Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azért börtönbe kerülhetek,...

Azért börtönbe kerülhetek, hogy egy netről leszedett képet, ami valakié volt rakok be a kamu instagrammon profilképének, és ő feljelent?

Figyelt kérdés
Semmi rosszra nem használtam... Csak ugye a sajátommal látja, ha megnézem valaki sztoriját.
2019. ápr. 6. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Börtönbe biztos nem, és mindaddig amíg nem követsz el semmit amiért felelősségre vonhatnak, nincs következménye. Fel sem lehet azért jelenteni valakit, mert egy netről leszedett profilképet használ - ha tényleg nem kötődik más visszaélés hozzá.

Börtönt pedig jóval komolyabb bűntettekért adnak, ha tiltott is lenne, akkor sem kapnál érte letöltendőt.

2019. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Börtönbe szerintem nem nagy eséllyel, de bírósági ügy bőven lehet belőle, aminek elég nagy pénz lesz az ára.


Egyik chatoldalon az egyik tag szimplán kirakta egy lány képeit (semmi explicit jellegű, csak sima szelfiket, amiket előzőleg a lány is kirakott) és az lett a vége, hogy azóta évek óta járkálhat a bíróságra. Azt nem tudom pontosan, hogy ellene milyen vád alapján tett feljelentést a lány, vagy hogy esetleg pereskedés miatt tart ennyi ideig, de ez is mutatja, hogy nem jó ötlet más képeivel szórakozni semmilyen formában sem.


Téged mi motivált arra, hogy ellopd valaki képét? Most komolyan? Nem tudtál volna egy kutyát betenni profilképnek és azzal kamuinstázni?


Egy másik képlopásos történet egy régi sulitársammal volt, akinek a Face profilját lopta el egy srác, mikor megtudta kiderítette, hogy ki az, felment Budapestre és megverte, ők ennyivel lerendezték. :D

2019. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak simán beírtam, hogy "girl", aztán beraktam képnek.


Ilyenkor nem az van, hogy törlik a fiókat? Ne legyünk álszentek, több, mint 50 % az.


Az motivált, hogy storiknál stb. kiírja ki nézte meg, egy kutyásról meg egyből levágják, hogy kamu.

2019. ápr. 6. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha észreveszi, és jelent az instának valszeg tiltják a fiókot. Ha kicsit köcsögebb, akkor személyiségi jogok megsértése miatt perelhet. Börtön nem lesz belőle, de pénzbírság lehet.

Miért nem raktál ki valami totál random képet? Vagy húztál valami zsákot a fejedre és lősz egy szelfit. Ha gyanús a képed, akkor akinek egy kis esze van rákeres googlen és egyből levágja hogy onnan van.

2019. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk azzal sem törődött a rendőrség, hogy feltörték a Facebook fiókomat és kiszivárogtatták az üzeneteimet. Cseréljek jelszót, tuti bejelentkezve maradtam valahol.


Egy ismerősömet, akik zaklattak, azt mondták neki, cseréljen számot...


Letöröltem.

2019. ápr. 6. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Max felfüggesztett, de az itteni jogrendben a 90 éves öregasszony bíró fel se fogja, mi az az internet. Meg persze már az agyalágyult rendőrök se, amikor az illető próbál feljelenteni.
2019. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj pont aktuális a téma. Mivel elméletileg nem követtél el csalást az ő online identitását használva így ez enyhe kategória. Viszont ha bíróságig viszi az ügyet akkor az erkölcsidben biztos lesz bejegyzés. Így a felvételkor hátrányod fog származni ebből.
2019. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

google képkeresőnél, ki lehet választani milyen képre keressen. [link]


Újra felhasználható és módosíthatóra keress. Abból nem lehet semmi probléma, mert nincs levédve, ha minden igaz.

2019. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!