátod, hogy vannak fontosabb dolgok is mint a tradíciókon való görcsölés.
2014. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Minden embernek megvannak a saját elképzelései az ünnepekről beleértve a névnapot is.


Magam részéről nem tartom annyira fontosnak a névnapi felköszöntést, de nem az említett negatívumokért, amit a kérdező írt. Sokkal fontosabb a folyamatos jó kapcsolat, mint egy - egy kiemelt nap megünneplése. Ezért a felköszöntés elmaradása miatt nem érdemes megsértődni. Az is igaz, hogy az emberek jórésze meg sem tartja a névnapot (ezért pedig nem bunkó, de nem is rossz az élete).


A másik oldalról megközelítve a dolgot: két fontos információ kimaradt a kérdésből.

1. A névnap és a találkozás között mennyi idő telt el?

2. A Nagybátyád és barátnője tudták-e, hogy számodra milyen fontos a névnap?


Az 1. kérdés azért fontos, mert ha csak 7 (esetleg 8) nap telik el, akkor még mindenképp érvényes a gratuláció. Ezen időn belül nem szabad se megsértődni, se reklamálni.


A 2. azért fontos, mert az ember, rokonság jó esetben próbál igazodni a másikhoz, jelen estben az ünnepelt érzéseihez. Ha ugyanis nem tudták, akkor jóindulattal feltételezhető, hogy a személyes találkozáskor kívántak eleget tenni a gratulálásnak. Ebben pedig nincs semmi probléma. (A korábban említett időn belül pedig nem is beszélhetünk a gratuláció elmaradásáról!) Van egy másik fontos eleme a dolognak, mégpedig (ha jól értem) Te mondtad le a szombati ünneplést, ami inkább mellettük áll (mivel a napja elmúlt, joggal gondolhatták, hogy a találkozáskor köszöntenek fel).


Úgyhogy úgy néz ki, hogy az Ő felháborodásuk volt (részedről sajnos) jogos! Ugyanis van egy másik illem is: nem szabad szóvátenni. A későbbiekben (mondjuk jövőre a névnap előtt 1 - 2 héttel) finoman megemlítheted a közelgő névnapod és hogy nagyon várod. Ebből meg lehet érteni, hogy fontos számodra.

2014. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj szegénykém. De borzasztó lehetett. Tényleg nagyon sajnálom. Ó. Mégsem.

Tudod, mennyi ember sír, mert nincs is senkije, aki felköszönthetné? Borzasztóan sajnállak. Azért, mert úgy nevelôdtél fel, hogy a széltôl is óvtak.

Egy névnap szinte semmi.

Ne akarod tudni, milyen érzés, mikor rájössz, apád nem dolgozni ment el, hanem ott hagyott végleg!

Te kis szegényke. A névnapod. Ó. Ja.

Már kezdelek sajnálni.

Legyen ez a legnagyobb problémád az életben.


16/L

2014. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!